Otwarcie szczytu: wpada światło

Zarówno oryginalne, jak i korzystne rozwiązanie pozwalające zachować autentyczność dachu, otwierające lekki przełom w szczycie, może być również okazją do obfitego oświetlenia strychu !

3 akcje

Szczytowa integracja okien, a jeszcze mniej wykuszy, to francuska tradycja. Jednak te otwory są coraz bardziej obecne na współczesnych konstrukcjach iw kontekście niektórych ciężkich remontów. Rzeczywiście, stary budynek często bardzo dobrze dostosowuje się do tego typu prac o współczesnym wyglądzie, składającym się z aluminiowych ram i wykuszów bez małego drewna..

Otwory te, jeśli są dobrze zaaranżowane, przyczyniają się do równowagi i harmonii starych budynków, a ponadto zapewniają maksymalne naturalne oświetlenie i zapierający dech w piersiach widok na zewnątrz. Profile aluminiowe, PCV, drewniane lub mieszane pozwalają na śmiałość we wszystkich stylach.

Trudność polega na wyborze formatu

...

Trójkątny otwór podążający za nachyleniem dachu można wyposażyć w klasyczne ościeżnice otwierane ze stałą ramą. Belki są oczywiście poddawane przeglądowi; nowa farma przejmuje awarię grzbietu.

Integracja okien pionowych tworzy otwór na całej wysokości, który zapewnia oryginalne światło. Kiedy są rozmieszczone na dwóch poziomach, różne piętra domu są połączone..

Te duże przeszklone otwory zapewniają dostosowany do potrzeb komfort zimą i latem dzięki właściwościom technicznym i termicznym podwójnej szyby. Jednak w zależności od ekspozycji na promienie słoneczne lub w przypadku zbyt dużego sąsiedztwa lub w pobliżu osi przelotowej, czasami konieczne jest zapewnienie dodatkowych zaciemnień - żaluzji lub zasłon - co, w zależności od konfiguracji pola może być skomplikowane.

Aby oświetlić utracony strych

Przodek okna dachowego, rama dachowa ma za zadanie oświetlać i przewietrzyć zagubione strychy oraz ewentualnie uzyskać dostęp do dachu.

Nadaje się do dachów pokrytych dachówką i łupkiem o nachyleniu od 20 do 65 °, zapewnia niską powierzchnię doświetlenia (od 0,21 do 0,29 m2).

Otwarcie odbywa się poprzez projekcję na dwóch poziomach (wentylacja / całkowite otwarcie). Najprostsze modele mają tylko jeden pojedyncze szyby.

Najbardziej zaawansowane oferują podwójne szyby (3/8/3, U = 2,8 lub 3 W / m2.K) w celu ograniczenia strat ciepła na ocieplonych poddaszach, hydroizolacji, wykończeniach zewnętrznych i wewnętrznych w pobliżu okien dachowych. („Prismax Plus” autorstwa Klober, „Universal Chassis” firmy Ubbink, „Lumitoit Pro” autorstwa Onduline itp.).

Ślepy pokój i odzyskiwanie światła

Do oświetlenia ciemnych zakamarków w domu - ślepych pomieszczeń bez bezpośredniego dostępu na zewnątrz, takich jak kabiny prysznicowe, korytarz, WC - często rozwiązaniem jest instalacja oświetlenia elektrycznego. tradycyjnie zachowane. Ale powinieneś wiedzieć, że od początku XXI wieku system umożliwia odzyskiwanie naturalnego światła, aby w ciągu dnia rozprowadzać je i oświetlać te miejsca: to jest światłowód ! (Fakro, Monier, Solatube, Velux itp.)

Jego zasadą jest uchwycenie pliku promieniowania słonecznego przez przezroczystą kopułę i wprowadzanie go do wnętrza habitatu przez przewód odblaskowy o średnicy 35 cm. Elastyczny (o 35 cm), ten ostatni może „pokonywać” odległość do 4 m. Sztywny (in o od 25 do 35 cm) i trzykrotnie jaśniejszy niż poprzedni, przewód może sięgać w zależności od producenta do 9 mz blokowanymi przedłużeniami !

ZA klosz pryzmatyczny wpuszczona w sufit przywraca światło do pomieszczenia. Uzyskane oświetlenie odpowiada lampie 100 W w pogodny dzień. Dzięki temu może równomiernie oświetlać ciemne pomieszczenie na powierzchni od 10 do 15 m2 lub nawet więcej, w zależności od modelu. A noc? Dostępny jest opcjonalny elektryczny system podświetlenia za lampą sufitową..

Nieatrakcyjna kopuła na dachu może zostać zastąpiona płaską szklaną ścianą umieszczoną w jednej płaszczyźnie z pokryciem dachowym, przypominającą okno dachowe. Wyposażony jest w podwójną szybę z samoczyszczącą szybą ze szkła hartowanego co pozwala zachować przejrzystość przeszklenia („Sun Tunnel” firmy Velux).

Naświetlacze LEDVANCE - dodatkowe wspomaganie monitoringu

Opis:
W związku z rozpoczęciem Akcji Remont w Leroy Merlin (od 17.07) zaopatrzyliśmy się w naświetlacze ENDURA FLOOD SENSOR 20W 830 DG firmy Ledvance. Mają na celu wspomóc nasz system monitorowania i alarmu. Dodatkowo, w Leroy Merlin znaleźliśmy naświetlacz LED WORKLIGHT 20W 840 S-Stand, który pomaga nam jako podręczna lampa przy pracach na poddaszu oraz przy drobnych pracach remontowych na budowie.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here