Ogrzewanie: etykiety i certyfikaty przydatne do poruszania się po nich

Przed zainwestowaniem w nową instalację grzewczą lepiej jest zapoznać się z różnymi etykietami i certyfikatami, które istnieją, aby móc się poruszać.

1 akcja

Certyfikaty Qualibat

Organ Kwalifikacyjny ds. Energii Odnawialnych Qualit 'EnR przyznaje kilka certyfikatów odnoszących się do różnych metod ogrzewania. Qualisol jest przyznawany profesjonalistom specjalizującym się w słonecznych systemach grzewczych. Qualibois dotyczy urządzeń opalanych drewnem. Qualipac odnosi się do pomp ciepła. Ogrzewanie + dotyczy kotłów kondensacyjnych.

RGE, Uznany Gwarant Środowiska

Wyróżnienie RGE może być przyznane firmom zajmującym się montażem urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii lub pracami związanymi z efektywnością energetyczną. Zaświadcza, że ​​firmy dysponują wszystkimi środkami wystarczającymi do wykonania tych prac. Firmy uzyskują tę kwalifikację od zatwierdzonej jednostki (Qualibat, Qualifelec, Certibat itp.), Zapewniając określoną liczbę gwarancji (kontynuacja szkolenia, ubezpieczenie itp.).

oznakowanie CE

Nie jest specyficzna dla urządzeń grzewczych, ale gwarantuje bezpieczeństwo produktu, do którego jest przymocowana, w tym kotłów. Zapewnia przestrzeganie obowiązków wynikających z etykiety, w szczególności w zakresie bezpieczeństwa.

Wydajność NF Electricite

Norma ta gwarantuje charakterystykę energetyczną sprzętu grzewczego. Waha się od 1 do 3 gwiazdek, a nawet do 3 gwiazd plus jedno oko dla urządzeń wyposażonych w zaawansowane elementy (detektor otwartego okna, detektor obecności itp.).

Europejskie oznakowanie ekologiczne

European Ecolabel to wiarygodna i oficjalna etykieta stworzona w 1992 roku przez Komisję Europejską. Ma na celu projektowanie i promowanie produktów (towarów i usług) szanujących środowisko i zdrowie przez cały cykl życia. Jest to oficjalna etykieta ekologiczna dla wszystkich krajów Unii Europejskiej. W przypadku kotła gwarantuje to jego efektywność energetyczną.

Biopaliwa stałe NF

Norma dotyczy drewna i pelletu używanego w piecach lub kotłach na pellety. Gwarantuje jakość paliw stosowanych w tego typu urządzeniach. Mówi się, że niektóre z tych paliw mają wysoką wydajność.

Certyfikat EU.bac

Jest to europejski system certyfikacji i etykietowania efektywności energetycznej w zakresie charakterystyki energetycznej produktów i usług związanych z regulacjami oraz GTB. Jest przyznawany za precyzję działania regulatora instalacji grzewczej..

Etykieta Green Flame

Zarządzana przez Renewable Energies Union (SER) etykieta Flamme Verte oznacza urządzenia opalane drewnem (solidne kominki / wkłady, piece na drewno i pelety, piece, kotły) zgodnie z ich wydajnością energetyczną, ale także drobne cząstki i emisje tlenku węgla.

Certyfikat Qualigaz

Jest to obowiązkowy certyfikat zgodności do podłączenia do sieci dystrybucji gazu. Potwierdza bezpieczeństwo instalacji gazowej w każdym budynku lub mieszkaniu, szczególnie w odniesieniu do emisji tlenku węgla.

Etykieta Promotelec

Ta etykieta dotyczy elektrycznych instalacji grzewczych. Jest przyznawany na podstawie jakości obiektów. Wyprodukowany system musi gwarantować mieszkańcom komfort użytkowania połączony z oszczędnością energii.

Certyfikat Eurovent Certita

Eurovent Certita Certification to europejska jednostka certyfikująca specjalizująca się w klimacie wnętrz, wentylacji i jakości powietrza, systemach chłodzenia i łańcuchu chłodniczym żywności. Poświadcza zgodność produktów z normami europejskimi i międzynarodowymi. Proces certyfikacji obejmuje audyty oceny fabryk, audyty oprogramowania i niezależne testowanie produktów. W szczególności zapewnia certyfikaty NF i QB.

Przeczytaj także: 

  • 7 wskazówek dotyczących wyboru pieca na drewno
  • Pompy ciepła i ulga podatkowa: instrukcje użytkowania

Wyłączenie pól wyboru do zaznaczania elementów w systemie Windows 10.

Opis:
► SUBSKRYBUJ: https://www.youtube.com/c/SOiSKpl?sub_confirmation=1▶ Strona internetowa: ▸www.▶ Social Media: ▸/PoznajWindows10▶ Zapraszam do odwiedzania grupy na Facebooku:▸Poznaj Windows 10: https://www./groups/707805286077324/#Windows10 #Windows #SOISK

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here