Zepsute okno: jak dokonać tymczasowej naprawy?

Chcąc uniknąć przeciągów, chcesz tymczasowo naprawić zbitą szybę, czekając na przyjazd fachowca? Zastosowanie papieru polietylenowego to awaryjne, praktyczne i wydajne rozwiązanie. Materiał ten odpowiada wytrzymałej i elastycznej przezroczystej folii, szczególnie odpowiedniej do izolacji. Omówienie czynności, które należy wykonać.

0 akcji

Przygotuj miejsce pracy

Aby tymczasowo naprawić stłuczone okno, najpierw usuń pozostałości szkła. Za to, umieść gazetę na dole okna resztki szkła rozbić młotkiem. Usuń je z ramy za pomocą szczypiec. W przypadku, gdy okno jest wykonane z pojedynczego oszklenia, usunąć również punkty zaczepione w mastyksie.

Przygotuj ramę wybitego okna

Na tym etapie, zdjąć uszczelkę lub zdrapać szczeliwo wkleić w wręg okna skrobakiem. Oczyść kurz czystą szczoteczką.

Połóż papier polianowy

Po odkurzeniu ramy okiennej przystąp do montażu arkusza papieru polietylenowego:

- Wytnij arkusz polanu zgodnie z wymiarami okna i zapewnij Margines 5 cm, także szerokość niż wysokość w porównaniu do otwarcia.

- Wytnij cztery paski tektury o szerokości 1 cm: dwa równe wysokości i dwa inne równe szerokości szyby.

- Weź pasek szerokości i otocz go plastikową folią.

- Umieść wszystko na górnym rabacie taśmą, jeśli kadrowanie okno jest PCV lub przez zszywanie, jeśli jest drewniany. Powtórz tę operację z dwoma paskami kartonu na wysokości, a następnie z ostatnim paskiem na szerokości.

Jeśli nie ma folii polianowej, zastąp rozbite szkło cienką twardą płytą pilśniową lub sklejką. Wytnij nożem materiał dostosowany do swoich potrzeb zgodnie z wymiarami otworu i zamocuj go gwoździami..

Przeczytaj także:

- Zmiana okien: 12 kluczowych punktów
- Windows: kiedy i jak je zmienić?

Jak samodzielnie wykonać regulację okien? - Oknoplast

Opis:
Czy wiesz, jak samodzielnie wyregulować okna? Dowiedz się, kiedy jest to potrzebne i czego będziesz potrzebować do regulacji. Sprawdź jak uszczelnić okno na zimę lub jak je wyregulować na lato?

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here