Jak wyczyścić basen?

Po zainstalowaniu basenu musisz pomyśleć o zachowaniu jakości wody i instalacji. Jest to również niezbędny krok dla kąpiących się.

0 akcji

Czyszczenie basenu

Konieczne jest regularne czyszczenie wody w basenie. Najpierw zbierz wszystkie liście i duże zanieczyszczenia z powierzchni za pomocą podrywka, i to przed / po każdej kąpieli. Aby dokładnie oczyścić staw, musisz użyć:

- odkurzacz
- robot hydrauliczny, elektryczny lub ciśnieniowy

Każde urządzenie ma różne zalety, które należy wziąć pod uwagę przed złożeniem zamówienia. We wszystkich przypadkach wybierz sprzęt do czyszczenia basenu zgodnie z powłoką basenu.

- Odkurzacz basenowy ma teleskopową rączkę i główkę miotły z rolkami i szczotką. Jest łatwy w obsłudze i może być obsługiwany ręcznie lub automatycznie w zależności od modelu.

- The basenowy robot zaczyna się od zassania nieczystości z powierzchni, następnie z dna basenu, ze ścian i linii wodnej.

Rozważ także czyszczenie systemów uzdatniania wody, w tym odpieniaczy, pompy i filtra. Wiedz, że baseny naziemne wymagają mniej sprzętu do czyszczenia.

Utrzymanie wody

Aby woda w Twoim basenie była stale zdrowa i czysta, konieczna jest terminowa konserwacja. Na przykład musisz skorygować pH wody aby zapobiec pojawianiu się wody zielonej lub mętnej. Aby to zrobić, masz do wyboru różne produkty do konserwacji, między innymi chlor, brom i PMHB. Na rynku znajdziesz również środki do usuwania kamienia i regulatory pH..

Aby ułatwić konserwację, użyj koca lub zainstaluj zadaszenie basenu. Urządzenia te chronią wodę przed zanieczyszczeniami zewnętrznymi i złą pogodą. Zimą zainwestuj w okrycie zimowe.

Przeczytaj także:

- Akcesoria do basenu za pomocą kilku kliknięć
- Baseny: 15 pozycji do pilnego zakupu !

Jak zrobić odkurzacz do dna basenu HIT!

Opis:

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here