Jak zasadzić i kultywować Flamboyanta?

Wskazówki i porady dotyczące oświetlenia ogrodu egzotycznym drzewem

Ze swoim majestatycznym pokrojem, owocami i wspaniałymi kwiatami, ten ekstrawagancki jest drzewem ozdobnym, które wzbudzi zazdrość w ogrodach. !

Jak sadzić i wyhodować ekstrawaganckiego ?
 • Podziel się:

Charakterystyka ekstrawagancji

 • Rodzaj: Kwitnące drzewo
 • Wysokość: Od 2 do 5 m
 • Kolory kwiatów: Czerwony żółty
 • Pożądana wystawa: Słonecznie
 • Typ gleby: Dobrze osuszone
 • Listowie: Przestarzały
 • Odkażanie: nie
 • Odmiany: Delonix regia, Poinciana regia, Jacaranda mimosofolia, Caesalpinia pulcherrima, Caesalpinia gilliesii...

Pochodzenie i cechy charakterystyczne ekstrawaganckiego

Należący do rodziny Cesalpiniacees, thepłonące drzewo został odkryty na początku XIX wieku na wyspie Madagaskar. Jest bardzo rozpowszechniony w Indiach Zachodnich, a ponadto często nazywany jest „drzewem Indii Zachodnich”, mimo że nie pochodzi z regionu, z którego pochodzi. Występuje w całej strefie międzyzwrotnikowej, a także jest uprawiany w szklarniach w Europie i Ameryce Północnej. Jest rzadszy, ale można też wyhodować ekstrawaganckiego w pojemniku lub w doniczce pod werandą.

Wizualnie kwiecisty to bardzo imponujące drzewo: jego pień może osiągać 2 metry średnicy, a dorosła wielkość ponad 15 metrów. Ponadto bardzo rozłożysty port naprawdę nadaje mu majestatyczny wygląd. Jej długie, zielone liście (średnio 40 cm) przypominają liście paproci, opadające co roku tuż przed pojawieniem się kwiatów na drzewie..
Kwitnienie tego drzewa jest ponadto wspaniałe: na początku lata gałęzie ekstrawaganckiego przystrojone są skupiskami dużych kwiatów o jaskrawoczerwonym kolorze i długimi pręcikami. Rozkosz dla oczu. Ale uwaga: kwitną tylko te ekstrawaganckie powyżej dziesięciu lat !

Plik ekstrawagancki owoc to strąki, które mogą osiągnąć długość 60 cm; zawierają kolorowe nasiona o długości 2 cm. Można je również zbierać jesienią do siewu w maju następnego roku.. 
 

Ekstrawaganckie zastosowania

Oprócz tego, że jest wspaniałym drzewem o pewnych cechach dekoracyjnych, ekstrawagancki jest również używany do:

 • Jej kwiaty, z których możemy wydobyć miód.
 • Jego pień, używany w niektórych krajach do budowy kajaków.
 • Jego korzenie i kora mają właściwości lecznicze.
 • Jej nasiona, które można wykorzystać w przemyśle spożywczym.
 • Jego żywica, która może służyć jako klej.

Ekstrawagancka plantacja

Jeśli chcesz skorzystać z walorów estetycznych ekstrawagancji, wiedz, że koniecznie potrzebuje miejsca na słońcu, schronienia przed zbyt silnym wiatrem i raczej odizolowania. Rzeczywiście, ponieważ jest to drzewo, które ma tendencję do imponowania i ma bardzo rozłożysty system korzeniowy, lepiej unikać sadzenia go tuż obok domu lub na granicy posesji. !


Aby się dobrze rozwijać, ekstrawagancki potrzebuje dobrze przepuszczalnej gleby, raczej suchej i piaszczystej, jeśli to możliwe. Zasadniczo to drzewo ozdobne preferuje klimat suchy zimą i wilgotny latem: dlatego nie należy go sadzić na wszystkich szerokościach geograficznych. !
 

Ekstrawagancka kultura

Z pewnością można zasiać ekstrawaganckie nasiona, ale aby to zrobić, należy przestrzegać wielu kroków. Najpierw należy punktować nasiona, włożyć je do wody i pozostawić do namoczenia przez dwa do trzech dni. Następnie wysiewa się je na głębokość około trzech centymetrów, do doniczki, w której gleba jest zarówno chłodna, jak i wilgotna. Będziesz także potrzebował cierpliwości, ponieważ kiełkowanie może również zająć trochę czasu..


 

Konserwacja Flamboyant

Latem podlewanie powinno być obfite, nawet jeśli korzenie nie powinny kąpać się w wodzie (lub zainteresowanie dobrze przepuszczalną glebą). Natomiast zimą najlepiej jest zadbać o to, aby był suchy, a jeśli jest na zewnątrz, chronić go przed mrozem. Ideałem jest wystawienie go na działanie temperatury powyżej dziesięciu stopni. Pamiętaj, że to drzewo potrzebuje dużo światła, dlatego zaleca się bezpośrednią ekspozycję na słońce..

Zimowe przycinanie nie jest konieczne, z wyjątkiem najbardziej delikatnych okazów. Ponieważ korzenie drzewa są bardzo rozwinięte, najlepiej jest umieścić je z dala od innych roślin, ponieważ mogą one przeszkadzać w ich rozwoju.. 
 

Choroby i szkodniki ekstrawaganckie 

Uprawiany w szklarni ekstrawagancki może zostać zaatakowany przez czerwone pająki lub mączliki: regularnie podlewaj liście ciepłą wodą, aby odeszły.

Jak sadzić Hippeastrum (zwartnicę)

Opis:
Hippeastrum to rodzaj roślin z rodziny Amarylkowatych obejmujący około 90 gatunków i ponad 600 mieszańców. Pochodzi z tropikalnych regionów Meksyku, Karaibów i Ameryki Południowej. Hippeastrum to wieloletnia i bulwiasta roślina, która ma duże kwiaty w kształcie trąbki o różnorakich molorach i wzorach. Ich mieszańce są jeszcze bardziej ekstrawaganckie. Hippeastrum jest często, ale niepoprawnie nazywane Amarylisem.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here