Jak wybrać odkurzacz do basenu naziemnego?

Posiadasz basen naziemny i szukasz skutecznego sposobu na zabrudzenie? Aby sobie to ułatwić, zainwestuj w odkurzacz basenowy. Szczegóły znajdują się w tym folderze.

1 akcja

Różne typy odkurzaczy naziemnych

 • Odkurzacz wodny do ręcznych basenów naziemnych

To urządzenie jest idealne do czyszczenie małych basenów i modeli nadmuchiwanych. Umożliwia szczotkowanie ścian basenu i usuwanie osadów z zanieczyszczeń dzięki zintegrowanemu systemowi filtracji. Ten typ odkurzacza musi być podłączony do skimmera lub wtyczki do miotły. Istnieją jednak wersje, które można podłączyć do prostego węża ogrodowego. Jego główną zaletą jest niewielka waga i optymalna zwrotność, jaką zapewnia.

Skoncentruj się na jakości o ile jest to niezbędne akcesorium do utrzymania basenu. Wczesne ceny mogą się pogarszać szybciej niż inne i zapewniać mniej renomowane wyniki. Urządzenie może być zatem droższe w zakupie, ale będzie łatwiejsze do osiągnięcia rentowności niż inne, co może nawet wymagać samodzielnej interwencji.

 • Automatyczny

Mając te same funkcje co wersja ręczna, szczotka automatyczna działa dzięki ciśnieniu lub zasysaniu wody. Układ hydrauliczny lub zintegrowany wzmacniacz umożliwia losowe przesuwanie. To urządzenie jest polecane do basenów o sztywnych ścianach. Nie wahaj się porównać różnych odkurzaczy automatycznych, aby znaleźć ten, który jest dla Ciebie odpowiedni.

 • Basenowy robot

Robot basenowy to najlepsza alternatywa do czyszczenia basenu naziemnego. Pasuje zarówno do małego, jak i dużego basenu, nadmuchiwanego lub wolnostojącego. Czas czyszczenia waha się od 2 do 4 godzin w zależności od zabrudzenia. Najlepsze odkurzacze basenowe mają dłuższą żywotność baterii, skracając czas czyszczenia.

Zwróć uwagę, że pomimo swojej znacznej autonomii roboty basenowe niestety nie mogą zająć się dnem basenu, niektórymi ścianami i schodami. W zależności od sytuacji będziesz musiał użyć odkurzacza ręcznego. Możesz również poprosić profesjonalistę o zainstalowanie robota basenowego i podłączenie go do basenu..

Rzeczywiście, odkurzacz do basenu, który podłącza się do pompy, może wymagać pewnych regulacji w zależności od modelu. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zrobił to sam !

Jakie modele i akcesoria preferować ?

Witryny takie jak DreamLand lub Cash Piscine oferują wiele akcesoriów do czyszczenia i konserwacji basenu naziemnego, w tym odkurzacze i inne urządzenia do czyszczenia dna. Wśród marek referencyjnych w tej materii możemy wyróżnić:

 • odkurzacz do basenów firmy Kokido przeznaczony do średniej wielkości SPA i basenów;
 • odkurzacz joker Ten ostatni wyróżnia się kompaktowymi rozmiarami i 10 metrowym wężem;
 • odkurzacz Yzaki 80, którego wysokiej klasy design zadowoli większość właścicieli basenów naziemnych.

Na jakich kryteriach oprzeć zakup ?

Aby uniknąć pomyłki podczas zakupu, opieraj się na następujących kryteriach:

 • wielkość i rodzaj ścian Twój basen: wielkość Twojego basenu będzie miała wpływ na wybór urządzenia;
 • rodzaj silnika urządzenie (elektryczne lub ciśnieniowe);
 • łatwość obsługi (dla modeli ręcznych): elektryczne odkurzacze ręczne będą pracować na bateriach lub akumulatorowych, różni się od modeli hydraulicznych, droższymi dzięki swojej masie, lżejszymi, a co za tym idzie zwiększoną zwrotnością. Automatyczne lub półautomatyczne roboty basenowe to idealne rozwiązanie dla tych, którzy mają mniej czasu na konserwację swojego basenu;
 • Cena : od kilkudziesięciu do kilku tysięcy euro, są odkurzacze naziemne na każdą kieszeń. Oczywiście najdroższe będą też urządzenia o lepszej wydajności. Te droższe będą miały zdecydowane zalety pod względem szybkości, wydajności i, oczywiście, autonomii. Możesz nawet zaprogramować je pod kątem jednego z różnych kryteriów, w tym powierzchni do czyszczenia i kształtu basenu. Interesujące będą również modele wyposażone w filtr wstępny lub pułapkę na liście.

Problem z pływającą rurą

Rurę pływającą należy również wybrać zgodnie z określonymi kryteriami. Istnieje kilka średnic, od 32 mm do 50 mm. W razie potrzeby zawsze można użyć adapterów.

Długość węża jest również ważna i będzie zależna od kształtu wanny i miejsca podłączenia węża. Znajdziesz rury o długości od 6 do 21 metrów !

Co jeszcze należy wiedzieć o pielęgnacji stawu ?

Aby Twój basen nadawał się do pływania, lepiej o niego regularnie dbać! Codzienna pielęgnacja powierzchni pozwoli Ci usunąć pewne zanieczyszczenia, takie jak liście i owady, które mogły zaginąć w stawie. Po tej stronie podbierak może załatwić sprawę.

Wykonuj cotygodniowe czyszczenie z basenu i ma kontrolę wody. W kwestii kontroli wody ważna będzie analiza pH. Ten ostatni musi znajdować się pomiędzy 7.2 i 7.6 aby ograniczyć dyskomfort podczas pływania. W przypadku dłuższej nieobecności należy nabyć wielofunkcyjne środki dezynfekujące, które dyfundują powoli. Pozwoli Ci to na utrzymanie basenu poprzez uwalnianie dawek dostosowanych do Twojej nieobecności (co nie powinno przeszkadzać Ci w przeprowadzeniu małej kontroli stanu wody).

Dobrze regulowana temperatura wody zapewni pewien komfort, a tym samym przyjemną kąpiel. Grzejniki elektryczne są atrakcyjnym rozwiązaniem, o ile woda wpływa do jednostki, zanim zostanie ponownie podgrzana. Wodę należy również uzdatniać środkami specjalnie do tego przeznaczonymi. Pozbędą się zanieczyszczeń, które dostały się do stawu, jednocześnie neutralizując bakterie i inne niepożądane.

Latem, pomyśl o letnim kocu ! Woda będzie mniej zanieczyszczona, a to pozwoli uniknąć utraty ciepła, co zawsze jest przyjemniejsze do pływania. Żaluzje PCV pochłaniające światło słoneczne i wodę grzewczą są również częścią rozwiązań, które należy wziąć pod uwagę, aby w sezonie letnim maksymalnie wykorzystać możliwości basenu.

Nadejście jesieni oznacza koniec sezonu dla naszych ulubionych basenów, chociaż można dalej „kręcić” basenem. Filtracja będzie działać w sposób ograniczony, jeśli zdecydujesz się nie zdecydować się na całkowite zimowanie, podczas którego filtracja zostanie zatrzymana. Basen narażony na działanie temperatury poniżej 15 ° C będzie szczególnie narażony na osadzanie się kamienia wapiennego i rozmnażanie się glonów.

Zimowanie wymaga kilku czynności, a mianowicie:

 • zastosowanie produktu zimującego dostosowuje się;
 • spadek poziomu wody kilka centymetrów;
 • zamknięcie wlotów wody i instalacja osłony, która ochroni twój staw;
 • Regulacja pH dla nieco niższej wartości, między 7 a 7,4

  ...

  I odwrotnie, przewiduj i uzdatniaj wodę co najmniej miesiąc przed rozpoczęciem sezonu aby niektóre zastosowane produkty miały czas na działanie i upewniły się, że wszystko jest optymalne do kąpieli w dobrych warunkach. Miej oko na pogodę, która może się znacznie różnić i zagrażać przez kilka kolejnych tygodni korzystaniu z basenu naziemnego.

  RÓWNIEŻ PRZECZYTAJ

  • Basen częściowo zakopany: 45 najpopularniejszych najpiękniejszych basenów zauważonych na Pinterest
  • Basen w ziemi: 12 błędów, których należy unikać
  • Jak układać płytki w basenie ?

  Odkurzacz do oczka wodnego i basenu - wypakowanie, złożenie i uruchomienie

  Opis:
  W oczku wodnym, chcemy czy nie chcemy zbierają się zanieczyszczenia. Jedną z metod ich usuwania jest odkurzacz do oczek wodnych, a także do basenów.Odkurzacz umożliwia szybkie usuwanie liści, zanieczyszczeń, mułu, glonów nitkowatych i obumarłych pozostałości roślin z oczek wodnych oraz basenów.Odkurzacz do oczek wodnych i basenów działa na zasadzie podciśnienia. Woda z zanieczyszczeniami jest zasysana do zbiornika, a następnie usuwana na zewnątrz.Odkurzacz w trybie automatycznym 30 sekund zasysa zanieczyszczenia, a następnie następuje opróżnienie zbiornika poprzez wąż odpływowy.W trybie manualnym po napełnieniu się zbiornika sami musimy otworzyć otwór spustowy.#Teichschlammsauger #odkurzaczdooczkawodnego #odkurzaczdobasenów #Pondsludgesucker #pondcleaner #ogród #ogrody #garden #gardening

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here