Słynne krzesła rattanowe naszych bistro

Od lat 20. XX wieku rattanowe krzesła z domu Gattinów są elementem wystroju francuskich bistro. Pod kierownictwem braci Maugrionów nadal trzymają górę chodnika. Wg Marie-Maud Levron / Zdjęcia Eric d 'Herouville

0 akcji

Lekkie, wytrzymałe, eleganckie, plecione krzesła rattanowe były bardzo popularne na tarasach Paryża od początku XX wieku. Rzemieślnicy rattanu byli wówczas bardzo liczni we Francji. Dziś w kraju są tylko dwa warsztaty, w tym wybitny Maison Gatti.

Od momentu powstania w 1920 roku przez Josepha Gattiego, jego zespół odrestaurowuje i produkuje fotele przeznaczone dla profesjonalistów, ale także dla osób wrażliwych na swój styl retro. Gwarant skrupulatnego know-how, warsztat przejęli w 1992 roku Herve i Benoit Maugrion. Bracia otrzymali nauki od ostatniej dziedziczki Gatti, która zwierzyła się im nie tylko ze swoich sekretów produkcyjnych, ale także z listy swoich znakomitych klientów, wiernych od dziesięcioleci..

We wszystkich dzielnicach Paryża można znaleźć te fotele, których autentyczność jest sygnowana pieczęcią „Maison Gatti”, przyklejoną z tyłu każdego modelu..

Dzięki palecie ponad 28 kolorów i 30 sztuk, większości marek udało się zdobyć ekskluzywne modele: od Georges V do Dome, poprzez cafe de l 'Opera, w samej stolicy jest ponad trzysta bistro, prawdziwych ambasadorów tych niezwyciężonych krzeseł.

Napływają też zamówienia z zagranicy, lubiących te symbole francuskiego wystroju. „Reprezentują sztukę życia w Paryżu i Amerykanie je kochają” - mówi Herve. Jednak konkurencja z Azji jest ostra, ale dla purystów żaden egzemplarz nie przebije niezrównanej jakości i trwałości Gatti.

Wraz z nadejściem wiosny warsztat nabiera wyglądu mrowiska, ponieważ wszystkie zamówienia przychodzą w tym samym czasie. Ale na próżno rzemieślnicy Maison Gatti nie złagodziliby swojej czujności. Z taką samą dbałością o zasady montażu i wykończenia, które złożyły się na reputację domu.

Z tyłu warsztatu rzemieślnik wyciąga z pieca parowego wciąż dymiący rattanowy pręt, który jest następnie bardzo plastyczny; formuje go na formie montażowej i przyjmuje żądany kształt. W „L 'atelier des femmes”, na ramie z drewna bukowego, rozpoczyna się tkanie laski. Paski krzyżują się, a geometryczne wzory rodzą się na wyciągnięcie ręki.

Od lat 50. XX wieku rattan został zastąpiony paskami z rislanu (włókna poliamidowe pochodzenia roślinnego), które są bardziej elastyczne i bardzo wytrzymałe. Ale rattan, importowany z krajów tropikalnych, nadal jest używany do wykończenia ramy krzesła: Malacca, Manila, Loonty lub Sarawak. W ten sposób podłokietniki są wzmocnione zewnętrzną obwódką zwisających stringów, przymocowanych pojedynczo na każdym końcu małymi złotymi gwoździami.

Ostatni krok? Model jest w całości lakierowany, aby był odporny na wstrząsy i niepogodę. Prawdziwa praca złotnicza, każde krzesło wymaga więc od pięciu do ośmiu godzin pracy. Know-how tak rzadkie, że dom Gatti właśnie oficjalnie otrzymał etykietę „Living Heritage Company”.

Maison Gatti, 140, route de Fontainebleau, 77250 Villemer. Telefon. : 01 64 29 11 84. www.maison-

Krzesła Loft do industrialnej jadalni

Opis:
Krzesła Loft znajdziecie w naszym internetowym salonie meblowym: KrzesloLoft_Całą kolekcję Loft, w tym stół, poznacie pod linkiem: 35kiO62Szukacie krzeseł do industrialnej jadalni? Ta propozycja może Wam się spodobać! W dzisiejszym filmie przedstawimy i przetestujemy dla Was krzesła Loft. Czy metalowa podstawa i tapicerowane siedzisko to wygodne połączenie? Sprawdźcie!A może szukacie innych krzeseł tapicerowanych? W naszej szerokiej ofercie na pewno znajdzie meble dla siebie: 35l0JVt

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here