10 wskazówek, jak zrobić bardzo dobry kompost

Ekonomia, ekologia, żyzność ogrodu: zalety kompostowania są liczne. Mon Jardin Ma Maison podaje 10 wskazówek dotyczących udanego kompostowania !

248 akcji

Kompost to starożytny proces biologicznego przekształcania materiałów organicznych (roślinnych lub zwierzęcych) w obecności wody i tlenu. To znaczy proces rozkład na świeżym powietrzu co daje produkt bogaty w próchnicę bardzo korzystny dla ogrodu. Znajdujemy go dzisiaj, ponieważ ma kilka Zalety które odpowiadają na aktualne obawy.

  • Cel jakość po pierwsze, ponieważ sprzyja żyzności gleby i harmonijnemu rozwojowi upraw.
  • ZA Korzysci ekonomiczne, bo pomaga ograniczyć zakup nawozów i organicznych dodatków. Mówi się, że jest ekologiczny, ponieważ ogranicza produkcję odpadów domowych o 30%, co prowadzi do mniejszego wykorzystania transportu (wywóz śmieci) i powierzchni na wysypiskach.

Jest inaczej bardzo łatwy w produkcji nawet jeśli wymaga to pewnej wiedzy, którą możesz przeczytać powyżej.

Odkryj 10 wskazówek, jak zrobić doskonały kompost. 

Przeczytaj także:

  • Stwórz własny kompost bez ogrodu z Eco-Pebble
  • Przygotowanie kompostu i uprawa ekologicznego ogrodu warzywnego na balkonie jest możliwe !
  • Samouczek: stwórz własny kompost z książką Simplissime

Zrób kompost i zobacz jaka to frajda!

Opis:
Zobacz jak zrobić kompost z odpadków kuchennych i ogrodowych. Zacznij kompostować i sprawdź jak łatwo i przyjemnie zrobić własną ziemię.OBSERWUJ MNIE NA INSTAGRAMIE: youtube.com/watch?v=heNo6hkq0wEu0026t=28sJeśli masz czas przemieszaj, przewróć kompost raz na 2 miesiące, rozkład będzie szybszy.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here