Jak sadzić i pielęgnować śliwkę mirabelki?

Wskazówki i porady dotyczące uprawy śliwki Mirabelle w Twoim sadzie

Uprawiana ze względu na żółte owoce o dobrym słodkim smaku, mirabelka to odporne drzewo, które może rosnąć w każdym regionie o umiarkowanym klimacie..

Jak sadzić i pielęgnować śliwkę mirabelki ?
 • Podziel się:

Charakterystyka Mirabellier

 • Rodzaj: Drzewo owocowe
 • Wysokość: Od 2 do 5 m, od 5 do 10 m, od 10 do 20 m
 • Kolor kwiatów: Biały
 • Nazwa owocu: Mirabelle
 • Pożądana wystawa: Słonecznie
 • Typ gleby: Normalne, piaszczyste, gliniaste, wapienne
 • Listowie: Przestarzały
 • Wegetacja : wieloletnia
 • Wywiad: Wysokie zapotrzebowanie na światło, umiarkowane podlewanie
 • Odkażanie: nie
 • Odmiany : Mirabelle de Flotow, Mirabelle Bellamira, Mirabelle tardive, Mirabelle de Metz...

Geneza i cechy szczególne Mirabellier

Należący do rodziny różowatych mirabellier (Prunus domestica) jest odmiana śliwki który rośnie głównie we wschodniej Francji. 

Mirabellier to drzewo, które wizualnie wyróżnia się:

 • Dość rozległy i krzaczasty port;
 • Wielkość, która w zależności od gatunku może wynosić od 3 do 7 metrów;
 • Małe białe kwiaty (jak wszystkie inne śliwki), które obficie rosną na drzewie wiosną, od marca do kwietnia.
 • Jego słynne żółte owoce mirabelles, które osiągają dojrzałość na drzewie między czerwcem a sierpniem dla tzw. odmian wczesnych, a do końca września dla odmian późnych. 

Istnieją dwa główne odmiany śliwek mirabelki : żółto-pomarańczowa Mirabelle de Nancy i raczej zielonkawo-żółta roślina Mirabelle de Metz, z których obie są chronione pod nazwą "Mirabelle de Lorraine". Istnieją również inne odmiany, takie jak śliwka wczesna, śliwka Flotow, śliwka podwójna z Herrenhausen czy nawet Bellamira, która jest nową odmianą niemiecką. Różne odmiany dają owoce o różnym kolorze, wielkości lub produkcji..
 

Używa śliwki mirabelki 

Plik mirabelka to owoc znany z urzekającego zapachu i słodkiego smaku. Można go spożywać na surowo lub po ugotowaniu, na słono lub na słodko, zwłaszcza w dżemach lub pysznych ciastach....
 

Uprawa i sadzenie mirabellier 

Tylko przez siew i na wszystkich rodzajach gleby jest to całkiem możliwe wyhoduj mirabellier w ogrodzie. 

Zwykle pozostawiana z gołymi korzeniami, młoda roślina powinna być uprawiana jesienią i sadzona na głębokości dwóch stóp w luźnej, pozbawionej kamyków glebie. Gleba powinna być dobrze ubita, aby uniknąć pęcherzy powietrznych, i należy uważać, aby obficie podlewać. Będąc samozapłodne, śliwka śliwkowa nie potrzebuje żadnego drzewa do reprodukcji.

Jeśli chodzi o lokalizację, plik mirabellier Szczególnie ceni gleby kwaśne i chłodne, ale potrafi przystosować się do każdego rodzaju gleby. Z drugiej strony unikaj wystawiania drzewa na zbyt silne wiatry i nie zapominaj, że kocha słońce !
 

Konserwacja i podlewanie Mirabellier

W pierwszym roku konserwacja nie będzie konieczna. Po prostu trzeba każdej wiosny karmić roślinę specjalnym nawozem do drzew owocowych, a po kwitnieniu traktować ją mieszanką Bordeaux.. 

Śliwa potrzebuje przede wszystkim wody przez pierwsze dwa lata po posadzeniu: raz w tygodniu wystarcza od 10 do 20 litrów wody w zależności od rodzaju gleby, wiedząc, że piaszczyste podłoże wymaga więcej wody. woda niż gleba gliniasta.
 

Rozmiar Mirabellier

Młodą roślinę można przycinać w drugim roku życia, dbając o gojenie się ran. Wystarczą dwa cięcia rocznie - jedno latem i jedno zimą.
 

Choroby śliwy

Porosty, parch, zielone mszyce, koniki morskie, dorszówka czy rdza są wrogami mirabelki. Generalnie zabieg wykonuje się po kwitnieniu, aby nie kolidować z zapylaczami..
 

Sadownictwo Biznes Żółte Śliwki Niszowe Uprawy Alternatywa na Nadprodukcje Owoców ?

Opis:
Śliwki owocują i ich sezon zaczyna się pod koniec sierpnia.Ale jaka ich teraz akutalnie jest cena tego nie wiem ale może ktoś z Was tutaj jest w temacie? i może wie jaka to jest odmiana ta żółta śliwka? bo jest pyszna.Pozdrawiam Was

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here