Błędy, których należy unikać w bezpiecznej kuchni

Uważaj na wypadki !

Błędy, których należy unikać, aby zapewnić bezpieczną kuchnię
  • Podziel się:
Każdego roku wypadki domowe są bardzo liczne, aw większości przypadków można by ich uniknąć, pod warunkiem zachowania czujności i zabezpieczenia pomieszczeń, a zwłaszcza kuchni. Aby pomóc Ci uchronić się przed niebezpieczeństwami w kuchni, sugerujemy ostrzeżenie przed błędami, które możesz popełnić.

Nie zostawiaj swobodnego dostępu do kuchni

Jeśli masz małe dzieci, kuchnia zdecydowanie nie jest dla nich placem zabaw! Dlatego lepiej nie dawać im swobodnego dostępu do tego pomieszczenia, ponieważ mogłyby się otruć produktami znajdującymi się pod zlewem, udusić się plastikową torbą, a nawet poparzyć siebie lub siebie. zrobić sobie krzywdę. Aby rozwiązać ten problem i zabezpieczyć kuchnię, możesz zdecydować się na suwnicę zabezpieczającą, którą umieścisz na drzwiach kuchennych. A jeśli to drugie jest otwarte na salon lub jadalnię, zachowaj szczególną czujność i umieść produkty wysoko i nie zostawiaj niczego, co mogłoby złapać dziecko..

Nie zostawiaj rączki patelni skierowanej na zewnątrz

To jeden z najgłupszych wypadków, których można uniknąć, stosując tylko proste środki ostrożności! Aby uniknąć poparzeń, które mogą być naprawdę niebezpieczne, zawsze pamiętaj, aby rączkę patelni kierować do wnętrza blatu, aby nie ryzykować pochwycenia go przy przechodzeniu. W ten sposób Twoje dzieci również nie będą próbowały chwycić za uchwyt wystający z blatu..

Nie zapomnij o niebezpieczeństwach związanych z piekarnikiem

Strona spalona, ​​piekarnik jest również niebezpieczny! Niektóre piekarniki wydzielają ciepło przez drzwi, mimo że obecnie prawie wszystkie drzwi są izolowane. Następnie zachowaj ostrożność podczas otwierania rozgrzanego piekarnika, zwłaszcza jeśli znajduje się on w dolnej części kuchni, ponieważ ciepło unosi się w Twoją stronę. Nigdy nie zapomnij zabezpieczyć dłoni podczas wyjmowania elementu z piekarnika, nawet jeśli uważasz, że temperatura była wystarczająco niska, aby to zrobić, ponieważ czasami mamy niespodzianki !

Nie zaniedbuj podłogi

Wbrew pozorom nie tylko przybory kuchenne i urządzenia są niebezpieczne w tym pomieszczeniu! Śliska podłoga jest równie niebezpieczna, ponieważ może spowodować poważne upadki. Aby zapobiec tym wypadkom, wybierz płytkę z właściwościami antypoślizgowymi lub wybierz powłokę antypoślizgową, taką jak winyl. Z drugiej strony woda może łatwo dostać się na podłogę w kuchni, dlatego należy ją natychmiast wytrzeć, aby nie spadła..

Nie zapomnij dobrze przechowywać swoich przyborów kuchennych

Wreszcie, uważaj na akcesoria kuchenne! Zachowaj ostrożność podczas poruszania się z nożem lub innym ostrym narzędziem i nigdy nie pozwól im zwisać na kuchennym blacie. Przechowując je również bądź ostrożny, ponieważ nóż nieprawidłowo umieszczony w szufladzie może cię zranić, gdy czegoś szukasz. Idealnie byłoby przeznaczyć im komorę, a zwłaszcza przechowywać duże noże kuchenne w bloku lub na pasku magnetycznym, aby uniknąć wypadków..

Czy należy bać się latania, czyli historia wypadków lotniczych | dr Maciej Lasek - WYKŁAD ONLINE

Opis:
Zapraszamy na wykład online w ramach AKADEMII BEMOWSKIEGO SENIORA.Dr Maciej Lasek w swoim wykładzie opowie o historii wypadków lotnicznych od Ikara i Dedala.15 października 2020 r., godz. 12:00Realizacja transmisji: Wydział Informatyki dla Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here