Jakie są różnice między sufitem podwieszanym a sufitem podwieszanym?

Służy do optymalizacji izolacji wewnętrznej lub dodania ostatecznego akcentu do dekoracji, sufit podwieszany można rozciągnąć lub zawiesić. Dowiedz się, jakie są różnice między tymi dwoma wariantami.

0 akcji

Sufit podwieszany lub napinany: różnice w powłoce

Plik fałszywy sufit napinany, nazywany również rozciągnięte płótno, jest wykonany w tkanina termoplastyczna (velum), który jest rozciągany pałeczkami.

Z drugiej strony, materiały powłokowe a podwieszany sufit podwieszany jest wiele :

  • Ceramiczne cegły sufitowe
  • Cegły sufitowe z terakoty
  • Plyta gipsowa
  • Ostrza z PVC
  • Ostrza do drewna
  • Boazeria

Jaki podwieszany sufit do jakiego celu ?

Chcesz zainstalować Podwieszany sufit, ale wahaj się między modelem zawieszony i rozciągnięte płótno ? Odkryj ich zalety, aby samodzielnie wybrać ten, który spełnia Twoje potrzeby.

ZA podwieszany sufit jest szczególnie używany do ukrywania kabli elektrycznych. Zapewnia również komfort termiczny i akustyczny. Ten wariant doskonale sprawdza się przy pracach remontowych.

Estetyka, a fałszywy sufit napinany jest idealny do dekoracji sufitu. Idealna alternatywa dla ukrycia zniszczonego sufitu, występuje w lakierowanym, matowym, satynowym wykończeniu, nawet z wzorami. Ognioodporne, rozciągnięte płótno może również wykazywać właściwości przeciwroztoczowe, antystatyczne, przeciwbakteryjne lub grzybobójcze. Model ten idealnie pasuje do współczesnego wystroju.

Podwieszany sufit: różnice w montażu

Plik podwieszany sufit podwieszany jest łatwy do zainstalowania. Ma również tę zaletę, że można go zdjąć, co umożliwia późniejsze interwencje. Ponadto podwieszany sufit nadaje się do każdego rodzaju konstrukcji nośnej, czy to betonu, stali czy drewna.

Z drugiej strony instalacja napinany sufit podwieszany wymaga interwencji specjalisty.

Przeczytaj także:

- Jak zainstalować sufit podwieszany w tynku ?
- Jakie materiały zainstalować podwieszany sufit gipsowy ?

Jak zrobiłem? Sufit podwieszany - izolacja - montaż wełny mineralnej

Opis:
Przygotowanie wełny mineralnej, cięcie i układanie w dolnym pasie wiązara i pod wiązarem a konstrukcją sufitu. Montuje wełnę Isover Profit-Mate i używam żmijki do podtrzymania wełny. Robie tak ze względu na duże szerokości (ponad 90cm) arkuszy. Arkusze o szerokości do 85 cm utrzymują się bez żmijki. Na filmie pokazuję jak ułatwić sobie sznurkiwanie gdy jest już wykonana konstrukcja rusztu sufitu.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here