Renowacja energii: pomoc i pożyczki na pracę

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w pracy nad projektem w domu..

0 akcji

Wygórowane rachunki za energię, niemożność schłodzenia pomieszczenia latem lub odpowiedniego ogrzania go zimą, projekty opodatkowania filtrów termicznych, zmiany klimatyczne

...

potrzeba ocieplenia domu, aby uniknąć niepotrzebnych wydatków na energię, nie jest już do udowodnienia, czy cel jest ekologiczny czy finansowy. Jednak renowacja energetyczna domu wiąże się ze znacznymi kosztami i nie wszystkie gospodarstwa domowe mogą sobie na to łatwo pozwolić..

Jakie są priorytety prac związanych z renowacją energetyczną? O jakie pomoc można się ubiegać, aby obniżyć koszty pracy? Jaki kredyt zaciągnąć, aby je sfinansować ?

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w pracy nad projektem w domu..

Jakie są priorytety prac renowacji energetycznej ?

Aby się tego dowiedzieć, należy przeprowadzić audyt energetyczny: Diagnozę charakterystyki energetycznej (DPE) obudowy. Dzięki temu uzyskasz informacje dotyczące charakterystyki energetycznej lokalu i możesz precyzyjnie określić prace, które mają być wykonane za jednym razem lub rozłożone na kilka lat. Będzie zawierał rekomendowane prace wraz z ich harmonogramem, kosztami, spodziewanymi oszczędnościami, a także możliwą pomocą i finansowaniem na ich wykonanie..

Jeśli wiąże się to ze znacznymi kosztami, które mogą być przerażające, ogólny remont domu za jednym razem pozwala bezpośrednio podzielić rachunki przez 4 lub więcej i może okazać się znacznie bardziej interesujący finansowo niż realizacja fragmentarycznej pracy. nagle (pomoc Anah, redukcja kosztów w pakiecie z profesjonalistą, zysk energii bezpośrednio odczuwalny na rachunkach

...

).

Główne prace, które należy rozważyć jako część renowacji energetycznej, to:

 • Ocieplenie poddasza
 • Izolacja termiczna ścian zewnętrznych i / lub wewnętrznych
 • Wymiana okien i ramek
 • Wymiana kotła
 • Poprawa systemu wentylacji (np. Instalacja VMC)
 • Optymalizacja instalacji elektrycznych
 • Poprawa lub wymiana systemu grzewczego, w miarę możliwości wykorzystującego odnawialne źródła energii

Co pomaga poprosić o obniżenie kosztów pracy ?

Pomoc Anah, „MaPrimeRenov”, ulga podatkowa na transformację energetyczną, pożyczka „eko-PTZ”

...

Pomoc publiczna jest obfita i konieczne jest rozstrzygnięcie, co może być właściwe w zależności od sytuacji rodzinnej i finansowej, a także potrzeb mieszkaniowych. Aby to zrobić, możesz przeprowadzić pierwszą symulację online na rządowej stronie FAIRE. W zależności od dokładności Twoich informacji, otrzymasz szacunkową kwotę pomocy krajowej, o którą możesz się ubiegać, do pobrania w formacie PDF. Istnieją również pomoce lokalne. Aby się o nich dowiedzieć, skontaktuj się ze swoim regionem, wydziałem lub gminą. Nie każda pomoc zależy od dochodu i często się kumuluje.

Kontrola energii: wyjątkowo przedłużona ważność

Ze względu na kryzys zdrowotny pomoc w wysokości od 48 do 277 EUR przyznana gospodarstwom domowym, których roczny dochód nie przekracza 10700 EUR, jest wyjątkowo ważna do 23 września 2020 r..

Pomoc ta wysłana automatycznie do beneficjentów na podstawie informacji przekazanych administracji podatkowej miała początkowo zostać wydana przed 31 maja 2020 r. W przypadku przekroczenia terminu ważności kontroli zużycia energii można wówczas zażądać wymiany na czek praca przy remontach energetycznych.

Ulga podatkowa na transformację energetyczną (CITE)

Umożliwia odliczenie od podatku dochodowego, wraz ze zwrotem nadwyżki, części wydatków kwalifikowanych na określone prace remontowe zwiększające efektywność energetyczną mieszkania (prace remontowe). audyty izolacji, ogrzewania, wentylacji i energii).

 • Dla właścicieli-mieszkańców na warunkach zasobów.
 • Dla domu jednorodzinnego lub mieszkania ukończonego dłużej niż 2 lata od daty rozpoczęcia prac.
 • Główne miejsce zamieszkania.
 • Kwota zależy od rodzaju pracy, a także od Twoich dochodów.
 • Należy je ukończyć przed 31 grudnia 2020 r.

CITE jest stopniowo przekształcane w bonus dla skromnych gospodarstw domowych: MaPrimeRenov.

MyPrimeRenov '

Ta nowa pomoc, która spełnia kryteria podobne do ISCED (ma zniknąć), została uruchomiona 1 stycznia 2020 r.

 • Dla właścicieli-mieszkańców na warunkach zasobów.
 • Do prac remontowych w głównym miejscu zamieszkania, którego budowa trwała co najmniej 2 lata, przez firmy posiadające znak RGE.
 • Za maksymalną kwotę 20 000 EUR w ciągu 5 lat.
 • Możliwość połączenia ze świadectwami oszczędności energii (EWG), pożyczką ekologiczną o zerowej stopie, kontrolą zużycia energii lub pomocą władz lokalnych.
 • Nie można łączyć z pomocą „Living Better Serenity” od Anah.

W 2021 roku MaPrimerenov zostanie rozszerzony na wszystkie gospodarstwa domowe bez testu dochodów, a także na właścicieli, darczyńców i stowarzyszenia kondominium.

Anah: pomoc w poprawie siedliska

Krajowa Agencja Mieszkalnictwa (Anah) przyznaje właścicielom starych mieszkań lub budynków pomoc w renowacji i poprawie charakterystyki energetycznej.

 • Pomoc ta jest przyznawana właścicielom mieszkań lub wynajmującym lub stowarzyszeniom kondominium na warunkach dochodowych w zależności od obszaru geograficznego (Ile-de-France w porównaniu z innymi regionami).
 • Do 25 000 EUR (tj. 50% kosztów pracy szacowanych na 50 000 EUR).
 • Prace należy zakończyć w ciągu 3 lat.
 • Zaliczka w wysokości części kwoty pomocy może zostać wypłacona przed rozpoczęciem prac.
 • Saldo jest wypłacane na podstawie dokumentów uzupełniających po wykonaniu pracy.

Program „Żyj lepiej i spokojnie” dotyczy zestawu prac, które mogą przynieść oszczędności energii o co najmniej 25%.

Program „Żyj lepiej zwinnie” dotyczy zmian w kotle lub sposobie ogrzewania, izolacji ścian zewnętrznych i / lub wewnętrznych oraz ocieplenia poddaszy umeblowanej i przekształcalnej.

Programy „zdrowe” i „pogodne” dotyczą poprawy warunków mieszkaniowych (prace nad wodą, prądem, gazem

...

) oraz „żyć łatwo” w zakresie adaptacji mieszkań.

VAT według obniżonej stawki

W przypadku niektórych prac związanych z poprawą jakości energii podatek VAT może zostać obniżony do 5,5% w przypadku właścicieli lokatorów, wynajmujących lub stowarzyszeń kondominium, bezpłatnych najemców i lokatorów oraz terenów mających znaczenie dla Wspólnoty. Zakwaterowanie, główne lub dodatkowe miejsce zamieszkania, musi trwać dłużej niż 2 lata.

Pożyczka ekologiczna o zerowej stopie procentowej

Otwarte do 2021 roku, jest przeznaczone

 • do właścicieli mieszkań lub leasingodawców, a także do niektórych terenów o znaczeniu wspólnotowym,
 • na maksymalną kwotę 30 000 EUR za 3 lub więcej prac spośród 7 kwalifikujących się działań i pozwalającą na osiągnięcie minimalnej ogólnej charakterystyki energetycznej,
 • na maksymalny okres 15 lat.
 • Masz 3 lata na wykonanie pracy.
 • Można go łączyć z CITE

Jaki kredyt zaciągnąć na sfinansowanie swojej pracy ?

Kredyt konsumencki: w przypadku pożyczki poniżej 75 000 EUR

Pożyczka osobista ma wpływ na pracę lub kredyty pracownicze

Ten rodzaj kredytu konsumenckiego jest całkowicie powiązany z twoim projektem, tutaj twoją pracą energetyczną. W związku z tym instytucja bankowa prosi o dokumenty potwierdzające (kosztorys, plan budowy

...

) przed przyznaniem środków, a prace muszą być wykonane przez profesjonalistów.

Masz 14-dniowy okres karencji.

Zalety. W przypadku niezakończenia prac pożyczona kwota może zostać zwrócona pożyczkodawcy. Może być powiązany z eco-PTZ.

Pożyczka osobista nie została przydzielona

Jeśli wykonujesz tę pracę samodzielnie, ten kredyt konsumencki ma pewne zalety.

 • Nie jest wymagany żaden dowód,
 • RRSO jest generalnie niższa, ponieważ nie ma opłat administracyjnych, ubezpieczenia na wypadek śmierci i inwalidztwa, kredytu hipotecznego ani poręczenia.
 • Nie ma kary za wcześniejszą spłatę.

Pożyczka na nieruchomość: w przypadku pożyczki powyżej 75 000 EUR

Im większa kwota, tym surowsze warunki dostępu.

 • Instytucja bankowa będzie dalej badać twoją zdolność kredytową, stabilność twojego zatrudnienia i twoje aktywa.
 • Wymagane będą dokumenty uzupełniające: oferty, faktury za zakup materiałów, plan architektoniczny, diagnoza energetyczna

  ...

 • Warunki: zlecić prace fachowcowi, wykupić ubezpieczenie na wypadek śmierci i inwalidztwa, udzielić gwarancji (kaucja, hipoteka, IPPD).

Korzystasz z obowiązkowego okresu do namysłu wynoszącego 10 dni od otrzymania oferty pożyczki.

Główną zaletą kredytu hipotecznego jest jego oprocentowanie, które jest na ogół niższe niż w przypadku kredytu konsumenckiego..

Wykup kredytów: jeśli zakontraktowałeś już więcej niż dwa kredyty

Wykup kredytu to pożyczka zastępcza, która połączy w jedno wszystkie Twoje długi (kredyty hipoteczne, konsumpcyjne, rodzinne, niespłacone długi

...

) ma jedną stawkę. Wydłużając czas trwania tej pożyczki, co wpływa na jej całkowity koszt, możliwe jest zatem obniżenie kwoty tej jednorazowej miesięcznej raty do -60%.

W ramach tej konsolidacji kredytów możesz poprosić o przyznanie dodatkowej kwoty na sfinansowanie projektu pracy. Ta gotówka nie jest kredytem dodanym do kredytu, ale kwotą w nim zawartą. Przyznana kwota zależy od całkowitej sumy konsolidacji twoich kredytów, a także twoich zdolności pożyczkowych.

Aby zorientować się, jaka jest kwota i idealny czas trwania tego wykupu kredytu, ważne jest przeprowadzenie symulacji online z zaufaną organizacją.

Pożyczka bez zaświadczeń - co to znaczy i kto może taką otrzymać?

Opis:
pozyczka-na-raty-bez-zaswiadczen-dochodach/ sprawdź co kryje się pod pojęciem pożyczka bez zaświadczeń!#pożyczki #zaswiadczeniaodochodach

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here