Budowa: sąsiedzi mogą zażądać wyburzenia twojego domu

W przypadku wszystkich nowych konstrukcji pamiętaj, że sąsiedzi mają pięć lat na zażądanie ich wyburzenia.

0 akcji

Wyzwanie konstrukcyjne

Wiadomości konstrukcje domów, garaż, weranda, pergola, ściana lub okno) mogą nie być odpowiednie dla twojego sąsiad (dyskomfort wzroku, obrażenia ciała, wycena nieruchomości itp.). Ten ostatni może podjąć kroki prawne w celu uzyskania odszkodowania i odsetek, a nawet rozbiórka konstrukcji. W tym celu musi wykazać, że utwór narusza jego prawa. Jeśli masz pozwolenie na budowę, jego spór będzie dotyczył odrzucenia tego ostatniego (niezgodność z CIESZYŁ SIĘ lub terminy, niekompletna dokumentacja itp.).

Okres pięciu lat

ZA sąsiad, który kwestionuje twoją nową konstrukcję, ma okres pięciu lat poprosić o to rozbiórka. Prawo to obowiązuje dla istniejącej konstrukcji, która została wyburzona przed zastąpieniem identyczną. Plik Sąd kasacyjny uważa, że ​​jedynie odnowienie konstrukcji jest wyłączone z zaskarżenia.

Przypadek domu ze ścianką imprezową

Zapobiegaj sąsiad jest kluczowe, jeśli chcesz podjąć pracę na ścianie imprezowej. Poinformuj go ustnie i pisemnie (list polecony z podaniem wszystkich prac do wykonania) po uprzednim zażądaniu zgody właściciela. Jeśli sprzeciwia się budowa, możesz wejść do Wysoki Sąd który wyznaczy eksperta odpowiedzialnego za określenie zgodności planowanych prac. Pamiętaj jednak, że koszt tego specjalisty pokrywa Twój koszt..

Przeczytaj także:

- Rozszerzenie działa: jakie są przepisy ?
- Jakie są standardy budowlane dla domu ?

JAK WYGLĄDA WYBURZENIE BUDYNKU *koparka zrujnowała domek*

Opis:
Nie zapomnij o kciuku w górę! :) Vlogujemy codziennie! Subskrybuj i bądź na bieżąco z nowymi filmami! VLOG z 18 września 2019 r.♡ FACEBOOK: /mniejszeodtrzech//rafal.fajfer/♡ GRUPA SERCOWNICY: /▷ KONTAKT ▪ [email protected] Fliszewska u0026 Rafał FajferOzorków / ŁódźAutor intro:aktualne zniżki i okazje: https://goo.gl/frLbJ7#BUDOWA #REMONT #KOPARKA

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here