Folder: wybierz odpowiednie kolory w każdym pokoju

Dokonaj dobrego wyboru !

Chociaż paleta kolorów farb i różne tapety oferują szeroki wybór, należy wziąć pod uwagę przeznaczenie powłoki. To, czy śpimy, jemy, bawimy się czy odpoczywamy, zmienia nasz stan umysłu, a tym samym kolor, który mu towarzyszy. Każdy egzemplarz ma swoje ulubione kolory...

Plik: wybierz kolory w każdym pokoju
  • Podziel się:

Salon: biesiadność i rozrywka

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy dużo czasu, często z rodziną lub przyjaciółmi. Ten pokój ma być przyjazny i przyjemny dla jak największej liczby osób. Aby tworzyć, w centrum uwagi są ciepłe i dynamiczne kolory prawdziwe środowisko sprzyjające kokonowaniu.

Możesz także zdecydować się na bardziej klasyczne odcienie jak beż, ciemnoszary, a nawet biały, zwłaszcza jeśli boisz się znudzić. Te kolory pozwalają również odważyć się na więcej fantazji od strony dekoracji i wyposażenia.

Kuchnia: spotkanie rodzinne

Często jest to jedyny pokój w domu, w którym cała rodzina przebywa razem dwa do trzech razy dziennie. Dobrze jest preferuj wesołe i dynamiczne kolory do nowoczesnej kuchni. Możesz także zdecydowaćkuchnia w stylu industrialnym, w dość ciemnych kolorach, takich jak matowy czarny metal i ciemne drewno. 

Kuchnia w stylu skandynawskim to doskonała klasyka, do której można dodać akcentów kolorystycznych, zwłaszcza dzięki panelowi i blatowi. Nie wahaj się i zdecyduj się na pudrowe, mineralne lub jaśniejsze odcienie w zależności od pożądanej atmosfery. 

Pokój: spokój i cisza

Miejsce, w którym śpimy i odpoczywamy, sypialnia powinny mieć kojące i relaksujące odcienie. Dobrze, że zimne kolory były bardzo pracowite w ostatnich latach i oferują bardzo szeroki wybór !

Wybierz odcienie niebieskiego, bladego różu lub nawet morskiej zieleni ściany sypialni. Aby stworzyć atmosferę jeszcze bardziej sprzyjającą relaksowi, dobrze sprawdzą się klasyczne odcienie, takie jak taupe lub beż. Połącz je z parkietem lub jasną wykładziną dywanową i dekoracją z rattanu, drewna lub innych naturalnych włókien... 

W pokoju dziecięcym, unika się również jasnych kolorów. Pokój powinien być naprawdę relaksujący. Obecny trend to pokoje bez płci. Dlatego unikamy różowej farby dla dziewczynek, niebieskiej dla chłopców. Nie wahamy się łamać kodów, aby stworzyć pokój, który stanie się prawdziwym kokonem. 

Łazienka: w zależności od nastroju rano...

Łazienka rozpatruje się zgodnie ze swoim charakterem. Jeśli chcesz się obudzić, preferuj odcienie toniczne. Jeśli wręcz przeciwnie, używamy go, to powinno się tam znaleźć więcej zimnych odcieni...

Dekoracja nadmorska szczególnie nadaje się do wyposażenia łazienek. Następnie stawiamy na niebiesko-białe odcienie, które doskonale się uzupełniają. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w tym pomieszczeniu w domu dodać kilka akcentów żółtego, czerwonego lub nawet zielonego. Często małe, unikamy zbyt mocnych kolorów, w przeciwnym razie będziesz miał poczucie ucisku.  

Korytarz: wszystko jest dozwolone

Pokój przejściowy, korytarz może zaoferować się wszystkim naszym szaleństwom dekoracyjnym! Pewne ograniczenia mogą również wpływać na nasze wybory, takie jak jasność, często niska, a nawet długość.. 

W przypadku'korytarz, który wydaje się zbyt długi, pamiętaj, aby tylne ściany pomalować w przyciągającym wzrok odcieniu: khaki, musztarda, granat, czerwień ... tworzy złudzenie optyczne co sprawia wrażenie, że korytarz jest znacznie krótszy. 

Biuro: przestrzeń przeznaczona do refleksji

Pokój, na którym się skupiamy, ma biuro jego ulubione kolory. Niektóre kolory, takie jak niebieski, żółty, czerwony i zielony, nie pozwalają zasnąć ani się obudzić. Te 4 kolory mają moc, aby zwiększyć kreatywność, a tym samym produktywność.. 

Jeśli pokój, który działa jako gabinet nie są zbyt duże, będziemy ich używać raczej dotykiem. Do całego pomieszczenia preferujemy jasne odcienie, aby mieć jasne i przyjemne wnętrze. 

Sposoby na sprawdzenie wiadomości z użyciem TIK

Opis:
Jak regularnie monitorować przyrost wiedzy i postępy swoich uczniów wykorzystując technologie informacyjno-komunikacyjne? Konkretne narzędzia TIK pozwalają zrobić to w przystępny i prosty sposób. Przyjrzyj się, jak w tej roli wykorzystać:- Kahoot – to warto znać- Formularze Google – użyj w zamian- A może spróbujesz Socrative?Autorka scenariusza: Izabela Wyppich. Materiał powstał w ramach projektu "Lekcja:Enter", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Więcej informacji: .Licencja: Creative Commons: Uznanie autorstwa 4.0. Międzynarodowe.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here