5 łatwych w uprawie warzyw dla początkujących

Jakie warzywa wybrać, aby założyć ogród warzywny ?

Masz projekt do uruchomienia w realizacji swojego pierwszego ogrodu warzywnego? Dobrze, nie ma lepszego sezonu na ogrodnictwo niż wiosna! Aby Ci pomóc, wybraliśmy 5 warzyw (ale także owoce, które wielu nadal uważa za warzywa), które są najłatwiejsze do uprawy w ogrodzie, gdy jesteś początkujący.

...

5 łatwych w uprawie warzyw dla początkujących
  • Podziel się:

1. Sałata

Sałata jest zdecydowanie najłatwiejszym warzywem w uprawie. Z jednej strony, ponieważ rośnie szybko, az drugiej strony, ponieważ wymaga bardzo niewielkiej konserwacji, jeśli nie ma być regularnie podlewana, gdy jest dobra pogoda. Istnieją dwa rodzaje sałaty: krojona (jak sama nazwa wskazuje, kroją się nawzajem i pozwalają na wielokrotne zbiory) i sałata głowiasta (w tradycyjnych kształtach). Tak czy inaczej, możesz sadzić sadzonki sałaty samodzielnie lub jeszcze bardziej ułatwić sobie to zadanie, kupując bezpośrednio sadzonki sałaty. Zbiory sałaty trwają od maja do października.
 

2. Pomidory

To najpopularniejszy owoc w ogrodzie kuchennym! A dobrą rzeczą jest to, że pomidory nie zajmują dużo miejsca (zwłaszcza pomidory koktajlowe). Z drugiej strony cenią sobie nasłonecznienie, a także regularne podlewanie (u stóp, aby uniknąć pojawienia się grzyba na liściach) i wymagają tyczenia. Pięć do sześciu stóp może wiele zrobić dla rodziny. Pierwsze nasiona wysiewaj od marca lub preferuj sadzenie w doniczkach od połowy maja. W każdym razie upewnij się, że nasiona / rośliny są oddalone od siebie o około 40 do 50 cm.
 

3. Cukinia

Cukinia to także owoc o imponującym plonie! Jeśli wysiewasz nasiona cukinii, odczekaj dwa miesiące przed ich zbiorem. Jeśli zdecydujesz się przesadzić lub kupić sadzonki cukinii w doniczkach, pozwól na półtora miesiąca. Sekrety sukcesu w uprawie cukinii? Zapas kompostu podczas sadzenia i regularne podlewanie u podstawy (należy unikać liści, aby zapobiec ewentualnym chorobom). Cukinię można sadzić od połowy kwietnia do połowy czerwca, a zbierać od lipca do października. 
 

4. Rzodkiewka

To warzywo, które zachwyci wszystkich początkujących ogrodników! I nie bez powodu rzodkiewka jest idealna, gdy nie masz dużo miejsca. Jest to również pierwsze warzywo, które można zbierać wiosną. Coś, co zadowoli najbardziej niecierpliwych! Rzodkiewka uprawiana jest w półcieniu i musi być regularnie podlewana, ponieważ susza powoduje, że jest bardziej cierpki w ustach. Rzodkiewki można wysiewać od marca do września (w zależności od klimatu) i zbierać zwykle po 3 tygodniach. Radzimy przesunąć terminy siewu w celu ich regularnego zbierania. 
 

5. Fasola szparagowa

Istnieją dwa rodzaje odmian: fasola pnąca (lub fasola rzędowa) i fasola szparagowa. Te pierwsze oferują lepszą wydajność i oszczędzają miejsce na podłodze, ponieważ muszą być tyczone lub kratowane. Z drugiej strony te ostatnie są mniejsze, a zatem mniej liczne, ale nie wymagają żadnej regulacji. Fasola szparagowa, choć niezbyt wymagająca, jest owocem preferującym gleby lekkie, wilgotne i należy ją regularnie podlewać u stóp (niezależnie od odmiany). Nasiona fasoli szparagowej można sadzić od połowy kwietnia i zbierać około półtora miesiąca po posadzeniu..  


 

Uprawa warzyw z resztek kuchennych

Opis:
Jak uprawiać warzywa z resztek kuchennych. Opowiadamy o tym jak możemy wykorzystać na nowo roślinny, które kiedyś wyrzucilibyśmy do kosza. Na parapecie hodujemy z resztek: cebulę, pietruszkę, marchewkę, seler naciowy, czosnek, imbir, buraka, sałatę. Więcej informacji na ten temat możecie doczytać na naszej stronie: https://miejskieogrodnictwo./ziola

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here