Wszystko o podgrzewaczu wody

Dedykowany system, nowoczesne podgrzewacze wody zapewniają zarówno elastyczność, jak i wydajność. Pod warunkiem, że najpierw jasno określiłeś swoje potrzeby i wybrałeś najbardziej odpowiednie zastosowania, w zależności od siedliska i rozważanych zastosowań.

0 akcji

Unikaj utraty energii

Aby uniknąć strat energii, pierwszym zaleceniem jest upewnienie się, że rury łączące zbiornik z siecią hydrauliczną domu są dobrze izolowane termicznie.

Nie wahaj się również zaizolować balonu, jeśli jest umieszczony w nieogrzewanym pomieszczeniu. Innym głównym zaleceniem jest ograniczenie długości rurociągów do minimum poprzez zainstalowanie podgrzewacza wody jak najbliżej punktów poboru. W przypadku bardzo dużych powierzchni mieszkalnych warto wybrać kilka podgrzewaczy wody. Zazwyczaj elektryczny balon w łazience na piętrze wraz z gazowym podgrzewaczem wody (lub grzejnikiem do kąpieli) w kuchni.

Rozwiązania zapobiegające osadzaniu się kamienia i korozji

Oporniki elektryczne, które kąpią się w kolbie elektrycznego podgrzewacza wody, mogą ulec zwapnieniu w kontakcie z wodą. Aby złagodzić ten problem, rezystory steatytowe pokryte powłoką zostały zaprojektowane tak, aby chronić je trwalej przed osadzaniem się kamienia. Ściana balonu narażona jest na zjawisko korozji, na skutek obecności jonów azotanowych, chlorkowych i siarczanowych..

Podczas gdy warstwa wiadomości e-mail zapewnia początkową ochronę, niektóre balony mają również anodę ochronną. Gdy jest w magnezu, stopniowo rozpuszcza się, wytrącając się na ścianie, chroniąc ją w ten sposób. Inna możliwość: niezniszczalna anoda tytanowa integrująca generator prądu (mówi się wtedy o anodzie z wymuszonym prądem, nota „ACI”) pozwalająca na wytrącenie jonów w zawiesinie.

Tak zwane anody „ACI Hybrid” łączą w sobie dwie koncepcje: anoda tytanowa pokryta jest warstwą magnezu, który osadza się na ścianach tworząc warstwę ochronną, utrzymywaną przez prąd generowany przez anodę.

GASPOL: Nowoczesne podgrzewanie wody

Opis:
Produkty Rinnai to nowoczesne, wysokosprawne urządzenia służące do podgrzewania ciepłej wody. Ta znana na całym świecie japońska marka, charakteryzująca się wysoką jakością swoich produktów kierowanych dla szerokiego spectrum klientów z wszystkich segmentów rynku.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here