Biuro na poddaszu: jak je ustawić

Przestrzeń pod okapem doskonale nadaje się na biuro. Przestrzegając pewnych zasad, stwórz wygodny i dekoracyjny kącik.

0 akcji

Zwróć uwagę na oświetlenie

Aby uniknąć uszkodzenia oczu, zainstaluj w biurze światła od 450 do 750 luksów. Jeśli jesteś praworęczny, umieść lampę biurkową po lewej stronie i odwrotnie. Zapobiegnie to zmęczeniu oczu.

Jeśli masz okno dachowe, pamiętaj, że masz przed oknem dodatkową wysokość 20 cm, ponieważ dach nie ma warstwy izolacyjnej. Możesz dobrze wykorzystać tę przestrzeń, instalując komputer. Umieść ekran prostopadle lub z powrotem do okna, w zależności od jasności miejsca. Uważaj jednak, aby nie zostać oślepionym. W przypadku silnego nasłonecznienia można użyć żaluzji weneckiej lub plisowanej, aby kontrolować światło w ciągu dnia..

Preferuj ergonomię

Każde biurko ma swoją wysokość. Ta ostatnia zależy od wysokości siedzenia, która uwzględnia wzrost osoby. Krzesła na kółkach mają swoje miejsce w biurach, z wyjątkiem tych z podłogą laminowaną. Ta ostatnia rzeczywiście szybko się pogarsza. Aby uzyskać głębokość, pozostaw odległość między biurkiem a ekranem komputera od 50 do 80 cm. Nie idź na mini biurka, ponieważ często są zbyt wąskie.

Stwórz iluzję przestrzeni

Istnieje kilka sztuczek, które mogą sprawiać wrażenie przestrzeni pod okapem. Przede wszystkim unikaj przesuwania przechowywania pod biurkiem. Wybierz wolną przestrzeń pod blatem, aby mózg uwierzył, że pomieszczenie jest duże. Jeśli masz taką możliwość, zamontuj schowek na ścianach, aby zaoszczędzić miejsce na podłodze. Małe drążki znalezione w dziale kuchennym (są tańsze niż te znalezione w dziale biurowym) są idealne do zawieszania małych koszy. Użyj również przelotek do przechowywania przewodów. Pomaluj także crawlery na biało zamiast faworyzować kolory. Na koniec pobaw się lustrami, które możesz postawić na podłodze.

Pomyśl o wystroju

Jasne kolory w połączeniu z otwartym i stabilnym przechowywaniem zmniejszają uczucie uduszenia. Wybierz malowanie na tapecie, jeśli masz ścianę za biurkiem. Ułatwi to czyszczenie śladów ołówka. Możesz również pomalować ścianę farbą łupkową, Velleda (wersje magnetyczne służą również jako ekran do rzutnika) lub korkiem (dostępne są modele z powierzchniami samoprzylepnymi). Mocowanie paska LED na krawędzi biurka to najpiękniejszy efekt wieczoru. Na podłodze połóż laminowany lub lity parkiet lub wybierz woskowany beton, który odbija światło.

Dobrze wybierz swój plan pracy

Jeśli chodzi o plan pracy, masz carte blanche. Skoncentruj się na komforcie i praktyczności dzięki gładkiej powłoce zamiast strukturalnej. Powierzchnie melaminowe, które ulegają uszkodzeniu pod pociągnięciami kompasu i zbyt ostry ołówek, należy zastąpić bardziej odpornym laminatem. Z drugiej strony melamina jest idealna do przechowywania. Wnieś odrobinę ciepła i estetyki do swojego biura, preferując drewno. Ułożony na podłodze tworzy również najbardziej harmonijny efekt.

Jeśli szkło Securit jest bardzo współczesne, ma zimną teksturę pod dłońmi i wyraźnie podkreśla odciski palców. Zamiast tego wybierz Corian lub inne „solid surface”. Jeśli są droższe, mają miękką w dotyku konsystencję i są bardzo higieniczne, ponieważ nie są porowate. Dodatkowo możesz je podświetlić różnymi rodzajami oświetlenia.

Przeczytaj także:

8 pomysłów na biura na poddaszu

Jaki pokój na moim strychu? Pomysły, które Cię zainspirują

Poddasze: skorzystaj z małych przestrzeni

Biuro nad garażem – adaptacja poddasza

Opis:
Adaptacja strychu pozwoliła na stworzenie przestrzeni pełniącej rolę gabinetu – w ten sposób powstało funkcjonalne biuro nad garażem. Dzięki zamontowaniu 6 nowych okien dachowych otwarte pomieszczenie jest dobrze doświetlone. Sufit ukształtowano natomiast tak, by stworzyć wrażenie przestronności wnętrza. Latem temperaturę na poddaszu można kontrolować za pomocą zasilanych energią słoneczną rolet zewnętrznych, a zimą przed stratą energii chronią wewnętrzne rolety zaciemniające. -----Odwiedź naszą stronę: www.Śledź nas na Facebooku: /veluxpolska

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here