Jak przycinać w zależności od typu drzewa?

Entuzjasta ogrodnictwa lub profesjonalista, wiedzą, że każdy gatunek drzew jest przycinany inaczej. Rzeczywiście, ich przycinanie zależy od kilku czynników, w tym od gatunku, wieku i wzrostu. Szczegóły w tym pliku.

0 akcji

Przycinaj zgodnie z gatunkiem drzewa

- Drzewa żywiczny
Wśród drzew iglastych są jodły. Lepiej je przyciąć wiosna lub o godz jesień z trzyletnią przerwą na miękkie cięcie. Możliwe jest regularne przycinanie raz lub dwa razy w roku.

- Drzewa drewno liściaste
Platan i orzech to drzewa liściaste. Od najmłodszych lat podążają za rozmiarem treningowym. W wieku dorosłym regularnie o tym rozmawiają Od listopada do marca.

- The drzewa owocowe
Aby przyspieszyć rozwój owoców z roku na rok, ważne jest, aby je regularnie pielęgnować. Wymagany jest rozmiar szkolenia po ich okres owocowanie.

Różne rodzaje przycinania

Istnieją trzy główne rodzaje przycinania drzew:

- Poważny rozmiar
Chodzi o wielkość punktu do wykonania ze względu na czynniki zewnętrzne, w szczególności złą pogodę lub place budowy.

- Miękka talia
Chodzi o rozsądny rozmiar ma na celu wspieranie rozwoju drzewa w naturalny sposób.

- Wielkość form architektonicznych
To cięcie całkowicie zmienia oryginalną architekturę drzewa. Możesz wykonać przycinanie altany, zasłony, markizę, piłkę, chmurę lub hobby.

Techniki przycinania

Techniki przycinania, które należy zastosować, zależą głównie od implantacji drzewa. W rzeczywistości przycinanie pojedynczego drzewa będzie się różniło od cięcia żywopłotu znajdującego się w pobliżu linii energetycznych..

RÓWNIEŻ PRZECZYTAJ

- Jakie są zasady bezpieczeństwa dotyczące przycinania ?
- Jaki sprzęt jest wymagany do operacji przycinania ?

Jak przyciąć młode drzewka owocowe cz.2

Opis:
Jak przyciąć drzewka owocowe w pierwszym roku ich sadzenia lub tuż po ich sadzeniu znajdziecie w naszych pozostałych filmikach:yx1oLDW-Rnwhttps://www.youtube.com/watch?v=QmQV16CJFcYu0026t=901sNatomiast w tym filmiku przedstawiamy kolejne cięcie, na drugi rok.Polecamy nasz nowy poradnik: Kalendarz cięcia drzew i krzewów, gdzie znajdziecie opisy różnych rodzajów cięć, w tym ciecie na tzw. czop oraz kalendarz takich zabiegów:pl/p/Kalendarz-ciecia-drzew-i-krzewow./705W naszym sklepie znajdziecie również sekator użyty w filmiku oraz inne narzędzia:pl/c/Narzedzia/82

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here