Jak naprawić parapet?

Parapet okienny może z czasem ulec zniszczeniu. Ta konstrukcja jest zwykle betonowa. Jednak w starych budynkach dość często można znaleźć kamienne lub drewniane parapety. Jego główną funkcją jest zapobieganie przedostawaniu się wody deszczowej przez ścianę. Powiększ metodę naprawy !

0 akcji

Napraw parapet

Nie trzeba burzyć starego parapet zainstalować nowy. Możesz po prostu spróbować naprawić uszkodzony. Jest to prosta operacja, ale wymagająca minimum wiedzy na temat kilku praktycznych gestów murarskich. Do naprawy parapetu potrzebne będą: poziomica, wiertarka, taśma miernicza, kielnia murarska, kołki, śruby, zaprawa, kielnia, linijka, olej lniany i klinów.

Przygotuj powierzchnię

Będziesz musiał zacząć od przygotowania powierzchni (ściany) za pomocą trójkątnego skrobaka, usuwając wszystkie części, które już odpadają. Następnie usuń cały kurz szczotką do kurzu. Twoja zaprawa będzie lepiej przylegać do czystej, równej powierzchni.

Przygotować i nałożyć tynk zewnętrzny

Czas przygotować tynk (zaprawę). Skuteczną, pozbawioną grudek zaprawę uzyskasz mieszając w wiaderku dwie dawki proszku z jedną porcją wody. Twoja zaprawa powinna być jednolita i gruba. Powłoka ta bardzo szybko wysycha, dlatego należy ją natychmiast nałożyć na powierzchnię uszkodzonego parapetu. Opis etapów przygotowania znajduje się w ulotce dołączonej do wypełniacza. Pozostaw do wyschnięcia przed przystąpieniem do prac wykończeniowych: szlifowania, nałożenia nowej warstwy tynku w celu ujednolicenia itp. Należy jednak unikać nakładania dodatkowej grubości tynku, ponieważ utrudnia to szlifowanie.

Przeczytaj także:

- Jakie zasłony do przesuwanego okna ?
- Windows: kiedy i jak je zmienić

Zabawy z żywicą - Marmur a żywica epoksydowa - Jak zrobić

Opis:
Dzisiejszy odcinek Zabawy z żywicą jest wyjątkowo w formie Zrób to sam, czyli jest instruktażowy. Czy żywica epoksydowa może wyglądać jak marmur? Zobacz jak zrobić, by tak było. Więcej na kanale Rzeczy i przedmioty.Link do grupy na FBhttps://www./groups/225552901165502Ten film powstał dzięki wsparciu moich patronów, przede wszystkim:Marcin StelmachAdam NapiórkowskiSebastian GłódJeżeli chcesz dołączyć do tego szanownego grona, lub chcesz mieć dostęp do filmów szkoleniowych o żywicach, to wejdź na /Rzeczy i zostań moim patronem. Wdzięczność gwarantowana ;)

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here