Opinel: nóż nazywa pożądanie

Od momentu powstania sprzedano ponad 280 milionów egzemplarzy w 71 różnych krajach

Opinel: nóż wzywa do pożądania
  • Podziel się:
Przedmiot użytkowy, który stał się ikoną designu, nóż Opinel ani trochę się nie postarzał! Od 120 lat towarzyszy majsterkowiczowi, wędrowcowi, kucharzowi, a także miłośnikowi przyrody, nie zwracając uwagi na modę i czas. Ten mały nóż składany, który mieści się w kieszeni, stał się w ten sposób przedmiotem przekazywanym z pokolenia na pokolenie, na przestrzeni wieków, nie tracąc przy tym swojej wytrzymałości. Jak przedłużenie dłoni, Opinel ma swoje korzenie w prostocie i skuteczności. Opowieść o legendzie w świecie sztućców.

Od ojca do syna

Joseph Opinel urodził się w 1872 roku w małym miasteczku Gevoudaz w Sabaudii. Jego przodkowie byli kowalami od kilku pokoleń, więc naturalne jest, że gdy osiągnie dorosłość, zwróci się do bardzo bliskiego wszechświata: taillanderie. Opanował obchodzenie się ze stalą i zamierza jak najlepiej ją wykorzystać! Zbliża się koniec wieku i właśnie w rodzinnym warsztacie Joseph Opinel stworzy swój pierwszy tytułowy nóż, który szybko spotyka się z powodzeniem z otoczeniem. Ten sukces zachęcił go do zajęcia się przemysłową produkcją noży i do otwarcia własnej fabryki. Marka Opinel zostaje zarejestrowana przez swojego twórcę w tłumie i sfinalizowana pierwsza seria dwunastu numerowanych rozmiarów! Na początku II wojny światowej sprzedano już 20 milionów egzemplarzy

...

Początek masowej produkcji zmusi Josepha Opinela do przeniesienia fabryki na przedmieścia Chambery, gdzie z pomocą dwóch synów będzie kontynuował komercyjny rozwój swojej marki. Prawie pół wieku po założeniu firmy trzy pokolenia Opinel dzielą się jej przywództwem i nieustannie udoskonalają swoje produkty! Lata 70. i 80. to lata konsekracji małego scyzoryka, który teraz pojawia się w słowniku i jest uznawany za klasykę francuskiego wzornictwa. Szefowie kuchni i epikurejczycy z całego świata celebrują jego estetykę, solidność i niezaprzeczalną praktyczność! Wiele celebrytów, od Pabla Picassa po Ellen McArthur czy Paula Bocuse, chwali jego zasługi i tym samym przyczynia się do jego reputacji. Od momentu powstania sprzedano ponad 280 milionów egzemplarzy w 71 różnych krajach.

Zróżnicowany asortyment

W pierwszej dekadzie XXI wieku asortyment noży Opinel zróżnicował się i dostosował do różnych wszechświatów. Produkty są teraz klasyfikowane zgodnie z ich funkcją, specyficzną dla turystyki pieszej, gotowania lub ogrodnictwa. Marka zdecydowała się podzielić swój katalog na sześć odrębnych kolekcji: naturalną, kuchenną, stołową, tapering, tradycję, akcesoria i serie limitowane. Jeśli oryginalny model nadal ma swoich zwolenników, wielu entuzjastów majsterkowania docenia teraz nowe referencje ozdobione stonowanymi kolorami. Całą kolekcję można znaleźć na www.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here