Jak czyścić i pielęgnować parkiet?

Aby uzyskać czystą podłogę, jaśniejszą niż kiedykolwiek, odkryj wszystkie techniki i właściwe produkty !

36 akcji

Drewniany parkiet wnosi szlachetny akcent jeśli jednak obchodzi się z nim ostrożnie ! Rzeczywiście, ten materiał nie jest najłatwiejszy w utrzymaniu. Wilgoć powoduje, że pęcznieje, plamy mocno się do niej przylegają, a przy niewłaściwym produkcie może się okazać śliski. Aby zadbać o swój parkiet i utrzymać go jak najdłużej, postępuj zgodnie z naszymi radami.

Jak to wyczyścić ?

Przede wszystkim odkurz lub zamieść parkiet. Pamiętaj, że aby wydobyć plamy, dobrym rozwiązaniem jest odrobina oleju lnianego. Następnie przykryj go białym woskiem, a następnie nową warstwą lnu.

Do mycia używaj tylko lekko wilgotnego mopa. Pamiętaj, że woda pęcznieje w drewnie. Możesz dodać do wody naturalne mydło. Plamy z podłogi usunie odpowiednia szczotka. Jeśli masz zwyczaj używania chusteczek czyszczących, preferuj suche chusteczki.

Parkiet nie podtrzymuje detergentów, absolutnie ich należy unikać! Aby dokładnie go zdezynfekować, dodaj szklankę octu do wiadra z wodą i umyj jak zwykle tym płynem, zawsze uważając, aby dobrze wykręcić szmatkę..

Do częstszego czyszczenia preferuj produkty rozcieńczone, które nie wymagają spłukiwania, takie jak środek do czyszczenia parkietu Spado (100 ml na 5 litrów wody) na bazie wosku pszczelego, który delikatnie czyści i perfumuje podłogę.

Aby oczyścić fugi desek parkietowych, rozprowadź kilka kropli olejku eterycznego z pennyroyal i białego octu w wodzie. Następnie czyść podłogę od czasu do czasu, aby zapobiec przedostawaniu się pcheł do tych narożników.

Jak to utrzymać ?

Aby podłoga była lśniąca i czysta, Przede wszystkim unikaj mebli, które mogłyby go porysować (np. Krzesła z metalowymi nogami). Unikaj także chemikaliów. Do jej odżywienia wybierz miękką szmatkę i odrobinę oleju lnianego, który przywróci jej naturalny blask. Przebijaj dwie warstwy mniej więcej raz w roku.

Kolejna sztuczka, aby zabłysnąć: wosk pszczeli. Można zacytować na przykład wosk Saint Wandrille (Spado), który oprócz nadania mu połysku zapewnia również ochronę przed plamami. Ten ostatni różni się od innych produktów, ponieważ delikatnie myje i pachnie. Nadaje się również do wszystkich rodzajów parkietów. Aby go zastosować, najpierw zdejmij podłogę, a następnie nałóż czystą szmatką i płaskim pędzlem (do rzeźbionych części). Nie zapomnij podążać za liniami słojów drewna. Unikaj przeładowania produktu i pozwól mu wyschnąć przez co najmniej 30 minut przed polerowaniem.

Do walki z skrzypiącymi podłogami nie ma to jak biały proszek. Posyp stawy tą mieszanką i wytrzyj, aby usunąć ślady..

? JAK CZYŚCIĆ I PIELĘGNOWAĆ NUBUK? SPOSÓB NA TRAVISY - WSZYSTKO O...

Opis:
Instagram - CezLitIGFacebook - CezLitFBVinted - https://www./member/2004961-cezarlitMail - [email protected] - NAPISZ DO MNIE!________________________________________Dziś przedstawiam wam pierwszy film z serii "WSZYSTKO O".Jest to nowa seria, która będzie pojawiać się regularnie na tym kanale i w ramach tej serii będę wam przybliżał dane zagadnienie pod względem zarówno teoretycznym jak i praktycznym. W dzisiejszym odcinku odpowiem na pytanie jednego z widzów i zajmiemy się pielęgnacją, czyszczeniem jak i główną obsługą nubuku. Nubuk jest najszlachetniejszą formą wyrobów skórzanych. Jest produkowany z tego samego płata skóry co zamsz jednak jego produkcja jest kosztowniejsza dłuższa, ale za to daje najbardziej spektakularne rezultaty. Powstaje poprzez szlifowanie lica skóry. Buty i galanteria z nubuku są bardzo wrażliwe zarówno na wodę jak i na brud. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednio je pielęgnować i zabezpieczać przez warunkami atmosferycznymi. Zapraszam na pierwszy odcinek serii Wszystko O... w kolejnym odcinku zajmiemy się moją specjalnością, czyli Denimem, tkaniną z której wykonuje się dżinsy. Zapraszam do oglądania, a jeśli ktoś z twoich znajomych mógłby wyciągnąć coś z tego filmu to koniecznie mu go wyślij!A jeśli tego Ci mało, to dołącz do naszej grupy na Facebook! 2kitObH_________________________________________MUZYKA:Biblioteka YT

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here