Wskazówki: jak pozbyć się ciem?

Zapomnij o środku owadobójczym, wskazówki tej babci są straszne na ćmy

Wskazówki: jak pozbyć się ćmy ?
  • Podziel się:

Pierwotnie proste małe motyle, które żyją na wolności w okolicznych lipach. Ale ćmy, jest wiele gatunków. A niektórzy nie odrzucają pomysłu osiedlenia się w naszych drogich domach. Oto kilka wskazówek babci, jak pozbyć się ćpunów, którzy kochają nasze szafy i szafy.

Wskazówka nr 1: postaw na Mere Nature

Roztocza, podobnie jak wiele owadów i szkodników, nie tolerują niektórych naturalnych zapachów. Dlatego nie wahaj się i umieść kilka kropli olejku eterycznego z tymianku, lawendy lub eukaliptusa (dostępnego w sklepach ekologicznych lub aptekach) na chusteczkę lub kamyki, które będziesz mieć w szufladach na ubrania. Oprócz odstraszania moli, nadasz swoim ubraniom delikatny zapach.

Wskazówka nr 2: postaw na skarby swojej kuchni

Kuchnia, ta skrzynia ze skarbami przesycona poradami babci na ćmy. Otwórz szafki i uzbrój się w sos z liści laurowych używany do dobrych posiłków i ułóż liście w szafce. Nie ma liścia laurowego? Nie ma znaczenia, sucha skórka cytryn - a nawet goździków - świetnie odstrasza ćmy. Składniki, które łatwiej znaleźć w supermarketach.

Wskazówka 3: pomyśl o mydłach

Oprócz tego, że słynie z wielu zalet kosmetycznych, mydło Aleppo (od 4 euro w sklepach i drogeriach) jest znane z ochrony odzieży przed molami, jak mydło marsylskie. Aby uzyskać skuteczną ochronę przed molami, spryskaj półki i szuflady kilkoma kawałkami mydła.

Bardziej proste wskazówki

Czy wiesz, że wióry ołówkowe odstraszają ćmy? Zbierz trochę wiórów w małej torbie, którą umieścisz na półkach na ubrania. Kulki na mole są również bezpiecznym zakładem.

Ćma bukszpanowa nowy poważny szkodnik

Opis:
Created by VideoShow:free

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here