Jak konserwować odwiert?

Przy odpowiedniej konserwacji odwiert może trwać ponad 30 lat.

0 akcji

Utrzymanie odwiertu

Niektóre rodzaje konserwacji muszą być wykonywane co tydzień, a inne co roku.

Konserwacja tygodniowo:

- Sprawdź, czy piasek zaczyna się gromadzić
- Wykryj wszelkie galaretowate substancje, które wskazują na obecność bakterii
- Sprawdź obecność przedmiotów w studni (martwe liście, małe plastikowe lub żelazne przedmioty

...

)

Konserwacja rocznie:

- Przeanalizuj wodę w laboratorium

Konserwacja co trzy lata:

- Sprawdzenie przepływu wody
- Pomiar za pomocą licznika

Każdy właściciel studni musi przestrzegać przepisów wiertniczych i jest zobowiązany do zapobiegania wszelkim przyczynom, które mogą powodować zanieczyszczenie lustra wody. W przypadku problemu musi również poinformować prefekturę..

W przypadku problemu

W przypadku problemu z przepływem przyczyną może być zamulenie lub obecność bakterii. Dlatego konieczne jest usunięcie piasku i uzdatnienie wody.

Jeśli analiza wykazała pogorszenie jakości wody, konieczne jest założenie nowej obudowy oraz nowego sitka i zacementowanie rury.

W przypadku obecności drobnoustrojów chorobotwórczych należy przeprowadzić odpowiednią obróbkę. W wielu przypadkach wystarczy wybielacz, aby wyeliminować problem. Z drugiej strony, aby leczenie było skuteczne, należy przestrzegać dawkowania. W studni o głębokości 1 m potrzeba 700 ml wybielacza.

W przypadku zaniechania wiercenia studnię należy wypełnić cementem.

Przeczytaj także:

- Jak wiercić ?
- Ile kosztuje wiercenie ?

Czy hossa na ropie będzie trwać dalej? - Łukasz Stefanik

Opis:
Czy to już koniec, czy może dopiero początek hossy na rynku ropy? Czy popyt na ropę zacznie rosnąć?#ropa#oil#opecKontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 81% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Przedstawione w niniejszym opracowaniu treści posiadają wyłącznie charakter informacyjny oraz edukacyjny. Wszelkie opinie, analizy, wyceny oraz prezentowane materiały nie stanowią usługi doradztwa inwestycyjnego, ani rekomendacji ogólnej w rozumieniu ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. X-Trade Brokers DM S.A. nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje podjęte na ich podstawie, ani za potencjalnie poniesione szkody lub zyski, które mogą wynikać z bezpośredniego, czy też pośredniego wykorzystania powyższych informacji. Należy pamiętać, że informacje i badania oparte o historyczne dane lub wyniki nie gwarantują zysków w przyszłości.Copyright 2020 © X-Trade Brokers DM S.A.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here