Historia krasnala ogrodowego

Skąd pochodzą krasnale ogrodowe?

Kochamy je, nienawidzimy, uważamy je za rozkosznie kiczowate lub okropnie brzydkie

...

A jednak krasnale ogrodowe wciąż tam są. Jak? ”Lub„ Co? Czemu ? Aby zabłysnąć przy kolejnej kolacji, przygotowaliśmy podsumowanie bogatej historii krasnala ogrodowego. Trzymaj się swoich czapek !

Historia krasnala ogrodowego
  • Podziel się:

Historia krasnala ogrodowego, faza # 1      

Nie, historia Krasnal ogrodowy nie zaczyna się od opowieści Grimma, a tym bardziej od wyobraźni Walta Disneya. Nie mają nawet żadnego związku z oryginalnymi siedmioma śnieżnobiałymi krasnoludami, chociaż wiele z nich wygląda teraz jak dwie krople wody..

Wróćmy do początku: w XV wieku, wraz z rozwojem renesansu, robotnicy w Kapadocji wydobywali metale szlachetne z tureckich kopalń. Według legendy robotnicy chronili się następnie przed piargami, używając czerwonych czapek wyściełanych słomą, połączonych z jaskrawo kolorową odzieżą, aby pozostać widocznymi w ciemnościach kopalni.

Zaniepokojeni dobrem swoich pracowników - a raczej ich produktywnością - operatorzy kopalni genialnie rzeźbiliby drewniane statuetki na swój obraz, mający chronić ich przed niebezpieczeństwami, na jakie się narażają. Krótko mówiąc, magiczne amulety.

Historia krasnala ogrodowego, faza # 2      

Nie trzeba dodawać, że statuetki zniknęły, ale na szczęście dla nas (lub nie) austriacki rzeźbiarz wykonał marmurowe kopie z 1690 roku. Są one nadal widoczne na zamku Mirabell w Salzburgu w Austrii i stanowią najstarsze znane krasnale ogrodowe. Dziękuję Johann Bernhard Fischer von Erlach (lub nie).

Stamtąd mnożą się statuetki, które nie są jeszcze nazywane krasnali ogrodowych. Z Austrii docierają do Szwajcarii, gdzie ozdabiają eleganckie ogrody, a następnie do Niemiec, gdzie rozpoczyna się pierwsza przemysłowa produkcja krasnali czerwonogrzbietych..

Wielka Brytania wkracza do tańca w XIX wieku z serią niemieckich krasnali ogrodowych z terakoty z podróży

...

Sir Charles Isham, godny brytyjski właściciel i ogrodnik, może pochwalić się utrwaleniem historia krasnala ogrodowego przez wieki. I nie śmiej się, z kolekcji dżentelmena przeżył tylko jeden ocalały, obecnie szacowany na ponad milion euro.

Historia krasnala ogrodowego, faza # 3      

Po umieszczeniu w ich pierwszych ogrodach historia krasnala ogrodowego staje się fenomenem mody. Dlatego jak większość mód weszli w świat Kultura popularna, co tylko umocniło ich status gwiazdy. Przepraszam trochę, ale Goethe mówił o tym, bracia Grimm sprawili, że przeszli do potomności, Disney ożywił ich. Mieli swoje książki, ich kreskówki, ich piosenki, wszystkie są kreskówkami, przykucnęli do serialu telewizyjnego

...

Nie tak dawno widzieliśmy ich jako śledczych Sherlock Gnomes lub zakochany w Gnomeo i Julia !

Popularne niegdyś, wciąż popularne krasnale ogrodowe wyzwalają pasje i pobudzają wyobraźnię. Dowód istnieje nawet od 1996 roku Front Wyzwolenia Gnomów Ogrodowych, lub FLNJ. Jej członkowie bardzo poważnie podchodzą do dobrego samopoczucia czapki, aż do „uwolnienia” ich, wypuszczając je do ich naturalnego środowiska. Najwyraźniej zakapturzeni członkowie FLNJ wysiadają nocą na przedmieściach, kradną krasnale ogrodowe i upuszczają je w lasach.

...

nie bez pozostawienia wiadomości w skrzynce pocztowej właścicieli, mówiącej im, gdzie ich ogrodowy gnom poszedł na igraszki.

Konkluzja ? Ponieważ są częścią kultury popularnej od kilku stuleci, można bezpiecznie założyć, że gnomy nie opuszczą nas w najbliższym czasie. Czy ich kochamy, czy nienawidzimy, historia krasnala ogrodowego nie ryzykuj jutrzejszego zatrzymania się, równie dobrze możesz przyzwyczaić się do tego pomysłu.

CZY SCP-914 ULEPSZARKA ZABIJA? | SCP Secret Laboratory [#182]

Opis:
►twitch: https://www.twitch.tv/eybiak/ ?►drugi kanał: https://www.youtube.com/channel/UCQebPh7gVZBnyfz0_kqkwKQ ✔️►fanpage: youtube.com/channel/UCzj4ZfwayvJQc8UsqccyJLg/join ?►discord eybi: https://discord.gg/6zfN52Y ?►instagram eybi: https://www./eybiak/ ?►miniaturka: Witcher Phoenix ?️►kontakt: [email protected] ?

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here