Jakie normy bezpieczeństwa dla bramy z napędem?

Zmotoryzowana i bezpieczna brama

Jakie standardy bezpieczeństwa dla bramy z napędem ?
  • Podziel się:

W dużej rodzinie bram znajdziemy bramy ręczne i z napędem. Są one wybierane ze względu na ich użyteczną i praktyczną ocenę. Bramy z napędem są używane w szczególności w mieszkaniach zbiorowych, takich jak budynki lub rezydencje. Instalacja bramy z napędem nie jest łatwa. Rzeczywiście, produkty te podlegają wielu normom bezpieczeństwa.

Różne bramy z napędem

Istnieją dwie grupy bram z napędem. Pierwsza obejmuje zmotoryzowane bramy przesuwne. Obejmuje bramy szynowe i samonośne. Pierwszy jest najpopularniejszym modelem, portage otwiera się i zamyka zgodnie z szyną przymocowaną do podłoża. Drugi jest wyposażony w system naprowadzania. Jest bardziej estetyczny i bardzo popularny wśród osób. Druga grupa bram z napędem to bramy skrzydłowe. Obejmuje bramy z ramionami lub podnośnikami. Pierwszy jest używany przez osoby fizyczne do bram drewnianych lub PCV. Drugi jest przeznaczony dla bardzo ciężkich portali. Wreszcie ostatnio portale, których automatyzacja nie jest widoczna, pojawiły się na rynku. Wszystkie te bramy są wyposażone w napęd i dlatego podlegają odpowiednim normom bezpieczeństwa.

Normy bezpieczeństwa dla bram z napędem

Normą bezpieczeństwa dla bram z napędem jest norma europejska EN 13241-1. Zastępuje francuską normę NF 25-362. Norma ta została wprowadzona w celu zabezpieczenia bram z napędem i bram garażowych z napędem. Zgodnie z tą normą bramka elektryczna nie może „ani ścinać, ani szczypać, ani miażdżyć, ani nikogo nie ciągnąć”. Za zgodność z normami bezpieczeństwa odpowiada zarówno klient, jak i instalator bramy z napędem..

Obowiązki związane z bezpieczeństwem bram z napędem

Bramy z napędem, które podlegają oficjalnym normom, ich instalacja musi spełniać kilka obowiązków. Bramy bezwzględnie muszą posiadać oznakowanie CE i klasyfikację zgodnie z przyszłym użytkowaniem. Należy również przeprowadzić analizy w celu przeanalizowania ewentualnych zagrożeń. Analizy te są specyficzne dla każdego typu bram z napędem. Nadal zgodnie z normami europejskimi dotyczącymi bram z napędem należy sprawdzić niektóre punkty bezpieczeństwa. Wśród nich są: - oświetlenie po obu stronach bramy z napędem; - pomarańczowe światła sygnalizacyjne, które ostrzegają o otwarciu lub zamknięciu bramy z napędem; - obecność detektora przedmiotu lub osoby przy bramie; - spersonalizowany system zamówień; - ręczna obsługa w przypadku awarii zasilania lub wypadku; - dostęp do wszystkich opcji dla osoby o ograniczonej sprawności ruchowej; - oznaczenie podłogi w obszarze otwierania i zamykania.

Dobrze wiedzieć

Zgodność ze standardami i zobowiązaniami dotyczącymi tych standardów jest nadrzędna. W razie wypadku można uznać odpowiedzialność instalatora lub klienta. Dlatego wszystkie dokumenty muszą być przekazane klientom, w tym certyfikat CE i wszystkie instrukcje. Jeśli istnieje umowa serwisowa, klienci powinni mieć jej kopię.

Bramy i ogrodzenia WIŚNIOWSKI - Ukoronowanie Twojej Inwestycji

Opis:
WIŚNIOWSWKI od blisko ćwierć wieku produkuje bramy i ogrodzenia, które spełniają najwyższe standardy, pozostając funkcjonalne i piękne na lata. Nasze bramy i ogrodzenia o nowoczesnym designie są inspiracją dla tych, dla których liczy się trwałość i elegancja. Dlatego WIŚNIOWSKI jest numerem jeden w Polsce. WIŚNIOWSKI daje Ci prestiżowe rozwiązania dzięki którym Twoja rodzina poczuje komfort i bezpieczeństwo.Bramy i ogrodzenia WIŚNIOWSKI -- Ukoronowanie Twojej Inwestycji

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here