Ogrodzenia i bramy: estetyczny ogród

Coraz bardziej wyszukane, ogrodzenia i bramy ewoluują, aby stać się pełnoprawnymi elementami dekoracji zewnętrznej. Skoordynowane zestawy czy nie, wszystkie wybory są dozwolone.

0 akcji

Drewniany płot

Wciąż aktualna, ale poprawiona i poprawiona drewniana palisada ma surowy wygląd, który jest równie odpowiedni do ogrodów miejskich, jak i do otoczenia wiejskiego. Modele zostały ulepszone, aby sprostać zapotrzebowaniu na bardziej zaawansowane projekty związane z redukcją powierzchni ogrodu.. Drewno oprócz ciepła musi być piękne i długo wytrzymywać niepogodę.

Preferuj drewno z sektora francuskiego lub lasy zarządzane z oznaczeniem drewna (FSC i PEFC). Dobrze wkomponowane w bardzo porośnięte roślinnością ogrodzenie jest również uważane za logiczną kontynuację układu konstrukcyjnego, gdy jego wygląd współgra z pokryciem tarasu lub okładziną elewacji domu..

Niektórzy producenci posuwają się nawet do tworzenia skoordynowanych serii „ogrodzeń i podłóg”. z tej samej istoty, aby zagrać idealny akord. Zapożyczony ze starych ogrodzeń wiejskich, ażurowy styl bariery również powraca w duchu angielskiego ogrodu. Barierki dostępne we wszystkich wysokościach mocowane są za pomocą metalowych słupków dla większej trwałości. Ogrodzenia kratowe zapewniają jeszcze większą przejrzystość. Pozwala to na coroczne odnawianie roślin przy użyciu kwitnących pnączy. W ten sposób możemy urozmaicić plantacje, zachowując przy tym odporność kratki, która każdej zimy zostanie pozbawiona szaty roślinnej..

Metalowe ogrodzenie

Metalowe ogrodzenie, które ma zawsze bardziej współczesny wygląd, również ewoluuje. Bogato zróżnicowane oferowane produkty wyzwalają się z nieco zimnego charakteru, jaki zwykle nadaje metal, by zaskakiwać zarówno formą, jak i kolorystyką oraz wyglądem. W ten sposób ogrodzenie jest postrzegane jako obraz lub podstawa zintegrowanego oświetlenia. Ogranicza poprzez zapewnienie innych funkcjonalności. Modele mają różne kształty, od listew blokujących po ażurowe, w tym panele

Ogrodzenie roślin

Wiele osób woli wegetować w granicach ogrodu, aby zachować bardziej naturalną atmosferę. Decyzja ta wpisuje się w rosnące zapotrzebowanie na zieleń wśród mieszkańców miast. Ale ogrodzenie roślin często pozostaje prostą zieloną zasłoną z jedną odmianą i źródłem zanieczyszczenia hałasem przy wielokrotnym przycinaniu krzewów. Zamiast tego zdecyduj się na sadzenie mieszanych żywopłotów, łącząc rośliny różnych gatunków, o różnych wysokościach i kolorach liści. Dzięki dwóm trzecim wiecznie zielonych krzewów i jednej trzeciej drzew liściastych żywopłot ten będzie żywy przez cały rok..

Promuje różnorodność biologiczną, zachęcając do osiedlania się tam małej fauny. Ptaki, pożyteczne owady, jeże, jaszczurki i inni znajomi ogrodników znajdują tu odpowiednie schronienie. Żywopłot ten może zapewnić im pożywienie, zwłaszcza zimą, pod warunkiem, że posadzili krzewy suszonymi owocami lub jagodami (orzech laskowy, kalina, śnieżyca, ostrokrzew, eleagnus) lub bazi (wierzby, brzoza). Od wiosny do lata kwitnące żywopłoty przyciągają również owady zapylające, takie jak motyle i pszczoły.. Oczywiście zabiegi owadobójcze i chemiczne nawozy w ogrodzie będą zabronione, aby zachować dobrą równowagę ekologiczną między pożyteczną fauną a szkodnikami, co zajmie od dwóch do trzech lat, jeśli byłeś przyzwyczajony do leczenia. Ale ponieważ te zabiegi zostały zakazane w sprzedaży od stycznia, musisz się dostosować

Portale: co nowego ?

Nie wszystkie materiały portalu odnoszą taki sam sukces. Popyt na tradycyjne modele z kutego żelaza, zwykle przeznaczone do pięknych domów, spadł. Bramy drewniane są najtańsze, ale konsumenci unikają ich ze względu na wymaganą konserwację. Z drugiej strony bramy PCV, bardzo modne jeszcze niedawno, tracą prędkość, ponieważ są kruche i z czasem ulegają zniszczeniu..

Największymi zwycięzcami są dziś bramy aluminiowe, pomimo ich wyższej ceny. Malowane fabrycznie proszkowo na dowolny kolor z palety kolorów stosowanej w budownictwie (RAL), są bardzo odporne na promienie UV, zarysowania i nie wypaczają się.

Projekt i personalizacja

Jeśli chodzi o projekt, trend dotyczy pełnych, trzeźwych i uporządkowanych bram. Wysokości 180 i 200 cm mają pierwszeństwo przed 160 cm. Podobnie jak w przypadku parkietu lub okładziny, deski mają dużą szerokość i są ułożone poziomo. „Dekory geometryczne są coraz mniej popularne,?” mówi Jeremy Herard, szef sieci architektonicznej Styles Notes. "? Konsumenci preferują wycięcia laserowe, które pozwalają na subtelne otwieranie i personalizację bramy np. Numerem domu lub nazwiskami właścicieli.

Personalizacja jest silną osią innowacji.? ” Numer jest coraz częściej podświetlany zintegrowanymi diodami LED. Jeśli chodzi o kolorystykę, biel pozostaje ponadczasowa, ale to antracytowa szarość przemawia najbardziej, zwłaszcza do modernizacji domu z lat sześćdziesiątych. Wreszcie brama jest chętnie zharmonizowana z ogrodzeniem i drzwiami wejściowymi.

Przeczytaj także:

  • Przewodnik po ogrodzeniu 

www.Pro- ogrodzenia bramy furtki.

Opis:
Nasza kolejna realizacja w Tarnowskich Górach przy ulicy Kruszcowej.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here