Renowacja: wycieczka 3D po domu Eliota!

Po kilku miesiącach pracy ten stary budynek w Marnie zostaje ostatecznie odrestaurowany, ku radości Eliota i jego rodziny.

0 akcji

ODKRYWAM PROJEKT
Maison & Travaux przedstawia piękny projekt renowacji. Ten mały dom przy 51 (Marne) został całkowicie odrestaurowany przez Eliota, nowego właściciela. Aby sobie pomóc, użył oprogramowania do wizualizacji 3D oferowanego przez Home, które pozwoliło mu łatwo przedstawić swoje pomysły. Jego celem było przekształcenie zbyt ciemnego wówczas budynku w jasny, praktyczny i wygodny dom dla swojej małej rodziny..

W tym celu dodano dwie sypialnie, tworząc płytę pod okapem. Belka zawiasowa jest nadal dobrze widoczna w salonie. Eliot, jego partnerka i ich mała Suzie śpią pod dachem, co pozostawia więcej miejsca na parterze, na którym znajduje się trzecia sypialnia o powierzchni 8 metrów kwadratowych z antresolą, łazienka dla całej rodziny, kuchnia , pokój dzienny i ostatnie pomieszczenie techniczne.

Aby zagrać w kartę harmonii, ławkę kuchenną powtarza się po stronie salonu. Spójność dekoracyjną kontynuuje specyficzny dla całego domu kod kolorystyczny: szary, a także jednolita podłoga. Aby zrównoważyć surowe i neutralne odcienie, parkiet dębowy (Tarkett) i blat z imitacji dębu w kuchni dodają ciepła, którego brakowało. W głównej sypialni miedziany akcent nadaje niezbędną ciepłą nutę.

Aby dać więcej światła temu staremu budynkowi, Eliot i jego partner, dobrze radząc ich architektowi, wybrali ścianki działowe oddzielające salon od kuchni. Dziś oba pokoje świetnie się komunikują. Dwie kolumny urządzeń i schowek pozwalają na wydzielenie niewielkiego przedpokoju do części prywatnych (sypialni i łazienek).

Jeśli dom jest dużo jaśniejszy, to również dzięki stworzeniu dodatkowych otworów, szczególnie w salonie, w którym kilka okien podąża za sobą (patrz wizualizacje 1 i 3). Solidne drzwi zostały zastąpione drzwiami francuskimi, wyposażonymi w elektryczne rolety, aby zachować niezbędną prywatność. Wreszcie w głównej sypialni duże okno wykuszowe służy zarówno jako drugi dzień, jak i zagłówek. Świetny pomysł architekta z Marsylii, bardzo ceniony dziś przez parę.

Odkryj projekt i prace wykonane przez właścicieli w tym domu

Projekt domu z pełnym piętrem - dom Oszust 2 WAH1879 - 100-150 m² - spacer 3D

Opis:
Zobacz projekt domu Oszust 2 WAH1879: .pl/Projekt domu Oszust 2 jest wariantową wersją projektu Oszust - z mniejszą powierzchnią zabudowy, z pojedynczym garażem, oraz z węższą szerokością elewacji frontowej. Projekt jest propozycją dla Inwestorów chcących wybudować piętrowy dom, ale posiadających działkę, na której zapisy urbanistyczne wykluczają taką możliwość. Zatem „Oszust 2”, choć wygląda prawie jak budynek piętrowy i ma górną kondygnację z pomieszczeniami praktycznie bez skosów, jest formalnie projektem domu z poddaszem użytkowym. Architektura „Oszusta 2 ” jest nowoczesna - łączą się tu w atrakcyjną całość duże przeszklenia, poziome pasy wykończeń elewacji w kontrastujących barwach, dobudowane parterowe bryły wystającego garażu i zadaszenia tarasu. Zwartą bryłę przykrywa czterospadowy dach. Dzięki różnicy w wysokości dachu, na piętrze mieszczą się normalne duże okna doświetlające pokoje górnej kondygnacji.Projekty domów kopertowych /projekty-domow-energooszczednych

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here