Jak w naturalny sposób pozbyć się gąsienic procesji?

Odkryj naturalne rozwiązania, aby je wyeliminować

W twoim ogrodzie, jeśli zauważyłeś kilka gąsienic jedna za drugą niedaleko sosny, są to gąsienice procesyjne. Oto kilka informacji i wskazówek, jak poradzić sobie z sytuacją bez ryzyka pocierania kłujących włosków..

Jak w naturalny sposób pozbyć się gąsienic procesyjnych ?
 • Podziel się:

Co to są gąsienice procesyjne ?

Gąsienice procesyjne to małe gąsienice, które można znaleźć przez większość czasu wokół sosen. Thaumetopoea pityocampa, sosnowa gąsienica procesyjna, po wyjściu z gniazda poruszaj się tylko pojedynczo, tworząc długi szlak. Niestety, jeśli masz je w swoim ogrodzie, te gąsienice mogą uszkodzić twoje rośliny, kwiaty, owoce i warzywa.. Oprócz tego, że są szkodliwe, są niebezpieczne dla ludzi i ich zwierząt. Ich włosy są wyjątkowo kłujące i wywołują reakcje alergiczne. Jeśli będziesz szukać kłopotów, znajdziesz je ! 

Co one powodują ?

Czerwone plamy, problemy z oddychaniem lub co gorsza, wstrząs anafilaktyczny w skrajnych przypadkach, te małe gąsienice na pierwszy rzut oka nieszkodliwe, okazują się dość niebezpieczne. Są również dla twoich zwierząt. Jeśli masz kota lub psa, który jest przyzwyczajony do spacerów po ogrodzie, może po nim chodzić, bawić się nim, a nawet chcieć go zjeść.. W ten sposób ich język może zacząć puchnąć i wtedy musimy szybko skonsultować się z lekarzem weterynarii. Po stronie twoich plantacji są prawdziwą męką, ponieważ niszczą wszystko na swojej drodze. Sosny i cedry są ich pierwszymi ofiarami. 

Jak rozpoznać ich obecność ? 

  Kiedy powrócą piękne dni, zwiększa się ryzyko znalezienia gąsienic procesyjnych w ogrodzie. A zwłaszcza jeśli masz sosny! Więc wyposaż się w długa odzież, chroń swoją twarz Używając szalika, maski, okularów lub innego rodzaju ochrony (szczególnie na poziomie oczu i ust), zbadaj swój ogród, zwłaszcza wokół sosen. Przede wszystkim nie potrząsaj gałęziami, a jeśli zauważysz gniazdo gąsienic, ostrożnie je usuń lub poczekaj na przybycie profesjonalisty, jeśli nie masz ochoty tego robić. W rzeczywistości lepiej jest go usunąć, a następnie leczyć problem, zamiast uderzać go lub potrząsać, ponieważ istnieje ryzyko, że spadną na ciebie gąsienice....

  Jak je odepchnąć lub powstrzymać? Naturalne rozwiązania przeciwko tym owadom

   • Przyciągnij mesanges w ogrodzie: zainstaluj małe budki lęgowe z wodą i nasionami, aby mogły przychodzić i jeść u Ciebie. Najlepiej umieszczać je w kierunku sosen, gdzie znajdują się gąsienice procesyjne. Nawiasem mówiąc, włożą jednego lub dwóch do dzioba, ci, którzy szaleją za tymi gąsienicami !

   • Posadź brzozy : Jeśli zauważyłeś kilka lat z rzędu, że zostałeś zaatakowany przez gąsienice procesyjne, warto posadzić kilka drzew liściastych, na przykład brzozę. Jego stosunkowo silny zapach to wspaniały naturalny sposób na odstraszenie tych niebezpiecznych i szkodliwych małych owadów..

   • Rozprzestrzeniaj Thuringian Bacillus : Szkodliwy dla gąsienic procesyjnych, ale nie dla środowiska, produkt ten znacznie ogranicza rozprzestrzenianie się tych szkodliwych dla roślin, ludzi i zwierząt owadów.. 

   • Użyj kołnierza Ecopiege® : aby to zrobić, po prostu zawieś tę torbę wypełnioną ziemią wokół swoich sosen. Schodząc z gniazda, gąsienice nie zauważą, że zakopują się w worku i w ten sposób rozpoczną proces poczwarki (kokonu, z którego później wykluje się motyl). Wszystko, co musisz zrobić, to spalić tę torbę, aby usunąć gąsienice..

   Jak eliminować gniazda ?

   Wreszcie, jeśli nie możesz się go pozbyć tymi wskazówkami i odkryjesz gniazdo (kokon), możesz odłącz go i spal jak wspomniano powyżej. Zadbaj o dobre zakrycie ciała, oczu i dłoni, jeśli zdecydujesz się o nie zadbać samodzielnie. W przeciwnym razie wezwij specjalistę, który będzie wiedział, jak pozbyć się tych szkodliwych owadów. Doradzi i nauczy radzić sobie z sytuacją w przypadku pojawienia się nowych gniazd. I tak, ponieważ co roku prawdopodobnie zacznie się od nowa... 

   UWAGA! CZAS SZKODNIKÓW I CHORÓB ROŚLIN

   Opis:
   Szkodniki kapusty, kalarepy i innych kapustnych: mączlik, bielinek kapustnik. To dwa najgroźniejsze w tym momencie. Szkodniki pojawiają się też na innych roślinach. Szkodniki i choroby pojawiają się na warzywach, krzewach i drzewach owocowych, ale też na roślinach ozdobnych.

   Zostaw Swój Komentarz

   Please enter your comment!
   Please enter your name here