Zrób to sam: dostosuj swoje doniczki z terakoty

Ładne domowe słoiki !

Zwykle kupujesz doniczkę z terakoty, a następnie wsuwasz ją do ładnej doniczki. Dlaczego więc nie dostosować swoich doniczek z terakoty, aby samodzielnie zrobić ładne pojemniki na rośliny domowe? Postępuj zgodnie z instrukcjami naszego majsterkowania krok po kroku...

Zrób to sam: dostosuj swoje doniczki z terakoty
  • Podziel się:

Doniczki na zamówienie DIY: czego będziesz potrzebować ?

Do tego samouczka będziesz potrzebować:


• doniczki z terakoty;
• obraz ;
• pędzle malarskie ;
• kolorowe markery;
• taśma malarska;
• tyle elementów dekoracyjnych, ile chcesz.


Zaletą tego majsterkowania jest to, że nie ma żadnych konkretnych zasad, których należy przestrzegać ... Możesz uwolnić swoją kreatywność! Decydujemy się pomalować nasze doniczki, ale możesz zdecydować się na dodanie naklejek, koronek, rafii ... Krótko mówiąc, cokolwiek Cię uszczęśliwia !


Doniczki z terakoty DIY: krok po kroku

1- taśma
 

Zaczynamy od wytyczenia obszarów malowania taśmą malarską. Jeśli chcesz uzyskać prostą linię, uważaj, aby przycisnąć wszystkie krawędzie swojej szczeliny.


2- Maluj
 

Następnie za pomocą pędzla nałóż farbę w wybranym kolorze. Nalegaj dobrze na krawędziach, w pobliżu taśmy. Zastanów się również nad ochroną powierzchni roboczej. W tym celu decydujemy się na użycie tekturowych płyt, tak praktycznych ! 


3- Zdejmij
 

Po pomalowaniu dotkniętych obszarów delikatnie usuń taśmę. Nie czekaj aż farba wyschnie, zapobiegnie to jej wypłynięciu z taśmą! Następnie pozwól garnkowi wyschnąć, postępuj zgodnie z instrukcjami na pojemniku z farbą.


4- Retusz (opcjonalnie)
 

Postanawiamy, że jeden z pasków malarskich będzie trochę bałaganiony na stronie „ręcznie”, a ponieważ nie wszystko musi być zawsze idealnie proste, tworzymy sztukę! Dlatego po prostu przesuwamy lekkim pociągnięciem pędzla po jednej z krawędzi danego paska.. Możesz również skorzystać z okazji, aby wyretuszować wszelkie usterki na taśmach.


5- Spodek
 

Gdy garnek wysycha, zadbaj o jego spodek. W ten sam sposób pomaluj i pozostaw do wyschnięcia. Następnie możesz pomalować spód.


6- Trochę czarny
 

Gdy wszystko wyschnie, możesz zmienić kolor na drugi, jeśli masz na to ochotę. Więc malujemy obręcz naszej doniczki na czarno. Tym razem nie używamy taśmy klejącej, aby uzyskać bardziej „artystyczny” wygląd, ale znowu robisz, co chcesz..


7- Wyraź siebie
 

Możesz dostosować swoje doniczki za pomocą geometrycznych wzorów, rysunków lub nawet małych kropek, tak jak my.


Zrób to sam: ładne domowe doniczki na swoje rośliny
 

To majsterkowanie wymaga relaksu i zabawy! Możesz nawet zaangażować dzieci w zabawne wzory, takie jak ten słoik „arbuza”, który zrobiliśmy. Będziesz mógł mieć całkiem wyjątkowe donice i dopasować swoją dekorację. Jeśli podobało Ci się to majsterkowanie, możesz również pomalować stare słoiki, aby zrobić ładne doniczki do kuchni lub łazienki lub zrobić wieszak na rośliny ze starej koszulki !


Czy ukończyłeś i pomyślnie ukończyłeś ten samouczek? Udostępnij swoje zdjęcia na naszej stronie na Facebooku !
 

Jak zrobić drewnianą donicę ogrodową, balkonową / duża donica z łaty - Poradnik

Opis:
Witam! Moją pasją jest majsterkowanie, zostaw coś po sobie.- Drugi kanał na YT: SkroxAll- Instagram stolarski: skroxmajster- Instagram prywatny: Skroxigg

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here