Jak naprawić wyciek powietrza?

Wycieki powietrza z okien lub drzwi powodują od 25 do 40% strat ciepła. Dlatego konieczne jest jak najszybsze ich uszczelnienie. Skupiać.

0 akcji

Jak wykryć wycieki powietrza ?

W niektórych domach Prądy powietrzne są przyczyną od 25 do 40% strat ciepła. Tak więc, jeśli chcesz zużywać mniej energii i obniżyć rachunki za ogrzewanie, wykryć wszelkie wycieki powietrza i je uszczelnić. Plik wycieki powietrza może utrudnić ogrzewanie pomieszczenia. Rzeczywiście, zimne powietrze, które infiltruje dom, powoduje przeciągi. Będziesz więc miał tendencję do zwiększania ogrzewania, zwiększając w ten sposób rachunek. Wykryć wycieki powietrza po obwodzie domu powoli przesuwaj świecę wzdłuż krawędzi ścian, sufitów i podłóg. Płomień drży w obecności przeciągu. Obecność pajęczyn jest również dobrym wskaźnikiem.

Co doszczelnić i uszczelnić wycieki powietrza ?

Po wykryciu źródła pliku wycieki powietrza, Zacznij to doszczelnianie. W zależności od części domu, która ma być uszczelniona, masz do wyboru różne produkty:

  • Silikon do metalowych parapetów, szkła lub płytek szkliwionych i plastikowych;
  • Akrylowy lateks do drewna i betonu;
  • Poliuretan.

Jak kontynuować ?

Dla zatrzymać wycieki powietrza, oto różne rozwiązania:

  • W przypadku pęknięć muru na oknach lub drzwiach należy zastosować spray z pianki poliuretanowej.
  • W przypadku pęknięć w budynku wybierz zaprawy izolacyjne.
  • W przypadku ram drzwi i okien należy stosować samoprzylepne uszczelki gumowe. Umieść je pod drzwiami chowanych chlapaczy.
  • Aby naprawić powietrze wycieka z okien, bardziej sensowne jest ponowne wykonanie połączeń za pomocą mastyksu.

Przeczytaj także:

  • 10 wskazówek dotyczących oszczędzania energii !
  • Ogrzewanie podłogowe: jakie są zalety ?

Samodzielna kontrola szczelności układu dolotowego #101_Napraw

Opis:
Oglądaj "101 Napraw" w TVN Turbo oraz : playerplus/programy-online/101-napraw-odcinki,3804/odcinek-3,S08E03,130235Subskrybuj kanał TVN Turbo: https://www.youtube.com/channel/UCfsSoUSQzUimrjKhAKmshDQ?sub_confirmation=1Samodzielne serwisowanie samochodu daje nie tylko satysfakcję, ale też konkretne oszczędności - Grzegorz Duda, doświadczony mechanik z wieloletnią praktyką w sportach motorowych, przekonuje, że wiele drobnych napraw i regularnych czynności koniecznych do utrzymania auta w pełnej sprawności można wykonać w przydomowym garażu. Pokazuje, jak przygotować się do pracy i rozkłada proces naprawy na czynniki pierwsze, a także doradza, na co szczególnie uważać po przystąpieniu do działania. Udowadnia też, że starsze auta niewielkim kosztem można doposażyć tak, by komfortem użytkowania nie ustępowały tym nowoczesnym.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here