Wywiad kulinarny z Pierrem Herme

Wygląd zależy od smaku

Wywiad dla smakoszy z Pierrem Herme
  • Podziel się:
Kilka dni przed świętami spotkaliśmy się z Pierre'em Herme, jednym z najbardziej znanych i utalentowanych cukierników swoich czasów, aby zadać mu pytania dotyczące związku między ciastem a dekoracją..

Jesteś papieżem makaroników i ciastek, jak się tam dostałeś? ?

Miałem okazję odbyć praktykę zawodową w Gaston Lenotre, gdzie mogłem zintegrować i pogłębić podstawy mojego zawodu. W wieku 24 lat zostałem cukiernikiem w Maison Fauchon. Następnie odcisnąłem styl w cukierni tego domu. Następnie doradzałem Laduree przez dwa lata, rozwijając własną markę. Chciałem zrobić ten krok, aby móc wykonywać swój zawód, podążając za swoimi pragnieniami i pomysłami.

Czy uważasz, że dekoracja i kreacja kulinarna są ze sobą powiązane ?

Najważniejszy jest smak. Eliminuję wszystkie sztuczki dekoracji, aby przejść do tego, co najważniejsze i sprawić, by ciasta były apetyczne. Wynik musi być prosty, czytelny i dopracowany.

Ale co myślisz o projektowaniu kulinarnym ?

Kiedy myślimy o designie, myślimy o funkcji, a z tej funkcji pochodzi estetyka. Jeśli projekt kulinarny polega na umieszczeniu mille-feuille na boku, nie ma to dla mnie sensu.

A w twoich sklepach dekoracja jest ważna ?

W całym świecie Pierre Herme Paris estetyka jest bardzo ważna. Lubię, gdy otoczenie jest ciepłe i nowoczesne. Moim celem nie jest projektowanie cukierni, jak w XVIII czy XIX wieku. Chcę, aby projekty sklepów i opakowań były współczesne. Zakładając markę Pierre Herme Paris wraz z moim partnerem Charlesem Znatym, naszą ambicją było stworzenie nie cukierni, ale luksusowej marki w branży cukierniczej..

W domu kuchnia jest Twoim ulubionym pomieszczeniem ?

W moim mieszkaniu kuchnia, jadalnia i salon to jeden duży pokój. Więc nie jestem odizolowany, kiedy gotuję. Przyjmowanie jest przede wszystkim aktem dzielenia się i serdeczności.

I dekoracje, co lubisz ?

Uwielbiam meble od 1900 roku do dnia dzisiejszego. Od Charlesa Renniego Mackintosha po Philippe'a Starcka, Jeana Nouvela, Christiana Ghiona, Christiana Biechera io niektórych zapominam ... Regularnie współpracuję z takimi projektantami jak Andree Putman, Matali Crasset czy nawet Patrick Jouin, powierzył umeblowanie Maison Pierre Herme.

Na koniec uwaga dla smakoszy, co macie w zanadrzu na rok 2012? ?

Przygotowuję kolekcję makaroników na temat Ogrodów z nowymi skojarzeniami smakowymi. Pierwszym, który możesz odkryć, jest makaronik Jardin Enchante (skórka z limonki, malina i papryka espelette).

Pierre Herme Macaron Workshop

Opis:

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here