10 wskazówek dotyczących urządzania jadalni na tarasie

Do jadalni, która jest jednocześnie stylowa i funkcjonalna !

Wróciły słoneczne dni! I nie ma nic lepszego niż stworzenie wspaniałego tarasu z częścią jadalną i częścią wypoczynkową ... Tutaj podajemy 10 wskazówek, jak przekształcić taras w 5-gwiazdkową jadalnię.

10 wskazówek dotyczących aranżacji jadalni na tarasie
  • Podziel się:

Wskazówka nr 1: Dbamy o to, aby miejsce to było osłonięte od wiatru

Przede wszystkim pamiętaj, aby wybrać najlepsze miejsce na aranżację swojej jadalni. Pierwsza wskazówka to zainstalować przyszłą jadalnię w miejscu osłoniętym od wiatru. Chroniony przed wiatrem, docenisz więcej obiadów na świeżym powietrzu i to o każdej porze dnia. Wieczorem kolację można zjeść na tarasie chronionym przed przeciągami i szkwałami.

Wskazówka nr 2: Kącik wybieramy w zależności od nasłonecznienia

Jeśli jedzenie z dala od wiatru jest przyjemne, cieszyć się posiłkiem na słońcu to także warunek dobrej zabawy, gdy wraca dobra pogoda. Pomyśl więc o zainstalowaniu jadalni na stosunkowo dobrze wyeksponowanej części tarasu. Nie wahaj się wypróbować kilku miejsc na swoim patio, zamiast zamieszkać w przypadkowym kącie. Wam piękne letnie wieczory !

Wskazówka nr 3: Jeśli to możliwe, myślimy o zainstalowaniu go w pobliżu kuchni

Tyle, by połączyć to, co użyteczne z przyjemnym urządzając swoją jadalnię w pobliżu kuchni. Jeśli nie masz budżetu i miejsca na zbudowanie małej kuchni na świeżym powietrzu, ustawienie stołu ogrodowego blisko kuchni okazuje się świetnym pomysłem. !

Wskazówka nr 4: Część jadalną definiujemy od strefy relaksu

Nawet jeśli się uzupełniają, jest to preferowane zaaranżować swój taras w kilku miejscach. Salon ogrodowy na aperitify z przyjaciółmi, jadalnia na wieczory i niedziele z rodziną oraz strefa relaksu, aby móc opalać się samemu lub z przyjaciółmi! A jeśli masz mały taras lub wąski balkon, wystarczy stół, kilka krzeseł i jeden lub dwa leżaki obok siebie..

Wskazówka 5: Dowiedz się o parasolach i innych zabezpieczeniach

Parasole, żagle przeciwsłoneczne, pergole, rolety elektryczne lub ręczne ... jeśli chcesz cieszyć się tarasem przez cały rok, dowiedz się o tych produktach przeciwsłonecznych. Podczas upałów będziesz cieszyć się posiłkiem w cieniu...

Wskazówka 6: Chroń się przed wzrokiem ciekawskich

Kto ceni sobie spokojne jedzenie, bez czucia się obserwowanym przez sąsiadów czy przechodniów? Oczywiście wszyscy! Więc dla urządzić jadalnię na tarasie poza zasięgiem wzroku, myślimy o zainstalowaniu ekranu roślinnego, drewna, PCV, kamienia lub innego. Zachowaj swoją prywatność dzięki tej sztuczce.

Wskazówka nr 7: Wybieramy meble wysokiej jakości

Kto mówi o jakości, mówi o trwałości ... a zatem o opłacalności. I tak ! Aby uniknąć zmiany mebli ogrodowych co 3 lata, przejdź do solidnych mebli, nawet jeśli oznacza to zapłacenie trochę więcej. Na przykład teak lub metal to materiały odporne na warunki atmosferyczne. A potem myślimy o nakryciu stołu i odstawieniu krzeseł zimą. Zobaczysz, na pewno wygrasz !

Wskazówka 8: Stawiamy na dobre oświetlenie

Nie ma nic lepszego niż korzystanie ze słodkich letnich wieczorów przy niekończących się posiłkach w gronie przyjaciół ... Nadal trzeba tworzyć stonowaną atmosferę, sprzyjającą lenistwu, gdy tylko zapadnie noc! W tym celu zalecamy postaw na dobre oświetlenie. Wbudowane reflektory punktowe, girlandy świetlne, kinkiety, latarnie, świeczniki, świece ... to od Ciebie zależy, czy wyobrazisz sobie higieniczną atmosferę, która wprowadzi odrobinę magii do Twojej jadalni.

Wskazówka nr 9: Zadbaj o swój wystrój

Kolejna wskazówka dotycząca udanej aranżacji jadalni na tarasie: dekoracja. Taras stał się w ostatnich latach prawdziwym salonem, dbamy o jego dekorację i to nawet z boku jadalni! Piękne poduszki na krzesła, asortyment naczyń, ładny ozdobny wazon na stole, duży dywanik (okrągły, wzorzysty, gładki ...), lampiony, girlandy i inne elementy dekoracyjne, zapraszamy do estetycznego wyposażenia jadalni.

Wskazówka nr 10: zaproś zieleń na swój taras !

Na koniec ostatnia wskazówka, aby Twoja jadalnia odniosła sukces, instalacja roślin. Opadające rośliny zawieszone nad stołem, sukulenty w małych doniczkach bezpośrednio na stole, egzotyczne rośliny po obu stronach jadalni, zapraszają zielone rośliny na taras, by stworzyć prawdziwą oazę spokoju, która nie mogłaby być bardziej naturalna !

SPOSOBY na aranżację małego balkonu. Skuteczne triki na piękny balkon.

Opis:
Zapraszamy Was dziś na piękne balkony - balkony małe, w blokach ale pięknie zaaranżowane. Nasi instagramowi przyjaciele pochwalili się swoimi pomysłami na balkonowe aranżacje, a Joasia opowiedziała o czym warto pamiętać organizując tę przestrzeń. Życzymy miłego oglądania i wielu inspiracji!.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here