Krok po kroku: twórz paliki z pomidorami z prostymi gałęziami

Domowe kołki do pomidorów

Coraz częściej ogród rymuje się z naturalnością, o czym świadczy coraz bardziej umiarkowane stosowanie środków chemicznych i odkrywanie na nowo tradycyjnych praktyk: skojarzenia roślin i warzyw dla wzajemnej ochrony, ściółkowanie w celu ograniczenia podlewania. i parowanie wody ... Kiedy jesteś zaangażowany w ten proces, nadal chcesz iść do centrum ogrodniczego, aby kupić to, co możesz zrobić sam? ? To cały duch realizacji, który Państwu oferujemy.

Krok po kroku: ułóż słupki pomidorowe z prostymi gałęziami
  • Podziel się:

Jaki jest pożytek z kupowania - zwykle bardzo drogich - metalowych palików do naszych pomidorów, skoro proste gałęzie, dostępne w naturze bezpłatnie, mogą spełniać tę samą funkcję? Nie wspominając o tym, że wynik jest dość uroczy i wniesie całkiem średniowieczne konotacje do Twojego ogrodu warzywnego..

Zasada ? Użyj gałązek leszczyny lub kasztanowca, które posłużą jako tutor i zostaną połączone poprzecznymi plessis. Przed każdym słupkiem pomidora zostanie posadzona roślina pomidora. Gałęzie pomidora zostaną następnie przymocowane, gdy rosną, do bocznych słupków.

Po zrozumieniu ogólnej zasady będziesz mógł puścić wodze fantazji, dostosowując realizację do liczby sadzonek pomidora, które chcesz sadzić, dodając poprzeczne fałdy w celu narysowania nowych kształtów...

Do konstrukcji najlepiej wybrać kasztan lub orzech, dwa rodzaje drewna, które dają długie i proste gałęzie. Kasztanowiec zapewnia wyjątkową trwałość, która pozwoli Ci zachować plessis przez następny rok i zainstalować inne odmiany warzyw (groszek śnieżny, pikle ...), dlaczego nie w połączeniu z pnącymi kwiatami, takimi jak piękna czarnooka Suzanne lub czarujący volubilis...

  1. Trudność: łatwy
  2. Koszt : prawie zero, kiedy możesz zabrać potrzebne drewno w ogrodzie lub na łonie natury
  3. Wymagane narzędzia : - Nożyce do gałęzi - Sekatory - Siekiera - Gałęzie kasztanowca lub leszczyny w ilości: 4 pionowe paliki (drewno o średnicy od 2 do 3 cm), 3 poprzeczne (drewno o średnicy od 2 do 3 cm) średnica), 4 poziome gałęzie (drewno o średnicy od 1 do 2 cm) - Rafia lub drut (opcjonalnie)

Krok 1: Przycinaj gałęzie

Orzech leszczyny i kasztanowiec to dwa lasy, które mogą rosnąć w postaci winorośli (rodzina stóp zamiast jednej stopy), gdy są regularnie przycinane. Zlokalizuj najprostsze i najdłuższe gałęzie i przytnij je u podstawy za pomocą sekatora (sekator może mieć zbyt małą siłę cięcia). Następnie użyj sekatora do rozgałęzienia, czyli usunięcia wszystkich małych gałęzi peryferyjnych. Na koniec przytnij gałęzie na odpowiednią długość. Pierwsza cięta gałąź będzie standardem dla następnych.

Krok 2: Przycinaj dolny koniec gałęzi do punktu

Akcja ta umożliwia posiadanie tutorów, których łatwiej będzie sprowadzić na ziemię. Stań na rąbanym bloku i narysuj ten punkt siekierą.

Krok 3: Ustaw konstrukcje

Ustaw pionowe gałęzie na ziemi - te, które reprezentują podstawę konstrukcji - tak, aby sprawdzić, czy mogą się one znajdować w miejscu, które dla nich zamierzasz. Tutaj realizacja będzie osadzona na czterech pionowych słupkach. Odstępy między palikami i ich wysokość są uwzględniane w zależności od rodzaju upraw, które mają być przystosowane. Tutaj, w przypadku pomidorów, liczymy 60 cm odstępu między dwiema stopami / palikami i 1,80 m wysokości, aby podążać za wzrostem rośliny do maksimum. Zarządzaj odstępami za pomocą pręta - na przykład prostego rozgałęzienia - który będziesz przenosić między każdym tutorem, aby uzyskać regularne odstępy.

Krok 4: Posadź konstrukcje wsporcze

Jest to często najbardziej fizyczny etap, pomimo ostro zakończonego kształtu kołków. Jeśli ziemia jest naprawdę twarda, najpierw rozbij ją za pomocą grelinette lub wykonaj otwór wstępny za pomocą łomu. Ze względu na trzymanie i trwałość całości ważne jest, aby kołki były wsunięte 20 cm.

Krok 5: Ustaw poprzeczne słupki

Tutorzy poprzeczni spoczywają na tutorach pionowych, aby zjednoczyć całość. Dostosuj ich długość bezpośrednio, umieszczając je na swoim miejscu, upewniając się, że zachowujesz wystarczającą długość dla zakopanej części. Zasadź te kołki u stóp pionowych słupków. Każdy zostanie następnie ustalony na sumę sąsiedniego pionowego opiekuna. W tym miejscu zaczynasz tworzyć pierwsze projekty, w naszym przykładzie odwrotne „V”. Następnie rozpocznij poziomy plessis, około dziesięciu centymetrów od ziemi. Użyj drewna o mniejszym przekroju i naciśnij je wzdłuż konstrukcji, przechodząc raz przed, raz z tyłu. Zrób to samo z drugą gałęzią, krzyżując ją z pierwszą. Jeśli Twoja konstrukcja wydaje Ci się krucha, w szczególności z powodu gałęzi nie do końca przystosowanych do realizacji (przekrój, wertykalność ...), nie wahaj się skonsolidować całości za pomocą łącznika (rafia lub drobny drut metalowy, jak w naszym przykładzie). Powtórz poprzedni krok (wykonanie poziomej listwy) w górnej części konstrukcji w celu zakończenia jej stabilizacji.

Krok 6: Posadź pomidory i wodę

Twoja struktura jest na miejscu! Pozostaje tylko zasadzić. Umieść pomidora u podnóża każdego pionowego palika. Następnie będziesz trenować gałęzie rośliny na poprzecznych słupkach, w miarę wzrostu. Wiśnia na torcie: pomyśl o skojarzeniach roślin i warzyw, zarówno ze względu na ochronę, jaką zapewniają, jak i piękno mieszanki. I gotowe! Pozostaje tylko pozwolić naturze wykonać swoją pracę !

Ogrodzenie z siatki | Zrób to Sam cz. 1 fundamenty i słupki DIY

Opis:
Ogrodzenie z siatki Zrób to sam cz. 1 fundamenty i słupkiDo it yourself wire mesh fence part 01 foundations and posts DIY

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here