Jak czyścić żeliwne patelnie?

Ciesz się dłużej żeliwnymi zastawami stołowymi

Jak czyścić patelnie żeliwne ?
  • Podziel się:

Żeliwo to materiał bardzo popularny wśród pasjonatów gotowania. Żeliwne naczynia umożliwiają zdrowe, smaczne i przede wszystkim ekonomiczne gotowanie. Rzeczywiście, ta ostatnia pozwala na utrzymanie rozproszonej i jednorodnej temperatury, a także zachowuje smak i walory pożywienia. Zakochałeś się w żeliwnej zastawie, czy chcesz zainwestować w tego typu naczynia? Oto wiele wskazówek, jak czyścić żeliwne patelnie i optymalizować żywotność wszystkich żeliwnych naczyń..

Tradycyjne żeliwo lub odlew aluminiowy: pełna oferta

Znajdziesz u nas bardzo szeroką gamę żeliwnych zastaw stołowych: zapiekanki, patelnię, patelnię, rondel, a nawet imbryki. Te przybory kuchenne mogą być wykonane z tradycyjnego żeliwa lub odlewu aluminiowego. Powinieneś wiedzieć, że tradycyjne żeliwo jest idealne do gotowania na wolnym ogniu. Ciepło dociera stopniowo i jest utrzymywane w jednorodny sposób. Tradycyjne żeliwo jest znacznie cięższe niż odlewane aluminium. Ta ostatnia pozwala na szybkie podgrzanie potraw bez ich przypalania, a także umożliwia wykonanie małych dań gotowanych na wolnym ogniu. W przeciwieństwie do tradycyjnego żeliwa, odlew aluminiowy jest nieprzywierający. Wspólną cechą tradycyjnego żeliwa i odlewu aluminiowego jest konserwacja.

Oczyść naczynia żeliwne

Konserwacja patelni żeliwnych, jak każdego innego naczynia żeliwnego, jest inna. Zwróć uwagę, że przy odpowiedniej konserwacji tego typu naczynia mogą być przechowywane przez lata! Aby udzielić Państwu odpowiedniej i przede wszystkim dobrej porady, skontaktowaliśmy się z obsługą klienta La Casserolerie. Ta strona internetowa oferuje szeroki wybór żeliwnych przyborów kuchennych wyprodukowanych wyłącznie we Francji.. Dlaczego warto wybrać żeliwo ? Żeliwna zastawa stołowa jest idealna do gotowania potraw na wolnym ogniu. Ciepło rozchodzi się stopniowo, płynnie i równomiernie. Jedzenie nie pali się, nie jest szorstkie. Ich smak zostaje zachowany, podobnie jak ich zalety. Jak czyścić żeliwny garnek lub patelnię ? Aby wyczyścić żeliwne naczynia, należy je namoczyć i usunąć największe drewnianą łyżką. Emalia, która tworzy powłokę żeliwnych przyborów, jest krucha i porowata, preferuje szczotkowanie naczyń od skrobaka. Powinieneś wiedzieć, że żeliwne naczynie ma „pamięć”. Jeśli będziesz nalegać na skrobaczkę, jedzenie zawsze będzie wisieć w tym konkretnym miejscu. Jeśli smar do łokci nie wystarczy, aby pozbyć się brudu, wykonaj odladzanie wodą. Nie wkładaj żeliwnych przyborów do zmywarki . Jak długo możemy oczekiwać przechowywania naszych żeliwnych naczyń ? Wszystkie tradycyjne części żeliwne mogą być używane przez 20 lat. Te wykonane z odlewu aluminiowego mogą służyć przez 8 do 10 lat. Oczywiście żywotność twoich naczyń zależy od częstotliwości użytkowania i konserwacji..

Obejrzyj nasz film: 3 wskazówki, jak czyścić i nabłyszczać kuchnię do zabudowy

Wszystkie filmy o gotowaniu

Jak wyczyścić kociołek żeliwny myśliwski

Opis:
Jak wiemy kociołka żeliwnego nie możemy czyścić żadną chemią. Szkodliwe związku mogą zostać w porach żeliwa i nie będzie to zbyt zdrowe w spożyciu . Pokazuje prosty i sprawdzony sposób na oczyszczenie żeliwa . Oczywiście okulary ochronne i rękawice obowiązkowe. Oderwany drucik ze szczotki może zrobić nam krzywdę. PROSZE Zwrocić uwage na rodzaj użytej szczotki . Na koniec czyścimy i zabezpieczamy nasz kociolek olejem jadalnym. Pozdrawiam

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here