Co to jest nawóz roślinny i do czego jest używany?

Dobrze używaj nawozu roślinnego

Co to jest obornik roślinny i do czego służy ?
  • Podziel się:
Pasjonaci ogrodnictwa szanujący środowisko mają naturalne i skuteczne rozwiązanie w zakresie pielęgnacji swoich roślin: obornik. Z czego zrobiona jest ta magiczna mikstura? Jakie są jego zalety? Aby dowiedzieć się wszystkiego o oborniku roślinnym i jak go używać, z religijnym zaangażowaniem słuchaliśmy wspaniałej rady Pauline de Jardiland.

Coraz częściej słyszymy o oborniku roślinnym jako niezwykłym rozwiązaniu fitosanitarnym. Czym dokładnie jest ta mieszanka ?

Nawóz roślinny jest rzeczywiście niesamowitą mieszanką, tak skuteczną, jak nieszkodliwą dla środowiska. Obornik roślinny szczęśliwie zastępuje niektóre produkty fitosanitarne używane w ogrodzie jako nawóz lub do usuwania pasożytów z roślin. Jedyny zarzut, jaki możemy złożyć, to mdły zapach podczas maceracji. Ale nadal można kupić gotowy do użycia obornik roślinny.

Do diabła z zapachem! Jaka jest więc procedura samodzielnego przygotowania obornika ?

Obornik roślinny jest łatwy w przygotowaniu i ekonomiczny. Wystarczy z grubsza posiekać tysiąc gramów roślin wybranych zgodnie z ich specyfiką fitosanitarną, a następnie pozwolić im macerować na słońcu w dziesięciu litrach wody deszczowej przez dziesięć do piętnastu dni, z pewnymi wyjątkami. Tę mieszankę należy parzyć codziennie. Po filtracji uzyskuje się naturalny płyn do obróbki, który można przechowywać z dala od światła w niemetalowym pojemniku..

Jak stosować obornik i w jakiej dawce ?

Aby łatwo rozprowadzić obornik roślin na roślinach, idealnie jest użyć sprayu ogrodowego. Ogólnie zalecana dawka to 90% wody i 10% obornika roślinnego.

Jakie rośliny można wykorzystać do przygotowania gnojowicy ?

To zależy od wyników, które chcesz osiągnąć. To potrzeby roślin zadecydują więc o wyborze roślin. Dlatego obornik roślinny może być stosowany jako środek grzybobójczy, nawóz lub insektycyd. Weź obornik z paproci, który jest zarówno insektycydem, jak i fungicydem: rozcieńczony w 10% zwalcza mszyce, użyty w czystej postaci działa przeciwko rdzy i oidium. Jeśli masz rabarbar w swoim ogrodzie, nie wahaj się przygotować gnojowicy z liści rabarbaru, której toksyczność dla ćmy porowej i słynnych niszczycielskich mszyc jest rozpoznana. Należy pamiętać, że liście rabarbaru nie są toksyczne dla ludzi. Możemy zatem stosować ten obornik roślinny w ogrodzie warzywnym jako środek profilaktyczny i leczniczy..

Czy nawóz żywokostowy jest naprawdę skuteczny w pobudzaniu kwitnienia? ?

Obornik żywokostowy to zielony nawóz, podobnie jak obornik, który nie tylko wspomaga kwitnienie, ale także owocowanie. Bogaty w potas, magnez, cynk i inne minerały i pierwiastki śladowe, ten aktywator kompostu jest niezbędny w warzywniaku dla warzyw owocowych, takich jak pomidory, karczochy i warzywa korzeniowe. Jest przyjacielem sadu, jeśli masz krzewy czerwonych jagód. Nie pozbawiaj swoich róż również tego, że chroni przed chorobami, jednocześnie sprzyjając ich kwitnieniu.

A co ze skrzypem i obornikiem pokrzywowym ?

Są wydajne i renomowane. Obornik ze skrzypu polnego bogaty w krzemionkę wzmacnia rośliny w walce z pleśnią, oidium, parchem. Jest doskonałym naturalnym środkiem odstraszającym ślimaki i mszyce. Jeśli chodzi o obornik pokrzywowy bogaty w azot, jest on zarówno fungicydem, insektycydem, jak i aktywatorem kompostu. Ale bądź ostrożny przy przygotowywaniu: maceracja pokrzywy powinna trwać tylko jeden dzień i potrzeba tylko 5% obornika na 95% wody.

Vlog - Obornik z kurnika? Co z Nim zrobić? ??

Opis:
Zapraszam do oglądania i subskrypcji kanału ?Zapraszam również na Instagrama:https://www./p/B8OrLIiI2hZ/?igshid=4gmjyszufsz7pierzasta_ekipa_krzycha ?️#kogut #hodowla #hodowlakur #nioski #wioska #natura #jajka #pasja #zwierzęta #youtube #vlog #kaczki #ptactwo #ptactwoozdobne #ogród ?

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here