Jak wyczyścić plamę po jedzeniu?

Plamy z olejów, barwników, owoców lub sosów nie schodzą w ten sam sposób. Potrzebujesz specjalnych produktów do każdego rodzaju plam. Ważne jest również, aby radzić sobie z nimi, gdy się pojawią. Oto kilka wskazówek, jak zdjąć ubranie przed praniem lub wysłaniem do pralni chemicznej.

0 akcji

Pozbądź się oleju i tłustych plam

Zwykle plamy te zmywają się wodą z mydłem na bawełnianych ubraniach. Ale dla bardziej opornych użyjwybielacz gdzie amoniak jest zalecany.

- Wytrzyj uszkodzony obszar nasączoną szmatkąamoniak czysty lub rozcieńczony na kolorowych ubraniach w celu usunięcia plamy.

- W przypadku odzieży jedwabnej lub skórzanej talk jest polecany, ponieważ wchłania tłuszcz.

- na wełnie, ziemia Sommieres gdzie pełniejsza lepiej radzi sobie z tłustymi plamami. Spryskać dotknięty obszar i odczekać kilka godzin przed odkurzaniem.

Usuń plamy z owoców i warzyw

Łatwo jest usunąć świeżą plamę, bez względu na jej charakter, o ile zrobisz to szybko. Zanim wyschnie, należy go szybko wyczyścić wodą i Mydło Marsylii. W przeciwnym razie możesz skorzystać z innych odplamiacze :

- ocet biały lub sok cytrynowy są doskonałymi odplamiaczami do usuwania plam z czerwonych jagód lub wina z wełnianych ubrań.

- Na tkaninach z włókien naturalnych użyjalkohol zmieszany z wodą i wodąkwas octowy.

- W przypadku syntetyków trzymać się wody z mydłem lub używaćwoda utleniona. Ten produkt pomaga również pozbyć się plam z kawy i herbaty..

- Postaw na mleko aby usunąć plamy po owocach, namaczając poplamioną odzież przez noc przed praniem.

- Nadwęglan sodu skutecznie zwalcza uporczywe plamy, takie jak ślady żółtka jaja, buraka, czekolady itp..

Przeczytaj także:

- Jak usunąć plamę z pasty do butów ?
- Jak usunąć ślady żelaza ?

Nastolatki i plamy - proste sposoby na czyste ubrania młodzieży | Ula Pedantula #260

Opis:
W dzisiejszym filmie podejmuję trudny temat: nastolatki i plamy, oraz podsuwam Was sprawdzone i proste sposoby na czyste ubrania młodzieży. Każda mama wie, jakie wyzwania potrafią rzucić swojej odzieży nastolatki: tłuste plamy po jedzeniu, ślady po czekoladzie, długopisie, trawie, błocie, podkładzie oraz zapachowe wspomnienia treningów. Ponieważ ubrania są wizytówką naszych dzieci (a także i naszą), podpowiem też, jak zadbać o ich świeży zapach, w czym pomogą perełki zapachowe Lenor. Zapraszam na odcinek, Wasza Ula Pedantula.Masz ochotę przetestować perełki zapachowe Lenor? Kliknij w ten link i przenieś się do strony, gdzie znajdziesz wszystkie informacje: /UlaPedantulaBlog: Insta: https://www./ulapedantula/

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here