Kupno nieruchomości do remontu: unikaj błędów

Nieruchomość do remontu jest często bardzo atrakcyjna cenowo, ale skąd wiesz, czy praca wymagana, aby uczynić ją wymarzonym domem, nie będzie kosztować fortuny? Dlatego musisz dobrze sprawdzić dom i upewnić się, że naprawdę dostajesz dobrą ofertę przed podpisaniem umowy. Dzięki temu nie popełnisz błędu inwestycyjnego. Oto kwestie, które należy rozważyć przed zakupem nieruchomości do remontu.

0 akcji

Techniczny plik diagnostyczny (DDT)

Bardzo ważne jest dokładne sprawdzenie diagnostyki przed zakupem nieruchomości do remontu, czy to mieszkanie, czy dom jednorodzinny. Pamiętaj, że DDT jest obowiązkowe przy zakupie domu lub mieszkania. Za jego realizację odpowiada właściciel. Musi go przedstawić najpóźniej w dniu podpisania umowy sprzedaży. Z kolei diagnoza energetyczna musi być bezwzględnie przeprowadzona i przedstawiona potencjalnym nabywcom przed sprzedażą..


Sprawdzając diagnozę nieruchomości, będziesz wiedział dokładnie, jakie prace czekają na Ciebie po podpisaniu umowy sprzedaży. Ten plik pozwala rzucić światło na ukryte wady mieszkania. W zależności od obszaru geograficznego, w którym znajduje się Twoja nieruchomość, roku jej budowy i rodzaju, DDT może mieć 8 obowiązkowych diagnostyki, w tym:

  • diagnostyka energetyczna
  • diagnostyka azbestu
  • prowadzić diagnozę
  • Diagnoza prawa Carreza
  • diagnostyka gazów
  • diagnostyka energii elektrycznej
  • diagnoza sanitarna
  • diagnoza termitów
  • Diagnoza ERNMT (stan zagrożeń naturalnych).

Fundacje

Sprawdź, czy fundament posesji jest solidny, najlepiej wykonany z betonu, aby zapewnić stabilność domu. Rzeczywiście, konstrukcje, które nie są wyposażone w konwencjonalne fundamenty, są narażone na ruchy i mogą nie wytrzymać zagrożeń klimatycznych, takich jak fale upałów, które mogą powodować kurczenie się podłóg i pękanie ścian. Chociaż pęknięcia w elewacjach budynku niekoniecznie są niepokojące i można je łatwo naprawić, mogą być również dowodem znacznego ruchu, dlatego nie wahaj się zasięgnąć fachowej porady..

Konfiguracja budynku

Brzmi jak szczegół, ale ważne jest, aby sprawdzić kształt budynku i zadać sobie właściwe pytania. Czy ściany są prostopadłe? Czy dach jest prosty ? Należy pamiętać, że ściana wychylona na zewnątrz może świadczyć o poważniejszych problemach pochodzących z wnętrza. Rzeczywiście może to być wynikiem zgniłej belki. To odkształcenie może być również wynikiem zawalenia się belki dachowej, powodując nacisk na ścianę..

Szczególną uwagę powinien zwrócić także zbombardowany od zewnątrz mur. Zwykle jest to objaw problemu infiltracji wody, który spowodował rozdzielenie się powłok wewnętrznych i zewnętrznych. Naprawa może być szczególnie kosztowna i niebezpieczna.

Dach


Z biegiem czasu stare dachy nie są całkiem proste, co niekoniecznie zawsze stanowi problem. Dzieje się tak, ponieważ drewno ma tendencję do opadania w czasie. Może nawet nadać budynkowi więcej uroku. Jeśli jednak większość dachu jest zdeformowana i ma znaczne nachylenie w jednym miejscu, prawdopodobnie oznacza to uszkodzenie belki dachowej. Dlatego należy spodziewać się kosztownych napraw..

Nieoczekiwane koszty

Od samego początku ważne jest ustalenie realistycznego budżetu. Kiedy zaczynają remont, ludzie często wydają dwa razy więcej, niż planowali. Aby uniknąć zaskoczenia, zaplanuj co najmniej 20% więcej na nieprzewidziane zdarzenia, które nieuchronnie się pojawią.

Nawet jeśli towar do renowacji jest początkowo tańszy, zadaj sobie pytanie, czy masz go dość fundusze na pokrycie ważnych ulepszeń. Możesz po prostu chcieć zainstalować nową kuchnię i nową łazienkę, ale gdy zaczniesz usuwać stary sprzęt, możesz napotkać inne problemy, o których nie pomyślałeś, legary. od zgniłych podłóg po zniszczone cegły.

Czas trwania pracy

Renowacja nieruchomości może być długim i stresującym procesem. Zanim się zorientujesz, minęły lata, a ty nadal mieszkasz na placu budowy. Postaraj się ustalić realistyczny harmonogram przed podjęciem zobowiązania, zasięgnij fachowej porady i pozostaw sobie trochę swobody na nieprzewidziane prace..

Jak Inwestować W Nieruchomości - Tych Błędów Unikaj!

Opis:
Jak inwestować w nieruchomości, jak na tym zarabiać i czy warto zainwestować w nie teraz? Jakich błędów unikać i na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkania na wynajem lub sprzedaż? Omawiam sposoby inwestowania w nieruchomości, potencjalne zarobki i zwroty z inwestycji, kwestie związane z lokalizacją i szukaniem okazji oraz koszty (zakupu, remontu)? KOSZTY: https://www./arkusz-nieruchomosci/? DARMOWY TRENING: 2yJRBsl ? Grupa na FB: 2M7hHy6 1. Sposoby inwestowania: wynajmowanie, flipowanie itd.2. Zarobki: wynajem: ok. 5% rocznie, flipowanie 33-35% rocznie.3. Najważniejsze jest badanie rynku i wybór grupy docelowej: poznaj swoje miasto, dzielnice, ceny z metra4. Skąd brać okazje? Pośrednicy, sąsiedzi, internet, nieruchomości zadłużone lub z problemem prawnym5. Koszty: jeśli mieszkanie kosztuje ok. 190 tysięcy, potrzebujesz z 290 tysięcy. Jest wiele kosztów typu: PPC, opłaty sądowe, pośrednik, notariusz, remont, czynsz, kredyt, kapitał o wcześniejszej spłaty, prąd, woda, ogrzewanie, projekt wnętrza, wycena w banku, ogłoszenie o sprzedaży, wkład własny6. Remont: im dłużej trwa tym mniejsza stopa zwrotu.7. Koszty:- Na co większość inwestorów nie patrzy: okna, parapety, kaloryfery, gniazdka/włączniki, listwy przypodłogowe, płytki na balkon, płytki na podłogę, szyny sufitowe.- kuchnia: (lodówka, zmywarka, meble, okap, bateria). Koszt kuchni to ok. 13-15 tysięcy.- łazienka: (płytki, lustro, baterie, WC itd.) Koszt ok. 6-9 tysięcy- praca + materiały ok 40 tys.8. Zysk: ok. 30-50 tysięcy.#Inwestowanie #Nieruchomości #Zarabianie

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here