Jak usunąć plamę z aksamitu?

Nieumyślnie poplamiłeś aksamit. Brud jest dość trudny do usunięcia i nie wiesz, jak to zrobić. Oto kilka sposobów radzenia sobie z plamą na aksamicie.

0 akcji

Miej właściwe gesty

Plik aksamit to delikatna chusteczka. Także dla przezwyciężyć zadanie inkrustowane, wskazane jest postępowanie z delikatnością. Do czyszczenia możesz użyć szczotka do krepy, za gumka szkolna albo okruchy chleba. Aby uzyskać bardziej odporne plamy, możesz użyć trochę amoniaku lub Papier ścierny.

Wskazówki, jak radzić sobie z plamą na aksamicie

Różne metody przezwyciężyć plamę na aksamicie zależą od rodzaju zabrudzenia. Myśląc o materiale, należy zatem wybrać odpowiednią technikę.

  • Aby usunąć plama z farby olejnej lub wodnej, Delikatnie przetrzyj ten ostatni papierem ściernym. Jeśli farba olejna przyklei się, użyj mieszankiwoda i D '
  • Aby usunąć plama błota, użyj szmatki nasączonej wodą i amoniakiem.
  • Aby wyeliminować plama z czerwonego wina, pocierać dotknięty obszar biały ocet przed'wycierać.
  • Aby usunąć plama z białego wina, wytrzyj płyn za pomocą papierowe ręczniki, następnie przetrzyj obszar mieszaninąwoda i D 'wybielacz przed spłukaniem.
  • Aby usunąć plama oleju jadalnego, połóż na nim papierowy ręcznik podgrzej to żelazkiem, upewniając się, że tak jest bardzo gorący.
  • Wyeliminować plamy krwi, przetrzyj tkaninę nasączoną szmatką Następnie naciśnij a chłonna chusteczka na oczyszczonym obszarze.

Przeczytaj także:

- 5 wskazówek dotyczących czyszczenia świeżych plam z farby
- Jak czyścić plamy z produktów gospodarstwa domowego ?

Jak usunąć plamy z welwetu?

Opis:
Tkaniny pluszowe - welwet i aksamit - są teraz bardzo modne, ale czy praktyczne? W AKMO szyjemy z nich zasłony, poduchy i tapicerkę. Na przykładzie welwetu Easy Clean pokazujemy jak radzić sobie z plamami. Nie wiesz jak wywabić plamy na zasłonie? Jak pozbyć się plam? Zobacz nasz film. Więcej informacji o welwecie znajdziesz na blogu: /akmogdanskFacebook: Zostaw lajka i subskrybuj nasz kanał :)

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here