Moduł zrzutu obciążenia: jak to działa?

Odrzutnik obciążenia to małe urządzenie, które regularnie można spotkać w instalacjach elektrycznych domów prywatnych. Urządzenie to działa jak wyłącznik automatyczny i odcina zasilanie urządzeń, którymi ma sterować w celu zmniejszenia zużycia energii. Jego działanie jest proste.

1 akcja

Ładowarka

Plik delester to urządzenie pozwalające na regulację całkowitego zużycia energii elektrycznej w domu. Działa jak automatyczny przełącznik który odcina określone obwody (lub urządzenia) uważane za niepriorytetowe bez inicjowania wyzwalania wyłącznika. Przedstawiony jest w postaci niewielkiej prostokątnej skrzynki, w skład której wchodzą: lampka kontrolna automatycznego zrzucania obciążenia, przycisk wyboru wartości znamionowej, zaciski dla wyjścia fazowego niepriorytetowego, zaciski wyjścia fazy priorytetowej, zaciski dla wejść fazowych i przewodu neutralnego do zasilania urządzenia.

Działanie zrzutu obciążenia

Instalacje elektryczne są chronione różnymi urządzeniami zabezpieczającymi, w szczególności wyłącznikami automatycznymi. Niektóre wyłączniki (ogólny wyłącznik elektryczny) są specjalnie używane do ochrony obwodu elektrycznego w Twoim domu przed przeciążeniami. Zjawisko to występuje, gdy obciążenie elektryczne (= zużycie) podłączonych urządzeń jest większe niż maksymalna moc elektryczna dozwolona w ramach abonamentu. W takim przypadku wyłącznik samoczynnie się wyłącza i zanika moc.

Plik delester pozwala temu zapobiec. Monitoruje całkowite zużycie energii elektrycznej i automatycznie się wyłącza zasilanie zbędnych urządzeń jak podgrzewacz wody, jeśli wykryje, że Twój kontrakt EDF został przekroczony. Zapobiega wyzwalaniu się ogólnego wyłącznika elektrycznego i odcięciu zasilania w całym domu.

Przeczytaj także:

- Jak podłączyć się do prądu ?
- Jak inteligentnie zużywać energię elektryczną ?

delesteur.wmv

Opis:
Gestion d'énergie. Comment faire des économies? Réduire la facture d'électricité en réduisant le prix de l'abonnement. Une des solutions est : Le Délesteur.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here