Co to jest obwód elektryczny?

Wiele otaczających cię obiektów zasilanych energią elektryczną łączy co najmniej jeden obwód elektryczny. Jednak niewiele osób wie, czym jest obwód elektryczny. Obwód elektryczny to uporządkowany zestaw dipoli połączonych ze sobą i przepuszczanych przez prąd elektryczny.

0 akcji

Obwód elektryczny

ZA obwód elektryczny to uporządkowany zestaw dipoli połączonych ze sobą i przeciętych przez a Energia elektryczna. Termin dipol oznacza wszystkie komponenty elektryczne, które mają co najmniej dwa zaciski przyłączeniowe: jeden dla wejścia prądowego lub dodatniego, a drugi dla wyjścia prądowego lub ujemnego. Aby być zdolnym do życia, a obwód elektryczny musi mieć co najmniej jeden generator (element wytwarzający prąd elektryczny), łączniki lub przewodniki (elementy przenoszące prąd elektryczny), przynajmniej jeden przełącznik światła (element, który włącza lub wyłącza obwód elektryczny) oraz jeden lub więcej dipoli receptorowych (elementów pobierających prąd elektryczny). W jednym obwód elektryczny, dipole mogą być rozgałęzione szeregowo lub wyprowadzone. Jest też kilka rodzaje obwodów elektrycznych w zależności od poziomu zastosowania (w domu, w fabryce

...

).

Obwód elektryczny w domu

Większość posiadanych w domu urządzeń, jeśli nie wszystkie, jest zasilana energią elektryczną. Dlatego wszystkie integrują jeden lub więcej obwody elektryczne, nie wspominając już o tym, że po podłączeniu urządzenia te same stają się integralną częścią obwód elektryczny z domu. Zespoły i inne typy obwodów elektrycznych, które najczęściej znajdziesz w swoim domu, to obwody elektryczne dla gniazd, zespołów pojedynczego zapłonu, zespołów dwudrogowych, zespołów podwójnego zapłonu, przełączników zdalnych, zespołów dzwonkowych oraz timerów.

Przeczytaj także:

- Jak zainstalować i naprawić gniazdko elektryczne ?
- Jak podłączyć się do prądu ?

Obwód elektryczny

Opis:
prosty obwód elektryczny

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here