Jak wybrać orientację mojej werandy?

Chcesz zainstalować werandę, aby rozbudować swój dom? Przed rozpoczęciem pracy wybierz orientację tego nowego elementu.

31 akcji

Zainstaluj werandę oszczędza kilka dodatkowych metrów kwadratowych, tworząc nowy pokój. Może to być salon oddzielony od salonu, ogród zimowy, kuchnia, gabinet

...

Ten kawałek na to pozwalarozbuduj swój dom przy niższych kosztach i korzystaj z przestrzeni skąpanej w świetle i otwartej na zewnątrz. Jednak przed przystąpieniem do projektu budowy werandy należy koniecznie przemyśleć wybór modelu, sposób wykorzystania pomieszczenia oraz klimat otoczenia. Kryteria te wpłyną na orientację werandy.

Jak wybrać orientację werandy ?

Orientacja na wschód: 

W rejonach gorących lub oceanicznych kierujesz swoją werandę na wschód, dzięki czemu jest ona chroniona przed zachodnimi wiatrami i masz lepszą ekspozycję na lato. Rano jest słońce. Latem taka orientacja zapobiega nieznośnemu upałowi w najgorętszych godzinach, ale nadal będziesz musiał zainstalować rolety. Zimą słońce niewiele robi, aby utrzymać dobrą temperaturę. Niezbędny jest wtedy system ogrzewania.

Orientacja na Zachód: 

Instalując werandę od strony zachodniej, będziesz cieszyć się słońcem przez całe popołudnie aż do początku wieczoru. Jest to komfort na zimę i wiosnę, ale latem jest mniej przyjemny, wtedy konieczna będzie wentylacja i ochrona.

Orientacja na północ: 

Kiedy zainstalujesz werandę skierowaną na północ, słońce do niej nie dociera, ale cieszy się ona doskonałym, stałym światłem, bez efektu cienia. Konieczne jest wtedy wydajne ogrzewanie i bardzo dobra izolacja podwójnego oszklenia.

Orientacja na południe: 

Jeśli mieszkasz w zimnym regionie, skieruj werandę na południe. Zapewni to maksymalne nasłonecznienie i przyjemną temperaturę na werandzie. Konieczny jest jednak system grzewczy i dobra izolacja. Jeśli mieszkasz w gorącym regionie, tego typu orientacja nie jest preferowana, ponieważ istnieje ryzyko przekształcenia werandy w piekarnik.

P jak Panseksualizm

Opis:
INSTAGRAM LINOLEUM- linoleum.world?utm_source=ig_profile_shareu0026igshid=1qwz7tp5mw2pnFB LINOLEUM- https://m./linoleum.world/

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here