Wymień rurę gazową

Wszystkie nasze rady

Jeśli chodzi o podłączenie i zasilanie gazem, należy przestrzegać pewnych norm i instrukcji bezpieczeństwa, aby uniknąć wszelkich zagrożeń. W zależności od instalacji dostępne są sztywne rury miedziane (używane przez profesjonalistów), rury elastyczne z połączeniami śrubowymi (bardzo praktyczne, ponieważ są wymienne) i wreszcie rura elastyczna..

Wymień rurę gazową
  • Podziel się:

Rury gazowe z PVC

Ten model jest najstarszy i najczęściej spotykany. To ten, który łączy kuchenkę gazową z butlą gazową. Na tym ostatnim jest pewna liczba cyfr, ale także data ważności, której należy przestrzegać. Po tym okresie szczelność węża nie jest już gwarantowana. Zabrania się również używania wszystkich urządzeń do zabudowy. Aby to zmienić, po prostu zdejmij go ze stałej dyszy na butelce z jednej strony i z urządzenia z drugiej. Sprzedawane w różnych długościach, z łatwością można go przyciąć. W dobrej instalacji nie może być wiązane, skręcane ani zaciskane, aby nie blokować wlotu gazu.

Elastyczne rury gazowe lub miedź

Nowością na rynku są przykręcane węże elastyczne. Dostępne w kilku długościach, ich żywotność jest dłuższa niż w przypadku węża elastycznego. Ich instalacja jest łatwa. Po nawiązaniu połączenia nie można ich wyciągnąć. Wreszcie rury miedziane są instalowane na stałe i wymagają lutowania. Jeśli trzeba je zmienić, lepiej wezwać profesjonalistę. Niezależnie od typu rury, należy przestrzegać pewnych wytycznych. Przed dokonaniem jakichkolwiek zmian należy zawsze odciąć dopływ gazu, a rury nie mogą stykać się z żadnymi źródłami ciepła, być skręcane ani ściskane..

ISH VAILLANT Kocioł gazowy kondensacyjny ecoTEC pure - Vaillant Polska

Opis:
ISH VAILLANT Kocioł gazowy kondensacyjny ecoTEC pure, jego zalety i charakterystyka oczami koordynatora szkoleń- Jerzego Grabka.Strona internetowa produktu: https://goo.gl/Z3sQVxTen film jest przeznaczony dla użytkowników z terytorium Polski© 2017 Vaillant Saunier Duval Sp. z o.o., al. Krakowska 106, 02-256 Warszawa PolskaWszelkie prawa zastrzeżone

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here