Co to jest klej anaerobowy?

Klej anaerobowy jest idealny do łączenia metalowych przedmiotów. Stosowany głównie w przemyśle, nadaje się również do niektórych zastosowań domowych. Oto szczegółowe wyjaśnienie właściwości i sposobu użycia kleju anaerobowego.

0 akcji

Charakterystyka kleju anaerobowego

Klej anaerobowy to klej, który twardnieje pod nieobecność powietrza. Powszechnie stosowany w przemyśle, dostosowuje się zarówno do bardzo niskich, jak i bardzo wysokich temperatur. Jego odporność wynosi od -60 do +200 ° C. Odporny na nagłe zmiany temperatury, przyczepności i ciśnienia fizycznego klej anaerobowy zajmuje ważne miejsce w naprawach przemysłowych i aranżacji wnętrz. Jest szczególnie przydatny do naprawy przedmiotów metalowych.

Używanie kleju anaerobowego

Dzięki wielu zaletom klej anaerobowy jest uprzywilejowany w kilku obszarach.

  • Stosowany na powierzchniach połączeń i gwintach gwarantuje optymalne uszczelnienie.
  • Zapewnia długotrwałe połączenia poprzez wzmocnienie zespołu śruby / nakrętki.
  • Szczególnie skuteczny do łączenia razem części metalowych, klej anaerobowy umożliwia łączenie i uszczelnianie metalowych rur. Ponadto dostosowuje się do każdego rodzaju metalu i może łączyć metale różnych typów.
  • Jako aranżacja wnętrz służy wzmocnieniu mocowania wkrętów do wysokich mebli.

Jak używać kleju anaerobowego ?

Zastosowanie klej anaerobowy odbywa się w 3 krokach:

  1. Oczyścić podpory: usunąć kurz i ślady tłuszczu;
  2. Nałóż klej na dwa końce, które mają być zmontowane (za pomocą szpatułki);
  3. Sklej kawałki razem i poczekaj, aż klej wyschnie.

Przeczytaj także:

- Mastyks, klej lub klej mastyksowy: jakie produkty są używane ?
Przetestowaliśmy uniwersalny klej Sikaflex® 11 FC +, idealny do małych prac

Zabezpieczenie gwintów CENTUS

Opis:
Zabezpieczenie gwintów z pompką -średnia moc Kleje anaerobowe (beztlenowe) są płynnymi żywicami metakrylowymi, które po odcięciu powietrza w kontakcie z metalem utwardzają się tworząc twardą masę plastyczną. Najlepszym katalizatorem reakcji wiązania klejów anaerobowych jest kontakt z metalami aktywnymi (żelazo, stal, miedź, mosiądz).Posiadają imponujące parametry wytrzymałościowe. Po utwardzeniu są odporne na wysokie temperatury, stałe i zmienne obciążenia mechaniczne oraz kontakt z substancjami przemysłowymi typu oleje, smary, paliwa, gazy, woda, woda morska, para wodna. Utwardzone tworzywo anaerobowe nie starzeje się. Zapobiegają samo odkręcaniu się części poddawanych drganiom, takim jak śruby mocujące pomp, skrzyń biegów lub pras - działają na wszystkich metalach, również na substratach pasywnych( np. stali nierdzewnej, aluminium i powierzchniach platerowanych). Cechują się tolerancją na lekkie zanieczyszczenia olejami zapobiegającymi korozji, chłodziwami, olejami przemysłowymi, olejami silnikowymi. Średnia moc- możliwy jest demontaż przy użyciu narzędzi ręcznych. Zalecana temp. składowania: 10 oC do 20 oC

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here