Zainstaluj okno dachowe

Zainstaluj okno dachowe

  • Podziel się:
Jeśli montaż okna dachowego wymaga precyzji, pozostaje on w zasięgu złotej rączki i można go wykonać bez większych prac, od wewnątrz poddasza. Konieczne jest jednak wypełnienie deklaracji pracy w ratuszu.

Krok 1: Utwórz otwór w oknie dachowym

Przede wszystkim należy określić położenie okna w zależności od układu pomieszczenia, które ma być wyposażone, nachylenia dachu, zapotrzebowania na światło. Aby ułatwić jej otwieranie, górna belka poprzeczna musi mieć wysokość od 1,80 m do 2,20 m. Dla większego bezpieczeństwa dolny musi mieć co najmniej 90 cm wysokości. Po wytyczeniu lokalizacji okna wskazane jest wycięcie i usunięcie płyt gk, izolacji, krokwi, łat i płytek w celu całkowitego oczyszczenia terenu. Wycięcie powinno być nieco większe niż rozmiar ramki.

Krok 2: zainstaluj zagłówek i ramę okna dachowego

Konieczne jest wtedy wykonanie ramy mocującej lub wezgłowia, które pozwolą pomieścić ościeżnicę okna. W tym celu wskazane jest zamocowanie drewnianych belek na istniejących krokwiach, aby uzyskać kompletną ramę. Zmniejszyć wagę okna oddzielając skrzydło (część ruchoma) od ramy (część stała) okna. Następnie ramę należy przymocować do łóżka za pomocą wsporników mocujących zawartych w zestawie. Ważne jest tutaj sprawdzenie poziomu i prostopadłości okna, mierząc jego przekątne.

Krok 3: Ubierz okno dachowe

Zestaw hydroizolacyjny stanowi kilka elementów łączących na całym obwodzie okna. Należy je układać od dołu do góry, zaczynając od śliniaka prowadzącego. Następnie wymień zewnętrzne elementy wykończeniowe, takie jak płytki, w razie potrzeby zmień ich rozmiar. Ruchoma część okna może wtedy zostać wymieniona w ramie.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here