Jak odblokować wannę?

Jak odblokować wannę bez wzywania hydraulika do pomocy ?

Co może być bardziej nieprzyjemnego niż zatkana wanna, gdy już spóźnisz się na rozpoczęcie dnia. Na szczęście dzięki kilku wskazówkom ten problem można łatwo rozwiązać. Postępuj zgodnie ze wskazówkami redakcyjnymi, aby odblokować wannę bez korzystania z pomocy hydraulika i zachowaj swoje euro dla siebie.

Jak odblokować wannę ?
 • Podziel się:

Dowiedz się, jak odblokować wannę na wideo

Nasze rury:

 •  Przed udrożnieniem wanny: wyczyść kratki odpływowe 
 • Ekologiczne udrażnianie wanny: soda oczyszczona
 • Jak mechanicznie odblokować wannę ?
 • Otwórz wannę z kryształkami sody
 • Odblokowywanie wanny: co z chemicznymi środkami odblokowującymi ?

1. Przed odblokowaniem wanny: wyczyść ekrany

Z biegiem czasu wokół kratki odpływowej wanny gromadzą się włosy, włosy na ciele, pozostałości mydła i wapno. Aby udrożnić wannę zaczynamy od oczyszczenia tego filtra najczęściej składa się z 2 lub 3 elementów:

 • Wyjmowane sitko lub kratka: można je swobodnie wyjąć, pociągając do góry.
 • Zawór: który można swobodnie odkręcać.
 • Stała wtyczka lub kratka: którą można wyjąć z wanny, odkręcając ją za pomocą śrubokręta. Po usunięciu tych elementów wszystko, co musisz zrobić, to zająć się korkiem złożonym z brudu, włosów, włosów i mydła zmieszanych razem ... Smiley fuj. Buźka z obrzydzeniem ... I och, kolczyk !

Aby uzyskać doskonałe czyszczenie, możesz ewentualnie skorzystać z okazji, aby wyczyścić kratki wydechowe małą szczoteczką nasączoną białym octem.

2. Otwórz pojemnik z sodą oczyszczoną

Soda oczyszczona, która jest wielkim ulubieńcem zielonego gospodarstwa domowego, czyli wodorowęglanem sodu, jest bardzo skuteczna w pokonywaniu zatyczek rur, które zatykają wannę. Nic prostszego, aby odetkać rurki wanny sodą oczyszczoną.

 • Podgrzej wodę w rondelku lub przy pomocy czajnika.
 • Wlej szklankę sody oczyszczonej do otworu wanny (wcześniej wyczyść).
 • Rozcieńczyć gorącą wodą, ewentualnie z dodatkiem małej szklanki białego octu. * Przykryj wszystko szczelnie.
 • Pozostaw na (od 20 minut do całej nocy w zależności od wielkości wtyczki). Twoja wtyczka jest normalnie rozpuszczona.

3. Jak mechanicznie odblokować wannę ?

Twoja wanna nadal jest zatkana? Dwa przybory mogą ci pomóc ... pod warunkiem, że uzbroisz się w mały smar do łokcia.

Ssawka jako pierwsza pozwala wytworzyć ciśnienie na odpływie, aby wypchnąć korek. Aby skorzystać z tej techniki, zacznij od zatkania przelewu wilgotną szmatką. Następnie spuść strumień wody do wanny, tak aby guma przylegała do ścianek wanny. Na koniec umieść przyssawkę na kryzie i mocno pompuj na przyssawce, wykonując ruchy w przód iw tył.

Fretka to narzędzie hydrauliczne, które pozwala dotrzeć do cząstek i odpadów, które utknęły nieco niżej w rurach. Aby udrożnić wannę przy pomocy fretki, wystarczy bardzo delikatnie wprowadzić ją do otworu odpływowego wanny. I zniknął na włosy, brud i inne szumowiny z mydła! Biega, prowadzi fretkę w rurach wanny ... Amatorzy i miłośnicy majsterkowania mogą zamienić fretkę na skręcony na końcu metalowy drut (wystarczy stary wieszak). hak.

4. Otwórz wannę z kryształkami sody

Wyczyściłeś kratki odpływowe wanny, pozwól sodzie działać przez całą noc i użyj przyssawki, ale nic nie pomaga: korek wciąż tam jest! Czy woda ma trudności z spłynięciem do otworu wanny? Wypróbuj kryształki sody! Klejnoty zielonego domu, kryształki sody, które często mylone są z sodą oczyszczoną, mają jeszcze groźniejszy wpływ na oporne korki rur. Użycie kryształków sody do odblokowania wanny jest prawie identyczne z użyciem sody oczyszczonej. W rzeczywistości konieczne jest:

 • Podgrzej wodę w rondelku lub przy pomocy czajnika
 • Wlej kryształki sody do odpływu wanny
 • Rozcieńczyć gorącą wodą
 • Pozostaw do działania (1 godzina lub 24 godziny w zależności od grubości nasadki).

5. Odblokowywanie wanny: co z chemicznymi środkami odblokowującymi?

Główną wadą chemicznych środków odblokowujących jest to, że wykorzystują one bardzo korozyjne produkty na bazie sody kaustycznej i innych kwasów chemicznych. Oprócz zanieczyszczania wód rzek, strumieni, oceanów i wód gruntowych, produkty te są niebezpieczne dla zdrowia, ale także dla elementów PVC obecnych w rurach. Dlatego to rozwiązanie udrażniające wannę ma być używane tylko w ekstremalnych sytuacjach awaryjnych. Jeśli twoje sumienie ekologiczne jest w niebezpieczeństwie: wolisz pomoc hydraulika. Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na udrożnienie wanny środkiem chemicznym, przeczytaj i postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu. Poziom obsługi, na ogół wystarczy opróżnić wskazaną dawkę do odpływu i pozostawić na kilka godzin do całej nocy. A oto jak odblokować wannę bez interwencji hydraulika !

Udrażnianie rur, przepychanie kanalizacji - domowe sposoby | Sani-Motel

Opis:
tel.kom. 602-270-850Na problemy z kanalizacją ZEWNĘTRZNA polecamy swoje usługi!www.sani-Jeśli natomiast zapcha Ci się zlew, brodzik, czy umywalka - skorzystaj z naszego poradnika! Dowiesz się w nim jak udrażniać odpływy oraz przepychać rury kanalizacyjne. Przedsiębiorstwo San-Motel - udrażnianie rur kanalizacji zewnętrznej, ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji oraz przepychanie kanalizacji sprężyną. Szybko, Solidnie, Fachowo!

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here