Szaleństwo fotela Acapulco

Prawdziwa ikona meksykańskiego designu, fotel Acapulco konkuruje z tradycyjnymi meblami ogrodowymi. Demonstracja.

Retro, dizajnerskie, solidne, słoneczne, kolorowe, wygodne ... Niemal nie można by opisać przymiotników, jak powinno być kultową siedzibą lat pięćdziesiątych. Ten mityczny fotel, pochodzenia meksykańskiego, nadal stanowi wyraz ducha i dekoracji na zewnątrz.

Szaleństwo fotela Acapulco
  • Podziel się:

Historia fotela Acapulco

Fotel Acapulco urodził się w latach pięćdziesiątych XX wieku, po drugiej stronie Atlantyku, w meksykańskim kurorcie noszącym jego imię. W tamtym czasie była tam cała grata meksykańskich i amerykańskich gwiazd.

Legenda fotela Acapulco jest trochę niewyraźny. Mówi, że krzesło powstało na prośbę francuskiego turysty, który odwiedził miasteczko o tej samej nazwie w latach 40. - 50. XX w. Ten ostatni szukał wygodnego krzesła do kąpieli. Słońce. To mały lokalny rzemieślnik wymyślił go, łącząc stalową konstrukcję i kolorowe plastikowe liny otaczające korpus. Gdyby wiedział, że jego fotel stanie się wielkim klasykiem meksykańskiego designu! Ultra-design, fotel Acapulco nie zestarzał się przez lata !

Fotel Acapulco został zaprojektowany przy użyciu techniki tkania hamaków Majów. Jego kolorowy plastikowy sznurek przypomina skąpe dzieciństwo. 

Mityczny fotel ponownie wydany na lato

Po kilku latach chwały, fotel Acapulco szybko popadł w zapomnienie u schyłku XX wieku ... Do dziś, albo wiele domów to powtarza. To właśnie podczas objazdowej wystawy meksykańskiego designu, która odbyła się w Europie w 2008 roku, fotel Acapulco powrócił na wielki powrót wśród fanów designu i miłośników dekoracji. Obecnie jest podstawą dekoracji na zewnątrz. Wewnątrz i na zewnątrz fotel Acapulco jest ... niezatarty !

Jego główny redaktor? Boqa, która kształtuje ją w oryginalnych wymiarach, w sposób rzemieślniczy i w 100% francuski, niedaleko Bordeaux. Fotel Acapulco składa się z rurowej konstrukcji z litego żelaza i pasków z żywicy PVC w wielu kolorach. Całość sprawia, że ​​jest to wytrzymały i wygodny fotel, nadający się do każdego zastosowania.. 

Ale inne duże marki rozpoczęły ponowne wydanie i po bardzo przystępnych cenach. Wszystkie oferują modele w różnych rozmiarach (dla dorosłych i dzieci) oraz w różnych kolorach. Niektóre marki, takie jak Voga, oferują również wersję bujaną do dłuższych drzemek.. 

Niezależnie od nazwy fotel Acapulco - czy Scoubidou, w ostatnich latach został wznowiony w wielu kolorach i kształtach przez największe marki. Można go więc znaleźć w swojej głównej postaci, ale również jako ławkę czy stolik kawowy, do stworzenia witaminowego i wygodnego mebla ogrodowego. ! 

Fotel Acapulco może również znaleźć swoje miejsce w pomieszczeniach. W salonie lub sypialni od razu wprowadza odrobinę koloru. Spraw, aby siedzisko było jeszcze wygodniejsze, zakładając pled ze sztucznego futra lub dużą miękką bawełnianą poduszkę inspirowaną etnicznymi motywami.

Acapulco, fotel do opalania

Dzięki wyglądowi retro i designerskiemu, natychmiast rozpoznawalnej sylwetce, jasnym kolorom, fotel Acapulco jest prawdziwym wezwaniem do bezczynności. W ogrodzie, na patio, na tarasie, na balkonie, w hotelu ... A nawet w salonie, bo pasuje zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz. Odporny na ciepło, wytrzymały i wygodny, jest teraz niezbędny w tradycyjnych meblach ogrodowych i idealny do długich kąpieli słonecznych. Wybierz zwykły, dwukolorowy lub nawet wielokolorowy, ale zdecyduj się na jasne kolory, aby urozmaicić przyjemności, pozostając wiernym meksykańskiej atmosferze.  

Mała rada, którą trzeba się zająć Twoje meble ogrodowe Acapulco : wybierając fotel Acapulco na lato upewnij się, że jest dobrze zabezpieczony przed promieniami UV, aby jego kolor nie matowieł. 

ŚWIECĄCY FOTEL RGB ❤️??

Opis:
► FOTEL: ASUSROGChariotZobacz story:► /Ziemniakk.TV/INSTAGRAM: https://www./ziemniak.tv/

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here