Jak pomalować kuchnię?

W kuchni par excellence biesiadnej kuchni musi być przytulna i ciepła. Aby odświeżyć wygląd i nadać mu nowy wygląd, pomyśl o pomalowaniu kuchni na wybrane kolory, aby stworzyć atmosferę spełniającą Twoje pragnienia.

28 akcji

Malowanie kuchni: jaką farbę wybrać ?

Wybór farby zależy od powierzchnia malować. Do ścian kuchni wybierz specjalną glicero lub akrylową farbę kuchenną (w fazie wodnej lub w wodzie).
Jeśli ściany są wyłożone kafelkami, najpierw nałóż podkład do płytek, aby pomalować.
Do sufitu wybierz satynową lub błyszczącą glicero.
Jeśli chodzi o elementy kuchni, wybierz farbę zgodnie z materiałem.
Do elementów drewnianych zalecana jest farba do drewna.
W przypadku melaminy lub fornicy, przed pomalowaniem kuchni farbą akrylową lub glicerynową należy najpierw nałożyć odpowiedni podkład.

Kroki do malowania kuchni

- Przygotowanie utworu : zacznij od wyczyszczenia ścian i powierzchni kuchni, aby usunąć wszelkie ślady tłuszczu i zapewnić lepsze wykończenie. Aby to zrobić, użyj gorącej wody z silnym mydłem lub detergentem. Odkurz także sufit i wypełnij wszelkie pęknięcia. Jeśli chodzi o szafki, upewnij się, że ich powierzchnia jest czysta i gładka, szlifując je drobnoziarnistym papierem ściernym. Jeśli są to melamina lub fornica, usuń ślady tłuszczu szmatką nasączoną alkoholem lub acetonem.
Przed przystąpieniem do prac narożniki płytek, listew, blatów i armatury zabezpieczyć grubą taśmą maskującą.

- Malowanie kuchni : Aby zabezpieczyć świeżo pomalowane powierzchnie przed poplamieniem kropelkami farby spadającymi z góry, zaleca się rozpoczęcie malowania kuchni od sufitu. Maluj za pomocą wałka z teleskopowym uchwytem, ​​najpierw pokrywając podłogę folią z tworzywa sztucznego.
Zacznij od konturów, malując je pędzlem. Kontynuuj malowanie ścian wałkiem lub pistoletem natryskowym, zanim zajmiesz się elementami kuchni.

RÓWNIEŻ PRZECZYTAJ

- Kuchnia letnia: jasne kolory pod markizą
- Otwarta kuchnia: ażurowa ściana i kolorowe nuty

Odnawiam kuchnie, maluję farbą podkładową/Edyta buduje #malowaniekuchni

Opis:
Dzień dobry wszystkim :)Dzisiaj biorę się za odświeżenię kuchni. Muszę pomalować kuchnię podkładem, farbą, zafugować płytki w kuchni, zasylikonować, pozmieniać układ szafek. Wszystko w swoim czasie i pokolei. Dzisiaj maluje ściany farbą podkładową. Farby podkładowe również wzmacniają powierzchnię, poprawiają przyczepności oraz ujednolicają kolor. Zaleca się je przede wszystkim do odnawianych ścian o względnie dobrym stanie podłoża. Sprawdzą się szczególnie w przypadku, gdy chcemy zmienić kolor ścian z intensywnego na jaśniejszy. Farba podkładowa „odetnie” stary kolor, dzięki czemu ściana nie będzie wymagać aplikacji kilku warstw farby dekoracyjnej, która jest znacznie droższa od podkładowej.Jak wybudować dom?Jak zrobić szalunki? Budowa domu jednorodzinnego. Jak zrobić zaprawę cementową? Jak wykonać zaprawę samemu? Jak zrobić zaprawę do pierwszej warstwy? Jak malować?Jaki kolor farby?Grunt podkładowy biały.Zapraszam do oglądania. Jeśli możesz to zasubskrybuj mój kanał, zostaw łapkę w górę albo w dół, skomentuj, dodaj do playlisty i jak jeśli chcesz coś jeszcze dla mnie zrobić to udostępnij mój film. Odwiedzajcie mojego instagrama i facebooka.Trzymajcie się.współpraca: [email protected]

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here