Czy mój strych może zostać przebudowany?

Aby zyskać metry kwadratowe, a nawet dodatkowe pomieszczenie, myślałeś o wyposażeniu strychu? To może być dobry pomysł. Zanim jednak zaczniesz, rozważ kilka kwestii.

24 akcje

Jak sprawdzić, czy Twój strych nadaje się do konwersji ?

Poddasze to przede wszystkim pusta przestrzeń pomiędzy dachami a sufitem najwyższej kondygnacji Twojego domu. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest ustalenie, czy możesz tam stać. Jeśli nie możesz się poruszać, pamiętaj o sprawdzeniu wysokości i rodzaju ramy. Jeśli ta ostatnia na to pozwala, możesz podnieść dach, zmodyfikować nachylenie dachu lub obniżyć podłogę. Jeśli chcesz zaprojektować łazienkę, policz dodatkowo instalację hydrauliczną.

Jak sprawić, by strych był wygodny ?

Aby Twój strych nadawał się do zamieszkania i pozwalał Ci cieszyć się optymalnym komfortem, izolacja jest prawdziwym priorytetem. W rzeczywistości trochę więcej niż 30% ciepła ucieka przez dach. Izolację termiczną można wykonać na zewnątrz lub wewnątrz. Oprócz izolacji pomyśl także o dostępności. Ułóż schody zgodnie z dostępną przestrzenią. Energia elektryczna i ogrzewanie to podstawowe elementy komfortu na poddaszach mieszkalnych. Nie zapomnij o oknach dachowych lub świetlikach, aby wpuścić światło do pomieszczenia..

Jakie są procedury administracyjne związane z wyposażeniem strychu ?

Przed wyposażeniem poddasza należy zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego lub planem zagospodarowania przestrzennego gminy. W przypadku mieszkania o powierzchni mniejszej niż 20 m2 wystarczy oświadczenie o złożeniu pracy w ratuszu. Jeśli przekracza 20 m2 lub jeśli udogodnienia całkowicie zmieniają wygląd zewnętrzny domu, wymagane jest pozwolenie na budowę.

Przeczytaj także:

  • 3 rozwiązania do aranżacji strychu
  • Obfite i wygodne światło pod okapem
  • Izolacja dachu: jakie są warunki otrzymania pomocy finansowej ?

Jak podzielić mieszkanie na mikro-kawalerki? Remonty & kwestie techniczne.

Opis:
W dzisiejszym live Filip Kowarski i Dominik Brzozak omówią temat mikro-kawalerek pod kątem technicznym i remontowym.To co omówimy to:-mikrokawalerki pod kątem technicznym,-kwestie wentylacji,-kwestie pionów,-jak poradzić sobie z remontem,-jak działać ze wspólnikami.Dominik obecnie:1. Kończy jedną kamienicę na 57 kawalerek,2. Jest w trakcie robienia ekskluzywnego budynku z tarasem widokowym i basenem na dachu,3. Przygotowuje dom studencki,4. Stawiam 2 bloki z mieszkaniami na sprzedaż.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here