Z jakich materiałów zbudować ramę?

Rama to element budowlany, którego zadaniem jest podparcie dachu i zapewnienie jego wytrzymałości. Dlatego musisz wybrać odpowiedni materiał, który przyczyni się do stabilności Twojej konstrukcji..

0 akcji

Drewno

Możesz wybrać ramkę z rama z litego drewna lub pasek kleju. Drewno wyróżnia się wytrzymałością i właściwościami izolacyjnymi. Stosowany w większości starych budynków materiał ten jest wytrzymały i estetyczny. Jest to również szczególnie ognioodporne. Główną wadą drewnianej ramy jest jej cena. Do skomponowania konstrukcji potrzebna jest duża ilość drewna.

Istnieje możliwość adaptacji strychu na większe przestrzenie. W konstrukcji drewnianej ramy można zastosować wiele gatunków: dąb, wiąz, jodłę, sosnę, meleze, daglezja, kasztan itp. Jednak tego typu oprawa musi być przedmiotem zabiegów profilaktycznych przeciwko owadom.

Beton

Plik beton jest odporny na złą pogodę i ataki szkodników. Będąc konserwant termiczny wydajne, to materiał zmniejszający palność pozwala na znaczne oszczędności energii. Zalecana jest rama betonowa płaskie dachy, ale dostosowuje się do różnych konfiguracji dachu. Istnieje możliwość wyboru lekki beton, uzbrojony i sprężone. ZA rama betonowa jest generalnie prefabrykowany w fabryce, a jego montaż wymaga interwencji specjalisty. Cena ramy betonowej pozostaje przystępna.

Metal

Stal jest wykorzystywana do budowy obiektów przemysłowych lub prac o dużej rozpiętości ze względu na jej elastyczność i niższy ciężar. Coraz więcej osób wybiera teraz metalową ramę ze względu na jej nowoczesną i estetyczną stronę. W przeciwieństwie do drewna, które może być podatne na atak owadów i gryzoni, stal jest odporny na butwienie.

Nawet jeśli metalowa rama jest bardziej wytrzymały i trwalszy, ma niską odporność na ogień i wymaga specjalnego zabezpieczenia. Zastosowanie pliku farba pęczniejąca lub produkt oparty na gips dlatego konieczne jest pokrycie konstrukcji. Decydując się na metal, konieczne jest również zapewnienie regularnej konserwacji rdza. Metalowa rama ma również tę zaletę, że jest bardziej ekonomiczna i oferuje więcej Opór mechaniczny w porównaniu do drewna.

Przeczytaj także:

- Jak naprawić ramę ?
- Świetlik, prawdziwe przedłużenie ramy

14 ODJAZDOWYCH PROJEKTÓW Z DREWNA, KTÓRE ZECHCESZ WYPRÓBOWAĆ

Opis:
Niesamowite projekty z drewna, które każdy powinien zobaczyćCiągle widzimy jak zawodowcy w pracy robią krzesła i inne meble. Czasem fajnie jest jednak spróbować samemu zrobić jakieś dekoracyjne projekty. Zwłaszcza kiedy można połączyć drewno i żywicę, by stworzyć magiczne dekoracje do domu czy lampy do mieszkania. Dzięki takiemu połączeniu możecie wykonać surrealistyczne rękodzieła i sprezentować je rodzinie lub przyjaciołom.Wykorzystajcie palety i zróbcie z nich urocze doniczki na wasze zioła. Taki mały ogródek idealnie sprawdzi się w kuchni. W czasie gotowania będzie mogli po prostu nazrywać własnych składników. Ze starych palet możecie też zrobić komódkę do salonu i trzymać w niej wszystkie swoje dekoracje. Albo włożyć do środka pudełka, żeby wszystko było uporządkowane.Dla ty z was, którzy lubią robótki ręczne, pokażemy jak z palet zrobić ramę łóżka. Możecie je trochę wydłużyć po bokach, żeby zyskać miejsce na lampkę i inne gadżety.Obejrzyjcie filmik do końca, a zobaczycie jak wykorzystać deski do krojenia i zrobić z nich coś przydatnego.Znaczniki czasu:0:07 – Dzieło z szyszki i żywicy2:24 – Łóżko z palet3:37 – Piękny talerz z żywicy6:48 – Własnoręcznie robiona komódka9:29 – Pomysły na stare palety11:51 – Urocze legowisko do psaNiniejszy filmik stworzony został w celach rozrywkowych. Nie gwarantujemy jego kompletności, bezpieczeństwa czy niezawodności. Wszelkie działania podejmowane w związku z informacjami zawartymi w tym filmie podejmowane są na własne ryzyko i nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody lub straty. Chcąc samodzielnie wykonać obejrzany materiał, widz ma obowiązek kierować się kryteriami właściwej oceny i zdrowego rozsądku oraz zastosować właściwe środki ostrożności.Filmik może zawierać działania wykonywane przez naszych aktorów w kontrolowanym środowisku. Jeśli planujesz samodzielnie wykonać obejrzany materiał, powinieneś kierować się kryteriami właściwej oceny, zdrowego rozsądku oraz zastosować odpowiednie środki ostrożności.---------------------------------------------------------------------------Zasubskrybuj nasze kanały:5-MINUTOWE Sztuczki: https://goo.gl/6wuSmZJASNA STRONA: https://goo.gl/T3WBw55-MINUTOWE SZTUCZKI dla DZIECI: https://goo.gl/83L3rePRAWDZIWE HISTORIE: https://goo.gl/4fXJWXMateriały stockowe (zdjęcia, filmy i in.)https://www.https://www.https://www.Muzyka według Epidemic Sound: https://www./

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here