Jak uporządkować moją bibliotekę?

Książki i minimalizm idą w parze.

Jak wyczyścić bibliotekę ?
  • Podziel się:
Kiedy masz zamiłowanie do książek, nie liczysz się. Jeśli ta aktywność naprawdę wzbogaca na poziomie intelektualnym, to ma jednak tę wadę, że jest dość szybko uciążliwa. Policz: przy czterech książkach miesięcznie dochodzimy do prawie 50 nowych książek każdego roku. Przy takim tempie możemy szybko poczuć się zaatakowani i trudno jest zarządzać przepływem osób wchodzących i wychodzących. Po chwili należy podjąć decyzję: musisz wyczyścić swoją bibliotekę, ale nie w każdym razie! Oto nasze pomysły na znalezienie miejsca w bibliotece bez wrażenia poświęcenia książek..

Po co porządkować swoją bibliotekę ?

Jak powiedzieliśmy, zapalony czytelnik może szybko odkryć, że gromadzi książki przez kilka lat. Ponieważ naszych domów niestety nie można rozbudowywać, musimy w takim czy innym czasie zmuszać się do sortowania naszych konstrukcji. Czyszcząc jego półki, zwiększamy również widoczność, a nawet możemy rozważyć wypełnienie przestrzeni pozostawionej przez książki przedmiotami dekoracyjnymi. Zagracanie biblioteki pozwala ci żyć w bardziej przestronnej i zenowej przestrzeni, bez której byłoby źle. Pozostawiając miejsce na inne przedmioty w jego bibliotece, ożywiamy ją.

Którą metodę przyjąć ?

Jeśli masz przed sobą wolny czas, najskuteczniejszą metodą jest wyniesienie wszystkich książek z biblioteki. Zrób pierwsze sortowanie ze swoimi ulubionymi pracami, z którymi nie możesz sobie wyobrazić rozstania na sekundę. Stanowią serce Twojej biblioteki. Wszystkie uszkodzone lub przestarzałe książki (jak Le Minitel pour les dummies) należy odłożyć na bok (później zobaczysz, jaki los ich czeka). Co do reszty, będziesz musiał dokonać wyboru między odstawieniem na półkę lub rozstaniem z nią. Aby pomóc Ci w tym bałaganie, możesz użyć metody Marie Kondo. Polega na wzięciu przedmiotu w dłonie i zastanowieniu się, czy naprawdę sprawia Ci to radość. Jeśli książka w ogóle cię nie inspiruje, oznacza to, że jej posiadanie przynosi tylko niedogodności: równie dobrze możesz ją wyrzucić (cóż, oddać lub sprzedać). Na koniec zorganizuj swoją bibliotekę tak, aby była lepiej widoczna zgodnie z metodą przechowywania, która najbardziej Ci się podoba. W ten sposób możemy odkryć, że mamy dwie kopie Madame Bovary. Dlatego też pierwsze sortowanie zostanie przeprowadzone w sposób naturalny poprzez uporządkowanie wszystkich książek.

Co zrobić z książkami, które rozdzielamy ?

Nie musisz wyrzucać starych książek, bez względu na stan lub temat. Wiele rozwiązań pozwala pozbyć się książek, jednocześnie uszczęśliwiając (w tym Ciebie!). Sprzedawaj swoje książki. Jeśli chodzi o sprzedaż używanych książek, jest wiele sposobów. Niektóre księgarnie, takie jak Gibert Joseph, specjalizują się w kupowaniu i odsprzedaży używanych książek. Istnieją również rozwiązania online do sprzedaży używanych książek, ale przy kosztach wysyłki Twoja sprzedaż musi być naprawdę interesująca, aby kupujący byli zainteresowani.. Przekaż swoje książki. Niektóre książki nigdy nie znajdą nabywcy w zamian za pieniądze. W takim przypadku możesz przekazać książki w dobrym stanie różnymi kanałami. Po pierwsze istnieją organizacje takie jak Emaus. Możesz również skorzystać z usługi Recyclivre, która odbiera książki, płyty DVD lub CD bezpośrednio od Ciebie i bezpłatnie. Pomyśl też o bibliotekach ulicznych, są to najczęściej półki zainstalowane na ulicy, z dostępem dla wszystkich - mówimy czasem o "daj pudełko ". Jeśli zasadą jest wymiana książek, możesz również zadowalać się zdeponowaniem swoich tytułów, nawet nie biorąc nowych. W tym samym pomyśle, co w bibliotece ulicznej, możesz zorganizować sobie miejsce wymiany, na przykład w miejscu pracy. Przetwarzaj swoje książki. Istnieje wiele majsterkowiczów, które używają starych książek. Jeśli najbardziej odpowiednie są książki ze starymi okładkami, możemy również zagrać kartę humoru z książkami, których tematyka jest całkowicie przestarzała. Wśród możliwych przekształceń możemy zbudować lampę ze stopą w książkach, sekretną szufladę czy niewidoczną półkę. Pokaz slajdów na został nawet poświęcony temu tematowi, wystarczająco, aby znaleźć idealną konwersję dla twoich starych dzieł. W miarę zbliżania się Świąt Bożego Narodzenia zamieniamy nasze stare książki w drzewo.

Jak uniknąć ponownego zaśmiecania biblioteki ?

Możemy zastosować regułę „1 wchodzi, 1 wychodzi ” co oznacza, że ​​jeśli zintegrujesz nową książkę do swojej biblioteki, stara musi opuścić półki. Dość sztywna metoda, ale ma tę zaletę, że jest bezbłędna. Inne, mniej ekstremalne rozwiązania mogą pomóc w utrzymaniu porządku w bibliotece. Możesz na przykład wypożyczać książki z biblioteki miejskiej i kupuj tylko te, na których Ci zależy. Wreszcie możesz zainwestować czytnik elektroniczny : przechodząc na technologię cyfrową, książki będą jedynie zaśmiecać półki w wirtualny sposób.

Jak czyścić kaloryfer/grzejnik.

Opis:
W tym filmiku pokaże Wam jak czyszczę dwa rodzaje grzejników panelowy i żeberkowy. Miłego oglądania :)moje rutyny sprzątania: https://www.youtube.com/playlist?list=PLBbzXmCZzQVwwZKfAo8ouNg-dRboRuYgeplaylista z organizacją: https://www.youtube.com/playlist?list=PLBbzXmCZzQVx5nQtDbR3yPXZVGshluSJnemail: [email protected]: YouTube- biblioteka audio

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here